خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

۳۰ مرداد ماه برگزار می شود؛

سومین کنفرانس بین المللی مکانیک، ساخت، صنایع و مهندسی عمران

سومین کنفرانس بین المللی مکانیک، ساخت، صنایع و مهندسی عمران در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ توسط شرکت همایش آروین البرز و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار خواهد شد.

این اسکلت فلزی می تواند امکان دوباره راه رفتن را برای معلولین فراهم کند !

به تازگی محققین نوعی اسکلت فلزی با نام "MyoSwiss" ساخته اند که معلولین با آن می توانند طعم دوباره راه رفتن را حس کنند .

۲۲ مردادماه برگزار می شود؛

سومین کنفرانس بین المللی فناوری های نوآورانه در زمینه علوم، مهندسی و تکنولوژی

سومین کنفرانس بین المللی فناوری های نوآورانه در زمینه علوم، مهندسی و تکنولوژی در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ توسط شرکت همایش آروین البرز و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار خواهد شد.ب

علم و فناوری گزارش می دهد؛

از اولین واکسن بیماری کرونا به صورت رسمی رونمایی شد / تا چه اندازه می توان به درمان ساخته شده روسیه اعتماد کرد ؟

صبح امروز رئیس جمهور روسیه به صورت رسمی از اولین واکسن کرونای جهان رونمایی کرد و اعلام کرد این واکسن می تواند مردم را در مقابل ویروس کرونا محافظت نماید؛ این اتفاق در حالی افتاده است که بسیاری از دانشمندان بر موثر بودن واکسن روسیه بر روی این بیماری با تردید صحبت می کنند.

موتور سیکلت برقی تاشو و قابل حمل ساخته شد !

به تازگی نوعی موتور سیکلت برقی تاشو به نام "Ujet" ساخته شده است که کاربران آن می توانند بعد از استفاده آن را تا کنند و به هر مکانی که می خواهند منتقل نمایند .

۲۱ مردادماه برگزار می شود؛

یازدهمین کنفرانس ملی آموزش شیمی ایران

یازدهمین کنفرانس ملی آموزش شیمی ایران در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ توسط دانشگاه فرهنگیان اصفهان - انجمن شیمی ایران و تحت حمایت سیویلیکا در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.

علارغم تحریم های آمریکا اتفاق افتاد؛

صدرنشینی مقتدارنه ایران در زمینه نانوتکنولوژی در غرب آسیا

بر اساس آخرین رده بندی نظام رتبه بندی سایمگو در سال ۲۰۱۹، جمهوری اسلامی ایران بر اساس تولید و تعداد مقالات علمی در رشته نانو، موفق به کسب رتبه نخست در سطح کشورهای آسیای غربی شد .

این صندلی های هوشمند می توانند با صدای دستان شما مرتب شوند !

به تازگی ژاپنی های از نوعی صندلی هوشمند رونمایی کرده اند که بعد اتمام جلسه و یا پایان کار می توانند به صورت خودکار در محل اولیه خود قرار گیرند .

توسط ژاپنی انجام شد؛

غول پیکرترین ربات جهان با موفقیت آزمایش شد + فیلم و عکس

به تازگی محققان ژاپنی موفق به ساخت نوعی ربات هوشمند با اندازه ۱۸ متر شده اند که توانسته است لقب غول پیکرترین ربات جهان را به خود اختصاص دهد.

ساخت سرعت گیر هوشمندی که می تواند برای ایجاد موانع برای خودروها تصمیم بگیرد !

محققان نوعی سرعت گیر هوشمند طراحی کرده اند که می تواند سرعت خودورها را ثبت نماید و در صورتی که خودرو با سرعت پایین حرکت کند هیچ گونه مانعه ای برای آن ایجاد ننماید و بالعکس برای خودروهایی که دارای سرعت بالا هستند مانعه ای را تولید کند .