حریم-خصوصی

بازی‌های موبایلی حریم خصوصی کودکان را نقض می‌کنند+عکس

دکتر «ژنی رادسکی» نویسنده ارشد این پژوهش درباره نتایح این بررسی می‌گوید: «تحقیق ما، نشان می‌دهد بسترهای قانونی برای تخلفات احتمالی در حریم شخصی کودکان برای تمام اقشار مساوی است اما مشخصه‌های اجتماعی و اقتصادی می‌تواند بر بالاتر و یا پایین‌تر آمدن این تخلفات احتمالی تاثیر به‌ سزایی داشته‌باشد. والدینی که مدارج عالی تحصیل را طی کرده‌اند، احتمالا پیش از دانلود کردن اپلیکیشنی برای فرزند خود دربارة آن به تحقیق و بررسی می‌پردازند.»

شاید از این موضوع مطلع نبوده‌اید، اما؛

گوگل تقریبا تمامی اطلاعات خریدهای اینترنتی شما را ردیابی کرده است.

البته این شرکت ادعا می‌کند این اطلاعات به صورت محرمانه حفظ می‌شود

تصاویر کودکانتان را در اینستاگرام منتشر نکنید

صاحب‌نظران در این زمینه اذعان می‌کنند که یک روحیه نارسیستی (خودشیفتگی) در والدین بوجود آمده که آنها را به سوی وبلاگ‌نویسی در مورد کودکان‌شان و انتشار تصاویری از آنها در فیسبوک و اینستاگرام سوق می دهد. آنها تمایل پیدا کرده‌اند که در ازای جلب توجه دوستان و آشنایان‌شان و لایک خوردن تصاویر‌شان به حریم شخصی فرزندشان حمله کنند.

توصیه‌هایی در رابطه با کار در فضای مجازی

راهنمای کاربردی محافظت از حریم خصوصی

اگر از آن دسته از افرادی هستید که حریم خصوصی خود را جدی نمی‌گیرند، در ادامه به مواردی اشاره می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها به محافظت بیشتر از حریم خصوصی خود کمک خواهید کرد. مشکل اینجاست که کلاهبرداران اینترنتی بر عدم محافظت از حریم خصوصی افراد آگاه بوده و همین امر دلیل افزایش پرونده‌های سرقت هویت بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ بوده است. اغلب قربانیان این موارد نیز شهرت خود یا مبالغ هنگفتی را از دست داده‌اند.

فاجعه در یکی از محصولات آمازون:

جاسوسی و ضبط مکالمات خصوصی توسط" آمازون اکو"

چند هفته پیش آمازون اکو مکالمه شسخصی یک زوج در خانه را ضبط کرده و پیام را بدون دریافت دستور العمل و یا اخطار دادن، بطور تصادفی به فردی دیگر ارسال کرد. طبق گزارش ، آمازون چیزی را که اتفاق افتاده بود تایید کرد و عذرخواهی کرد، اما حاضر به پرداخت خسارت نشد،