خبرگزاری-علم-و-فناوری-اردبیل

با همکاری محققان ایرانی تحقق یافت؛

حسگرهای پوشیدنی بیماری پارکینسون را ردیابی می کند

دانشمندان EPFL با همکاری محققان ایرانی خود الگوریتم هایی را ایجاد کرده اند که همراه با حسگرهای پوشیدنی می تواند به پزشکان کمک کند تا پیشرفت بیماری پارکینسون را کنترل کنند.

توسط فناوران مرکز رشد مشگین شهر پارک علم و فناوری اردبیل تحقق یافت؛

دستگاه اندازی گیری سیگنالهای تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق طراحی و ساخته شد

دستگاه اندازه گیری سیگنالهای تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق توسط شرکت دانش بنیان تولید فناوری دانش محور آذربایجان مستقر در پارک علم و فناوری اردبیل با پژوهش و مطالعات گسترده طراحی و ساخته شد

بهبود کارایی دستگاه فتوسنتز مصنوعی با گذشت زمان

دانشمندان دانشگاه میشیگان (UM) و آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور نوع جدیدی از فناوری را به نمایش گذاشته اند که نه تنها می تواند هیدروژن تولید کند، بلکه در حین استفاده دچار تغییرات مورفولوژیکی شود که باعث می شود با گذشت زمان کارآمدتر شود.

توسط فناوران بسیجی اردبیلی تحقق یافت؛

ساخت اولین تونل ضد عفونی کننده دستها با قابلیت نصب بر روی درب ورودی

یک دستگیره درب جدید می‌تواند پس از هر بار استفاده به صورت خودکار خود را ضد عفونی کند و می‌تواند راه حلی خوب برای رفع نگرانی نسبت به شیوع کووید-۱۹ از طریق سطوح پراستفاده باشد.

توسط فناوران اردبیلی تحقق یافت؛

بومی سازی کشت نشایی گل گاوزبان در دامنه سبلان

فناوران اردبیلی موفق به بومی سازی کشت نشایی گل گاوزبان در ارتفاع بالای ۲۳۰۰ متری از سطح دریا و در شرایط جغرافیایی دامنه سبلان شدند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری اردبیل مطرح کرد:

پیشرفت کشور متوقف بر دو عنصر علم و تولید

یک کشور برای دستیابی به اهداف خود نیازمند اولاً عنصر علم و ثانیاً عنصر تولید یعنی عمل و کار براساس دانش خود می باشد.

پدر صنعت گیاهان دارویی کشور مطرح کرد:

ایجاد ۳۵۴ شرکت گیاهان دارویی در ایران

پدر صنعت گیاهان دارویی کشور مطرح کرد: با تلاش های زیاد به تعداد ۳۵۴ شرکت گیاهان دارویی در ایران ایجاد شده است و تولید داروی گیاهان دارویی انجام می دهند.

افتتاح خانه نخبگان شهرستان نمین

خانه نخبگان شهرستان نمین با حضور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل و اساتید دانشگاهی در جهت احصاء مشکلات و ارائه راهکارها افتتاح شد.

افتتاح پایگاه علمی بسیج خواهران در نمین

مدیر علمی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نمین با تاکید بر این‌که از طرح‌های علمی بسیجیان حمایت مالی می‌شود، از افتتاح پایگاه علمی بسیج خواهران در شهرستان نمین خبر داد.

دبیر ستاد گیاهان دارویی استان اردبیل مطرح کرد:

توسعه کار آفرینی مبتنی بر صنعت گیاهان دارویی

کشت گیاهان دارویی به دلیل تنوع در مشاغل، زمینه کارآفرینی بسیار زیادی را برای افراد فراهم می کند. آنها براحتی در کنار دیگر فعالیت های کشاورزی می توانند به آن بپردازند.