حمل-و-نقل-عمومی

با تلاش محققان؛

تاکسی‌های پرنده بر فراز شهرها/ رویایی که تبدیل به حقیقت خواهد شد

اتومبیل‌های پرنده، که اکنون به آنها تاکسی هوایی می‌گویند، در گذشته در رویاها و در فیلم‌های تخیلی ما وجود داشته است اما امروزه با تلاش محققان این رویا تبدیل به حقیقت شده است که می‌توان از طریق این وسیله از ترافیک‌های سنگین شهری خداحافظی کرد.

توسعه «سریع‌ترین سیستم حمل و نقل عمومی» با سرعت ۸۰۰ کیلومتر بر ساعت

وب سایت مانیون توضیح می‌دهد: «سیستم تک واگن برای کاهش هزینه‌های ساخت و سازگار با زیرساخت‌های موجود در مناطق شهری طراحی شده است. جدا از این، فشار کمتری را در هر محیط به حلقه‌های ریلی وارد می‌کند که اجازه عبور غیرمعمول از زمین‌های ناهموار، رودخانه‌ها و گذرگاه‌های حیوانات را می‌دهند.» ایروسلایدر به طول ۸۲۰ فوت خواهد بود و می‌تواند مسافران را در طول ۱۲ ساعت از مسکو به شانگهای برساند.

راه حلی برای کاهش مصرف سوخت

نظرات جالب و گلایه های مردم در مورد گرانی بنزین و راه حل برای کاهش مصرف سوخت

آیا رویای «شهر بدون خودرو» محقق شدنی است؟ +عکس

مشخص نیست ایده آینده‌نگرانه‌ شهر بدون خودرو کی می‌تواند رنگ و بوی واقعیت به خود بگیرد. با این حال شواهد حاکی است که رشد تولید وسایل نقلیه موتوری در آمریکا سرانجام به بیشترین حد خود رسیده است و شاید پس از این شاهد افزایش نباشیم. در این کشور از هر ۱۰ خانوار تقریبا یک خانوار – ۹.۲ درصد در سال ۲۰۱۲- هیچ وسیله نقلیه‌ای ندارد. این رقم در مقایسه با رقم ۸.۹ درصدی سال ۲۰۰۵ افزایش نشان می‌دهد.

در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران انجام شد

انعقاد تقاهمنامه جذب دانش آموزان در شاخه فنی و حرفه‌ای حمل و نقل

۲۰ دانش آموز مازندرانی در سال تحصیلی ۹۸ و ۹۹ در شاخه فنی و حرفه‌ای حمل و نقل جاده‌ای مشغول تحصیل می‌شوند.

آیا حمل و نقل عمومی تهران می‌تواند «خودران» شود؟

حمل و نقل عمومی فرآیندی پرهزینتکنولوژی اتومبیل‌های خودران تاکنون بهای بسیار گزافی پرداخت کرده و جلوه خوبی حداقل در تیتر خبرها ندارند. به عنوان مثال سال گذشته یک زن در حالی که در یک اتومبیل خودران متعلق به شرکت «اوبر» در حال حرکت بود، تصادف کرد و جان خود را از دست داد. سه راننده خودروهای شرکت «تسلا» نیز هنگام استفاده از سرویس اتوپایلت، جان خود را از دست دادند. به نظر می‌رسد هنوز راه زیادی تا استفاده از اتومبیل‌های حمل و نقل عمومی به صورت «خودران» وجود دارد.

آیا اتومبیل‌های خودران «ابزارهای تروریستی» بالقوه‌اند؟

این مقاله به مثال‌های گزارش شده گسترده و زیادی از هک شدن اتومبیل‌های خودران اشاره می‌کند. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۵یک خودروی آزمایشی کمپانی «جیپ» در آزادراهی در سنت‌لوئیز به غیرقابل کنترلی در کنار جاده به حرکت خود ادامه می‌داد.

پیشنهاد احداث خطوط ترموا در مطالعات طرح توسعه حمل و نقل کرمان راه‌اندازی

"تراموا یا قطار سبک شهری" این روزها به عنوان یکی از مدهای حمل و نقلی که می‌تواند کارکرد مناسبی در ناوگان حمل و نقل عمومی داشته باشد مطرح شده و براساس همین نگرش قرار است تراموا در یکی ازشهرهای کشور به صورت پایلوت اجرایی شود. همچنین پیشنهاد راه اندازی این طرح در تهران نیز داده شده است، که در همین راستا شهردار کرمان نیز به دنبال راه اندازی تراموا در این شهر است.

محدودیت جدید دولت چین؛

ممنوعیت استفاده میلیون‌ها نفر از حمل و نقل عمومی در سال ۲۰۱۸ به علت اعتبار اجتماعی پایین

چین در سال گذشته ۲۳ میلیون دفعه افراد را به خاطر اعتبار اجتماعی پایین از خرید بلیط هواپیما یا قطار محروم کرده است.