خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت دستکشی که می تواند به جای ناشنوایان صحبت کند ! + فیلم و عکس

به تازگی محققین کالیفرنیا نوعی دستکش هوشمند ساخته اند که افراد ناشنوا و افرادی که دچار اختلالات گفتاری هستند می توانند با استفاده از آن، زبان اشاره را به گفتار تبدیل نمایند .

این جاروبرقی هوشمند می تواند خانه شما را به صورت خودکار تمیز کند!

به تازگی جاروبرقی هوشمندی به نام "Neabok" ساخته شده است که می تواند بدون دخالت انسان و به صورت بی سیم خانه شما را تمیز و پاک نماید .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با ۱۰ بیماری کشنده که از حیوانات به انسان ها منتقل می شود آشنا شوید + عکس

بر اساس تحقیقات دانشمندان تاکنون ۳۰ نوع بیماری مشترک بین حیوانات و انسان کشف شده است که می تواند جان هر دو گونه را تحدید کند؛ آخرین نمونه این بیماری ها که به مرحله همه گیری جهانی رسیده است بیماری "کرونا" با منشاء حیوانی خفاش می باشد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات نمونه گیری که مانع ابتلای پزشکان به بیماری کرونا می شود+فیلم و عکس

محققین کره ای از نوعی ربات رونمایی کرده اند که می تواند از افراد مشکوک به بیماری کرونا آزمایش بگیرد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

صفر تا صد تأسیس یک شرکت دانش بنیان/ دولت از بخش های علمی چه حمایت هایی می کند ؟+فیلم و عکس

طی ده های اخیر، ایران با تکیه بر دانش نخبگان علمی خود توانسته است علارغم تحریم های ظالمانه آمریکا ، بسیاری از نیازهای صنایع خود را تأمین نماید که خوشبختانه در سال های اخیر، با حمایت های دولت از شرکت های دانش بنیان این خودکفایی های سرعت بیشتری به خود گرفته است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت میز هوشمندی که می توان با تلفن همراه آن را کنترل کرد ! + فیلم و عکس

به تازگی محققان نوعی میز هوشمند ساخته اند که می توان با تلفن همراه ارتفاع آن را متناسب با قد کاربر تنظیم نمود و یا ارتفاع آن را به نحوی قرار داد که بتوان به صورت ایستاده از آن استفاده کرد .

این هدست می تواند افکار انسان را بخواند!

به تازگی محققین MIT نوعی دستگاه به نام "AlterEgo" طراحی نموده اند که این امکان را برای معلولین و افرادی که دچار اختلالات گفتاری هستند فراهم می آورد تا بتوانند افکارشان را به گفتار تبدیل نمایند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

۵ دانشگاه از ایران جزء برترهای نظام رتبه بندی "کیو اس" در سال ۲۰۲۱ قرار گرفت + جدول

بر اساس جدیدترین رتبه بندی پایگاه "کیو اس" در سال ۲۰۲۱ ، پنج دانشگاه از ایران جزء ۱۰۰۰ دانشگاه برتر این رتبه بندی قرار گرفتند که در این بین دانشگاه صنعتی شریف به عنوان با ارزش ترین دانشگاه ایرانی انتخاب شده است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تور مجازی به آمستردام/ از ۵۰۰ اثر موزه ون گوگ به صورت رایگان بازدید نمایید

یکی از مکان‌های دیدنی که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند، موزه ونگوگ در آمستردام است که مجموعه‌ای از آثار ونسان ونگوگ، هنرمند برجسته هلندی و معاصرانش را به نمایش گذاشته است.

ساخت صندوق پستی هوشمندی که میتوان آن را از راه دور کنترل کرد !

به تازگی نوعی صندوق پستی هوشمندی به نام "Minterbox" ساخته شده است که علاوه بر قابلیت گاوصندوق گونه ای که دارد می توان با تلفن هوشمند از راه دور آن را کنترل کرد .