خبرگزاری-علم-وفناوری

برای اولین بار در هرمزگان

مرکز «نوآوری تعاون» در رودان توسط بخش خصوصی راه اندازی شد

شرکت تعاونی «تاک سبز رودان» با مجوز رسمی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان یکی از ۸ مرکز نوآوری تعاون استان هرمزگان معرفی و صاحب مجوز شد.

Boston Dynamics Spot اکنون در اروپا و کانادا موجود است

این ربات برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۹ به صورت تجاری در دسترس قرار گرفت و تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است.

ابداع فناوری جدید برای تشخیص اشعه ایکس

محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا ماده جدیدی تولید کرده اند که می تواند برای ساخت آشکارسازهای انعطاف پذیر اشعه ایکس استفاده شود که برای محیط زیست آسیب کمتری دارند.

برگزاری کارگاه آموزش روش تحقیق توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل

کارگاه آموزش روش تحقیق توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل با حضور مدیران علمی، پژوهشی و فناوری نواحی مقاومت بسیج برگزار شد.

یادداشت

پیشرفت و توسعه شهر بندرعباس در گرو ارتباط و مشارکت با شهروندان

شهرداری ها تاثیرگذارترین نهاد در پیشرفت و توسعه یک شهر هستند و در این بین بی شک برنامه ریزی مدون شهری با همکاری مدیران و شهروندان یکی از مهمترین عوامل برای این مهم می باشد

بین دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان اصفهان؛

انعقاد تفاهم نامه به منظور «توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ)» / زیرساختها و برنامه های تحقق این تفاهم نامه کدامند

به منظور توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ) تفاهم نامه ای بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان و اداره کل پست استان اصفهان منعقد شد، این تفاهم نامه با توجه به زیر ساختهای دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان برنامه ریزی و با حمایت امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان منعقد شد.

به بهانه روز جهانی حرا

جنگل حرا اکوتوریسمی درآمدزا

حرا، جنگل‌های جنوبی اسرارآمیز کشورمان است که به‌عنوان ذخیره‌گاهی ارزشمند، جاذبه طبیعی و گردشگری مهم و چشم‌اندازی زیبا از آن یاد می‌شود. حرا در نقاط دیگر جهان خویشاوندانی هم دارد که در مجموع همگی آنها به عنوان جنگل‌های «مانگرو» شناخته می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان خبر داد

سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی میناب موجب اشتغال مستقیم برای پنج هزار نفر

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: اتمام پروژه تامین و انتقال آب به شبکه ۵۰۰ هکتاری گلخانه شمیل، بخشی از شبکه شمالی دشت میناب (سه هزار هکتار) و شبکه آبرسانی ۵۰۰ هکتاری گلخانه‌های شمیل؛ اشتغال مستقیم پنج هزار نفری را در پی خواهد داشت.

در سال تحصیلی جدید

طرح تحولی" مدرسه کانون تربیتی محله" در مدارس منتخب هرمزگان اجرا می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان از اجرای طرح" مدرسه کانون تربیتی محله" در ۱۰ درصد از مدارس استان هرمزگان خبر داد.

نخبه هرمزگانی تاکید کرد:

ضعف آموزش مهم‌ترین خلأ اقتصاد نوآور/ کسی که ادعای نخبگی می‌کند باید فرهنگ آن‌را هم داشته باشد

مدیر و بنیان گذار مجموعه مستقل علمی پژوهشی و فناورری تکنومنت، با بیان اینکه هجمه ناشی از اقتصاد نفتی در مقابل جریان اقتصاد مبتنی بر خلاقیت و نوآوری ایستادگی می‌کند، مهمترین علت این چالش را ضعف ساختار آموزش کشور دانست و گفت مهمترین ضعف در شکل گرفتن فرهنگ کارآفرینی نوآوری، آموزش که ایجاد ساختار کارآمد برای بروز نوآوری راهکار حل چنین چالش مهمی است.