خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان::خبرگزاری علم و فناوری
خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت اولین کبد مصنوعی جهان با استفاده از چاپگر سه بعدی

محققان دانشگاه سائوپائولو در برزیل با استفاده از چاپگرهای سه بعدی در محیط آزمایشگاهی موفق به تولید اولین کبد مصنوعی جهان شده ‌اند که اکثر عملکردهای معمول کبد مانند ذخیره ویتامین ‌ها، تولید پروتئین ‌های حیاتی و ترشح صفرا را شبیه ‌سازی می‌کند.

علم و فناوری بررسی می کند؛

کیک شکلاتی با طعم قرص سرماخوردگی!/ مصرف احتمالی این محصولات چه عوارضی دارد ؟+فیلم

حدود یک هفته از پخش تصویر کیک‌هایی که داخل‌شان یک یا چند قرص قرار گرفته، می‌گذرد. این موضوع باعث داغ شدن تنور شایعات گردیده و بعضی از کانال های مجازی از فوت تعدادی از هموطنانمان خبر می دهد. بررسی های خبرگزاری علم و فناوری نشان می دهد تمام اخبار جعلی است و تاکنون تنهاتعداد محدودی به دلیل مصرف این محصولات دچار مسمومیت جزئی شده اند و به صورت سرپایی درمان و از بیمارستان مرخص شده اند.

محققان کشورمان پاسخ تحریم های آمریکا را دادند:

ایران به جمع محدود کشورهای دارای دانش ساخت میکروسکوپ الکترونی پیوست

محققان کشورمان روز گذشته برای اولین بار در ایران موفق به ساخت میکروسکوپ الکترونی شدند؛ این اتفاق در حالی رخ داد که تنها کشورهای آمریکا، ژاپن و آلمان دارای دانش ساخت این دستگاه بوده اند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت نوعی چرخ که خودروی شما را به تانک تبدیل می کند+فیلم

به تازگی نوعی چرخ ساخته شده است که با نصب آن بر روی خودروهای شخصی می توان در مسیرهای ناهموار به راحتی حرکت کرد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پیش بینی سرطان سینه توسط هوش مصنوعی امکان پذیر شد/ آیا با کمک تکنولوژی می توان از بروز بیماری ها جلوگیری کرد ؟

به تازگی محققان مؤسسه کارولینسکا در استکهلم برای اولین بار در جهان توانسته اند با کمک هوش مصنوعی روشی برای پیش بینی سرطان سینه در انسان ها را ابداع نمایند که می تواند در آینده باعث ریشه کنی این بیماری در جهان شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

برترین تکنولوژی های در سال ۲۰۱۹/ ساخت اولین ابرکامپیوتر کوانتومی جهان تا رونمایی از تلویزیون لوله ای

چند روزی بیشتر تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی باقی نمانده است در این سال شرکت‌های حوزه فناوری جدیدترین تولیدات خود را معرفی کرده اند که این تکنولوژِی ها در تمام زمینه ها وجود داشته است. در این گزارش قصد داریم شما را با برترین فناوری‌ ها و تکنولوژی های که در سال ۲۰۱۹ رونمایی شده است آشنا کنیم.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت عینک هوشمندی که امکان مطالعه را برای نابینایان و کم بینایان فراهم می کند+ فیلم و عکس

با تازگی محققان نوعی عینک هوشمند سخنگو ساخته اند که امکان تشخیص رنگ، نوع پول ، خواندن کتاب و ... را برای نابینایان و کم بینایان فراهم می کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

جدیدترین فناوری های پزشکی در سال ۲۰۱۹/تولید اولین جنین مصنوعی جهان تا الگوریتمی که مرگ انسان راپیش بینی می کند

چند روزی بیشتر تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی باقی نمانده است در این سال شرکت‌های حوزه فناوری جدیدترین تولیدات خود را معرفی کرده اند که این تکنولوژِی ها در تمام زمینه ها وجود داشته است. در ادامه این گزارش به معرفی برترین فناوری‌ های پزشکی در سال ۲۰۱۹ خواهیم پرداخت.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت دستگاه سونوگرافی جیبی و قابل حمل که بدون اتصال به برق کار می کند+فیلم و عکس

به تازگی محققان موفق به ساخت نوعی دستگاه سونوگرافی جیبی شده اند که بدون احتیاج به اتصال به برق و با استفاده از باطری می تواند با کیفیت بالا کار تصویربرداری را انجام دهد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ربات انسان نما چیست و چه ویژگی هایی دارند ؟/ با پیشرفته ترین ربات ها با ظاهر کاملا انسانی آشنا شوید+عکس

فیلم‌های علمی تخیلی بسیاری تاکنون ساخته شده اند که در آن‌ ها ربات‌هایی با ظاهر انسان حضور داشته اند؛ با توجه به شواهد موجود و پیشرفت های گسترده ای که در این زمینه رخ داده است شاید دور از ذهن نباشد که در آینده ای نه چندان دور ربات های انسان نما به یکی از اعضای خانواده ما تبدیل شوند.