خبرگزاری-علم-وفناوری-کهگیلویه-و-بویراحمد

گزارش؛

اینجا پای پره دیشموک در کهگیلویه و بویراحمد؛ روستایی محروم از امکانات اولیه

روستای پای پره دیشموک از امکانات اولیه زندگی زندگی محروم است.

گزارش تصویری از جشنواره جهادگران علم و فناوری در یاسوج

در این جشنواره که به همت سازمان بسیج علمی استان کهگیلویه و بویر احمد و با حضور جمعی ازمسئولین، نخبگان و مخترعان بسیجی در عرصه های مختلف بسیج برگزار گردید از سه طرح علمی ،پژوهشی رونمایی شد.

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی:

۱۶ آذر نماد روحیه ضد استکباری دانشجویان کشور/ فضای مجازی عامل سطحی نگری دانشجویان نسبت به مسائل سیاسی است

نماینده مردم شهرستان های بویر احمد و دنا در ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ نماد روحیه استکبارستیزی دانشجویان ایرانی در اعتراض به حضور ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا به کشور است.

مسابقات ملی فناوری در یاسوج پایان یافت

نخستین دوره مسابقات ملی فناوری و هوافضا با نام «جام پایتخت طبیعت ایران» که به مدت سه روز و با حضور ۱۲ استان کشور در پنج رشته طراحی و ساخت گلایدر، پهپاد و راکت آبی، سازه های ماکارونی و دستاوردهای پژوهشی در دانشگاه یاسوج برگزار شد امروز چهارشنبه به پایان رسید.

دکترای مطالعات زنان:

خاستگاه طرح تسهیل خروج بانوان نخبه از کشورمعقول است

دکترای مطالعات زنان گفت: خاستگاه طرح تسهیل خروج بانوان نخبه از کشور به عنوان فضایی برای نقش آفرینی مؤثر زنان به چند لحاظ معقول، منطقی و مورد پذیرش است.

گزارش/کودکانی که دیده نمی شوند؛

مدارس کودکان استثنایی و باری بر دوش والدین/طرحی که هرگز اجرا نشد

تعداد زیادی از مربیان بر این عقیده اند که کودکان آموزش پذیر نباید جدا از دیگر همسالان خودشان و در مدارس ویژه تحصیل کنند ولی عیب این روش در این است که مدارس کشور ما واجد شرایط مطلوب برای این گونه کودکان است.

پیراهن های رنگی که به تن وزارت علوم می پوشانند؛

ایجاد رشته های جدید از دیدگاه وزیران سابق علوم/سرنوشتی نامعلوم در انتظار برخی رشته ها

رشد سرطانی در برخی رشته ها و علوم، منجر به تورم بیکاری فارغ التحصیلان (دانش آموختگان) گردیده و چاره را در جابجایی رشته های علوم دانسته اند،که این نوع دیدگاه هم تابع سیاست وزرایی خواهد بود.

مسئول مرکز جنبش نرم افزاری قرارگاه شهید باقری در گفت و گو با خبرگزاری علم وفناوری مطرح کرد؛

پایین آمدن ضریب هوشی ایرانی ها/دانشگاه ؛ عامل اصلی بسط استعمار نرم در کشور

مسئول مرکز جنبش نرم افزاری قرارگاه شهید باقری گفت: طبق آماری که بنده چند سال پیش دیدم، اگر اشتباه نکنم بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان هزینه یک دانشجوی کارشناسی می شود؛ قطعا نظام برای اینکه یک دانشجو تا مقطع دکتری پیش برود حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون توان هزینه می کند

گزارش/ ضعف فناوری و مدیریت سنتی دو روی یک سکه؛

مصوبه ای که ۱۲ سال خاک می خورد/ شوخی مسئولان با مخترعان

احداث پارک علم و فناوری برای تبدیل شدن ایده ها به ثروت و ایجاد مکانی برای زنجیره وار شدن تحقیقات و پژوهش ها در استان کهگیلویه و بویراحمد لازم است.

به همت دانشگاه یاسوج؛

اولین رویداد استارت آپی کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه یاسوج از برگزاری اولین رویداد استارت آپی استان در مرکز رشد و کارآفرینی این دانشگاه خبر داد.