خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان::خبرگزاری علم و فناوری
خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

علم و فناوری گزارش می دهد ؛

جاسوسی بدون مرز با لباس سفید / پشت پرده ورود پزشکان بدون مرز به کشورمان چه بود ؟+فیلم و عکس

طی روزهای اخیر، استرداد یک تیم پزشکی فرانسوی تحت عنوان «پزشکان بدون مرز» از سوی ایران به کشورشان تبدیل به موضوعی جنجالی در فضای رسانه ای و سیاسی کشور شده است و حتی مسئولین امریکایی جنگ رسانه ای بزرگی بر علیه کشورمان در جهان راه انداخته اند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ماسک تنفسی چیست و چه کاربردهایی دارد ؟/ چه کسانی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا باید از ماسک استفاده نمایند ؟

بر اساس توصیه سازمان بهداشت جهانی تنها پزشکان، پرسنل درمان درگیر با بیماران کرونایی باید از ماسک‌استفاده کنند و سایر پرسنل درمان می‌توانند از ماسک‌های عادی پزشکی استفاده کنند؛ افراد عادی نیز نیاز به استفاده از ماسک ندارند و تنها در مراکز عمومی باید از آن استفاده نمایند.

این ربات می تواند بیمارستان ها و اتاق بیماران را در کوتاهترین زمان ضدعفونی نماید !

به تازگی نوعی ربات به نام "UV-Robot" ساخته شده است که بدون دخالت انسان می تواند بیمارستان ها و اتاق بیماران را ضدعفونی کند و میکروب ها را از بین ببرد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

"هانتاویروس" چیست و چگونه منتقل می شود ؟ / آیا ویروس جدید چینی ها می تواند مانند کرونا خطرناک باشد ؟+فیلم و عکس

روز دوشنبه خبرگزاری رسمی چین، خبر از مرگ یک نفر بر اثر ویروس جدیدی به نام "هانتا" در این کشور داد، وزارت بهداشت چین، برای جلوگیری از شیوع این بیماری تاکنون ۳۲ نفر را در قرنطینه نگه داشته است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

نحوه کنترل بحران کرونا در کشورهای غربی/از رها کردن بیماران در خیابان ها تا قطع خدمات درمانی به سالمندان!+فیلم و عکس

سازمان بهداشت جهانی هفته گذشته اعلام کرد که اروپا به "کانون" شیوع کرونا تبدیل شده و از دولت های اروپایی خواست که اقدامات ضربتی برای کنترل شیوع بیماری کووید ۱۹ انجام دهند، این درحالی است که بسیاری از کشورها، ابتدایی ترین حقوق بیماران خود را رعایت نمی کنند.

ساخت روبات خدماتی هوشمند که میتواند وضعیت سلامتی شما را چک کند!

ه تازگی رباتی به نام "Promobot" ساخته شده که علاوه بر انجام دادن انواع کارهای خدماتی می تواند وضعیت سلامتی مراجعه کنندگان را نیز چک نماید.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با این گجت می توانید انگشتان خود را به صفحه کلید و موس بی سیم تبدیل نمایید!+فیلم و عکس

به تازگی نوعی گجت هوشمند به نام "Tap Strap" ساخته شده که افراد می توانند با دست کردن آن انگشتان خود را تبدیل به صفحه کلید قدرتمند نمایند و گوشی، لب تاپ و سایر وسایل الکترونیکی خود را از راه دور کنترل نمایند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

دانش ساخت کیت تشخیص کروناویروس در دستان محققین ایرانی/۶۰ هزار کیت تست کوید ۱۹ به وزارت بهداشت تحویل داده می شود

محققین کشورمان با تلاش شبانه روزی موفق به ساخت کیت تشخیص بیماری کرونا شدند، کیتی که تاکنون تنها ۶ کشور جهان تکنولوژی ساخت آن را به دست آورده اند. با رونمایی این کیت، امیدواری برای ساخت داروی این بیماری در آینده ای نه چندان دور ، توسط پزشکان ایرانی افزایش یافته است.

با این تخته وایت برد می توان کلاس درس را هوشمند کرد !

به تازگی نوعی تخته وایت برد سه بعدی به نام "Seewo" ساخته شده است که با کمک آن معلمان می توانند تجربه یک کلاس هوشمند را برای دانش آموزان ایجاد نمایند.

ابراهیمی اعلام کرد؛

ارجاع بیش از ۳۰ طرح مخترعین به سازمان علمی پژوهشی استان همدان در سال ۹۸/ به دنبال اجرای بیانیه گام دوم انقلاب هستیم

مسئول سازمان علمی و پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع)استان همدان اعلام کرد : این سازمان در راستای اهداف خود در سال ۱۳۹۸ تقریبا ۳۰ طرح علمی از سوی بسیجیان، دانشجویان و مخترعین همدانی دریافت نمود که از بین آنها از ۶ طرح که دارای نوآوری و خلاقیت بود حمایت مالی و علمی به عمل آورد.