خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان::خبرگزاری علم و فناوری
خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

سریعترین اسکنر جهان ساخته شد/ اسکن هوشمند ۲۵۰ صفحه کتاب تنها در یک دقیقه+فیلم و عکس

به تازگی محققین نوعی اسکنر هوشمند ساخته اند که می تواند یک کتاب ۲۵۰ صفحه ای را بدون دخالت انسان تنها در یک دقیقه اسکن کند.

ساخت گلدان هوشمند که مانع خشک شدن گیاهان می شود !

به تازگی نوعی گلدان هوشمند ساخته شده که با استفاده از سنسورهای که در آن تعبیه شده میزان رطوبت خاک و نور محیط را اندازه گیری می کند و با فرستادن آلارم به تلفن همراه و همچنین ایجاد شکلک های خاص بر روی گلدان مانع خشک شدن گیاهان می شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت پوشک هوشمند که می توان با تلفن همراه آن را کنترل کرد+فیلم و عکس

به تازگی نوعی پوشک هوشمند ساخته شده که امکان ردگیری وضعیت پوشک و کودک از طریق اپلیکیشن موبایل را فراهم می‌کند و والدین با استفاده از آن می‌ توانند متوجه ادرار یا حرکت‌ های روده ‌ای کودکان شوند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران به جمع معدود کشورهای دارای دانش ساخت موتور فضاپیما پیوست/ آرش ایرانی پایانی بر انحصار استار آمریکایی

محققان کشورمان موفق شدند نسل جدیدی از موتورهای فضاپیما با نام "آرش" را طراحی کنند که می تواند شرایط ارسال فضاپیماهای ایرانی به منطق دورتر فضا را فراهم کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت قلمی که بدون نیاز به نرم افزارهای خاص میتواند اشکال سه بعدی تولید کند+فیلم و عکس

محققین برای اولین بار موفق به ساخت نوعی قلم سه بعدی شده اند که با آموزش بسیار ساده و اولیه و بدون نیاز به نرم افزارهای حرفه ای می توان با آن اقدام به خلق تصاویر سه بعدی کرد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت کاپشن هوشمندی که می تواند به بخاری برقی و شارژر تلفن همراه تبدیل شود+فیلم و عکس

به تازگی محققان موفق به ساخت نوعی کاپشن هوشمند شده اند که به ۴ هیتر برقی مجهز است و می تواند شما را در زمستان در مقابل سرما محافظت نماید.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت قفل هوشمند برای دوچرخه ها که به هشدار دهنده سرقت مجهز است + فیلم و عکس

به تازگی نوعی قفل هوشمند ساخته شده است که بدون نیاز به کلید فلزی و با استفاده از تلفن همراه دوچرخه ها را قفل یا باز می کند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت خودرو دوزیستی که همه می توانند از آن استفاده کنند ! + فیلم و عکس

به تازگی نوعی خودرو دوزیست به نام " Terraquad" ساخته شده که می تواند در خاکی و خشکی با سرعت بالا حرکت کند و استفاده از آن نیز بسیار آسان است .

ساخت آیفون تصویری هوشمند برای درب منازل که به تلفن همراه وصل می شود !

به تازگی نوعی آیفون تصویری برای درب منازل ساخته شده که می توان آن را به تلفن همراه وصل کرد و در صورتی که در منزل نیز حضور نداشته باشید از افراد مراجعه کننده به درب منزل باخبر شوید.

ساخت موتورسیکلتی که با آن می توانید پرواز کنید !

به تازگی موتور سیکلتی به نام Lazareth LMV ۹۷۶ ساخته شده است که علاوه بر حرکت بر روی زمین امکان پرواز کردن را نیز برای کاربران خود فراهم می کند !