حسین-استواری

سویه ها و نژاد کرونا ویروس چیست؟

سویه های ویروس کرونا، ویروس هایی هستند که در نظر گرفته می شوند از نظر عملکردی به اندازه کافی منحصر به فرد هستند که به طرز قابل توجهی شناخته می شوند.

ساخت بنای استون هنج از یک بنای باستانی ولزی

محققان بر این باورند که برخی از سنگهای استفاده شده در استون هنج، نزدیک سالزبری در جنوب غربی انگلیس در یک بنای یادبود قبلی ۱۷۵ مایلی (۲۸۰ کیلومتری) در جنوب غربی ولز استفاده شده است.

هفته حیاتی مریخ در سال جدید

از آنجایی که یک سال مریخ ۶۸۷ روز زمینی است، این رویداد تقریباً هر دو سال یکبار اتفاق می افتد که به ترتیب با اعتدال بهار و پاییز در نیم کره شمالی و جنوبی مشخص می شود.

تغییر هورمون های انسانی با تغییر فصل

بررسی میلیون ها آزمایش خون تعداد زیادی هورمون انسانی را نشان می دهد که در الگوی فصلی واضح قرار می گیرند اگرچه این تغییرات از نظر اندازه اندک هستند.

آیا مادران می توانند ایمنی COVID-۱۹ را به نوزادان خود منتقل کنند؟

آیا کودک وی می تواند از طریق ویروس در رحم ایمنی ایجاد کند؟ داده های اولیه حاکی از این است که پاسخ مثبت بوده اما سوالات زیادی هنوز باقی مانده است.

باد کاهنده آلایندگی هواپیما

هواپیماهای مدرن در حال حاضر از جریان جت برای صرفه جویی در وقت و سوخت استفاده می کنند اما مطالعه ای جدید نشان می دهد که با کمی دقت در مورد چگونگی سوار شدن بر این بادها ، پروازهای ماوراءالنهر می توانند تا ۱۶ درصد سوخت کمتری مصرف کنند و مصرف زیادی دارند در نتیجه CO۲ کمتر است.

چرا نوزادان شیرخوار دارای سیستم ایمنی سالم تری هستند؟

دانستن اینکه کدام باکتری ها ، ویروس ها و مخمرها را باید نگه دارید و کدام یک را باید رد کنید یک فرآیند پیچیده است که می تواند تفاوت بین سیستم ایمنی سالم و آلرژی های مادام العمر و اختلالات خود ایمنی را ایجاد کند.

در یک مطالعه تحقیقاتی

اسپرم پدر کودکان اوتیسم بررسی شد

یک مطالعه کوچک نشانگرهای زیستی در اسپرم و وضعیت اوتیسم کودک با ۹۰٪ دقت را بررسی می کند.

شناسایی ۶ نوع پیش دیابت در یک مطالعه بلندمدت

محققان در یک مطالعه ۲۵ ساله ۶ نوع مشخص از پیش دیابت را شناسایی کرده اند.

بهره‌گیری از خشکسالی قرن ۱۴ برای بحران تغییرات آب و هوایی

خشکسالی های شدید قرن ۱۴ می تواند ذهنیتی در مورد بحران تغییرات آب و هوایی مان فراهم کند.