خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان::خبرگزاری علم و فناوری
خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران به جمع دارندگان سلاح "جنگ ستارگان" پیوست/با کشورهای دارای توپ‌های لیزری آشنا شوید+فیلم و عکس

سلاح های لیزری ، جزء ابزارهای جنگی پیشرفته ای هستند که با توجه به دانش بالا جهت ساخت آن ، تاکنون تنها ۴ کشور موفق به ساخت آن شده است؛ با توجه به سخنان امیر شاهرخ شهرام معاون وزیر دفاع، جمهوری اسلامی ایران نیز به جمع دارندگان این سلاح پیوسته است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پشت پرده افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت چادر در کشور/ دلایل عدم خودکفایی ایران بعد از ۱۰۰ سال استفاده از چادر چیست ؟+فیلم

بر اساس شواهد موجود، قیمت چادر نسبت به سال گذشته با تورم ۳۰۰ تا ۵۰۰ درصدی روبه رو بوده است ، این در حالی است که بعد از ۱۰۰ سال استفاده از چادر در کشور، هنوز ۹۳ درصد آن از خارج وارد کشور می شود و تولید کنندگان توان مقابله با واردکنندگان را ندارند.

ساخت وسیله ای که امکان پرواز کردن را برای انسان فراهم می آورد!

به تازگی نوعی جت به نام "Flyboard Air" ساخته شده است که کاربران آن می توانند با استفاده از آن به راحتی در آسمان به پرواز دربیایند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ضریب نفوذ اینترنت در ایران به ۹۰ درصد رسید/ عمده استفاده مردم ایران از اینترنت، اتصال به شبکه های اجتماعی است + نمودار

بر اساس آخرین آماری که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور امروز منتشر نمود، تعداد مشترکان اینترنت باندپهن در کشور تا پایان خرداد ماه به ۷۴ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۵۹۵ نفر رسیده و ضریب نفوذ اینترنت در کشور ۹۰.۷۸ درصد است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تا پایان مهرماه ارزدیجیتال تلگرام عرضه می شود/ Gram چه ویژگی هایی خواهد داشت ؟+فیلم

با توجه به اعلام تلگرام ، قرار است رمزارز اختصاصی این شرکت که Gram نام دارد تا ۳۱ اکتبر سال جاری میلادی به بازار عرضه شود. علامت این سکه‌ ی دیجیتال یک الماس آبی‌ رنگ خواهد بود و قیمت نهایی فروش هر سکه‌ ی آن ۰.۹۷ دلار در نظر گرفته شده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

کشف درمان قطعی بیماری سرماخوردگی برای اولین بار در جهان !

به تازگی محققان دانشگاه ‌های استنفورد و کالیفرنیا مدعی شده اند، که با دستکاری و متوقف کردن فعالیت پروتئین "۳SETD" در سلول ‌های انسانی می تواند ویروس سرماخوردگی را از فعالیت بیاندازد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ژاپن صدر نشین بیشترین نرخ امید به زندگی در جهان/ راز عمر طولانی ژاپنی ها چیست ؟

بر اساس آمارهای جهانی ، ژاپن از لحاظ نرخ امید به زندگی در جهان رتبه اول را به خود اختصاص اداده است؛ همچنین این کشور با داشتن ۷۱ هزار سالمند بالای ۱۰۰ ساله رکورد بیشترین سالمند ۱۰۰ ساله را نیز از آن خود کرده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اولین هتل پیشرفته جهان برای اقامت گردشگران در فضا ساخته می شود+فیلم و عکس

یک شرکت آلمانی از طرحی برای رونمایی از هتلی در فضا رونمایی کرده است که قابلیت اسکان ۱۰۰ نفر را به صورت همزمان دارد؛ این هتل دارای امکانات پیشرفته ای همچون گرانش مصنوعی و سالن ورزشی خواهد بود.

علم و فناوری بررسی می کند؛

استفاده ۱۲۰ کشور جهان از "اینترنت اشیاء"/ مهمترین موانع پیاده سازی این تکنولوژی در ایران چیست ؟

اینترنت اشیاء یکی از تکنولوژی جدیدی است که حدود ۱۲۰ کشور جهان در حال استفاده از آن هستند و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵، نزدیک به ۷۵ میلیارد گجت از این فناوری استفاده کنند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

لو رفتن اطلاعات سری ماهواره KH-۱۱ آمریکا در صفحه توییتری ترامپ/ ماهواره های جاسوسی آمریکا شکار بعدی سربازان سپاه+ عکس

انتشار تصاویر مربوط به انهدام راکت انداز ماهواره "ناهید ۱" توسط رئیس جمهور آمریکا، باعث لو رفتن اطلاعات سری مربوط به ماهواره جاسوسی پیشرفته KH-۱۱ شده است .