خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

لبیک هزارن بسیجی به رزمایش کمک های مومنانه مقام معظم رهبری/ سفره نیازمندان سرتاسر ایران رنگ و بونی کرامت گرفت

با شیوع کرونا در کشور و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها، مقام معظم رهبری پیشنهاد به برگزاری رزمایشی با عنوان "کمک های مومنانه" برای رساندن بسته های معیشتی به خانواده های نیازمند در سرتاسر کشور دادند که تاکنون هزارن بسته شامل مواد غذایی و بهداشتی همراه با کمک های نقدی در بین مردم کشور توزیع شده است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

دستگاه اکسی متر جیبی با یک چهارم قیمت نمونه وارداتی در کشور بومی سازی شد

یک شرکت دانش بنیان در کشور موفق به ساخت نوعی دستگاه "اکسی متر" جیبی شارژی با یک چهارم قیمت نمونه های وارادتی شده است که این امکان را برای کاربران فراهم می کند که بدون محدودیت ، سطح اکسیژن خون خود را جهت تست احتمال ابتلا به بیماری کرونا اندازه گیری کنند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تشخیص بیماری کرونا توسط تلفن همراه و بدون نیاز به پزشک امکان پذیر شد !

محققین یک شرکت فرانسوی موفق به ساخت نوعی اپلیکیشن مخصوص تلفن های هوشمند شده اند که کاربر بدون نیاز به مراجعه به پزشک و تنها با استفاده از دوربین گوشی می تواند در صورت ابتلا به کروناویروس، بیماری خود را تشخیص دهد .

این ربات هوشمند می تواند در کوتاه ترین زمان خانه شما را رنگ آمیزی کند !

به تازگی محققین رباتی به نام "OKIBO" ساخته اند که با کمک هوش مصنوعی و به وسیله بازوی روباتیکی که دارد می تواند دیوارهای منازل را در کوتاهترین زمان و با کیفیت بالا رنگ آمیزی نماید .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ویروس کرونا چه تأثیری بر اندام های بدن می گذارد ؟ / داروی درمان Covid-۱۹ محقق ایرانی وارد فاز عملیاتی می شود

پس از آنکه نتایج آزمایش یک داروی پادتن مونوکلونال انسانی به نام leronlimab برای مقابله با ویروس کرونا موفقیت آمیز بوده، قرار است فاز دوم آزمایش انسانی این دارو آخر ماه جاری میلادی آغاز گردد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با این ابزار هوشمند پوشیدنی می توان از راه دور بیماری کرونا را تشخیص داد ! + عکس

محققان دانشگاه نورث وسترن آمریکا موفق به ساخت ابزار هوشمند برای تشخیص کرونا شده اند که برای پزشکان این امکان را فراهم می آورد که بدون مراجعه فرد به بیمارستان ، از ابتلای بیمار به کرونا آگاه شوند.

ساخت خانه ای هوشمند مخصوص معلولین !

طراحان به منظور راحتی بیشتر معلولین خانه های هوشمندی برای آن ها ساخته اند که این افراد می توانند تمام کارهای خانه های خود را بدون کمک گرفتن از دیگران انجام دهند .

اولین تبلت با صفحه نمایشگر ۳۶۰ درجه ای در جهان ساخته شد !

به تازگی تبلتی با نام "Magic Scroll" ساخته شده است که دارای صفحه نمایشگر ۷.۵ اینچی و با دید ۳۶۰ درجه ای می باشد و می توان آن را مانند طومار باز یا بسته کرد .

این ربات ها به جای دانشجویان از دانشگاه فارغ التحصیل شدند !

دانشگاه "bbt university" در ژاپن به منظور جلوگیری از شیوع کرونا و ابتلای احتمالی دانشجویان به این بیماری، مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان را به کمک ربات ها و به صورت آنلاین برگزار کردند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

کیت جدید با قابلیت تشخیص همزمان ۳ ژن کرونا توسط محققین ایرانی ساخته شد

محققین کشورمان موفق به ساخت و طراحی نوع جدیدی از کیت های تشخیص کرونا مبتنی بر روش PCR شده اند که قادر است سه ژن مربوط به این ویروس را در یک تیوب و در کوتاهترین زمان تشخیص دهد.