خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

این پرینتر سه بعدی می تواند از زباله های پلاستیکی اندام مصنوعی برای کودکان تولید کند!

به تازگی شرکت کوکاکولا با همکاری محققان از نوعی پرینتر سه بعدی رونمایی کرده اند که می تواند با استفاده از پلاستیک های نوشابه و موارد مشابه، برای کودکانی که دچار نقص عضو هستند اندام مصنوعی تولید نماید.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات هوشمندی که می تواند در طول شبانه روز ده برابر پزشکان کار کند+فیلم و عکس

محققان دانشگاه "لیورپول" انگلیس موفق به ساخت و توسعه نوعی ربات هوشمند برای انجام آزمایش های بیماران کرونایی شده است که می‌تواند یک آزمایش را که انجام آن توسط انسان‌ها ماه‌ها به طول می‌انجامد تنها در سه روز انجام دهد.

با این وسیله می توان ویلچر معلولین را به موتور سیکلت تبدیل کرد!

شرکت "Blumil"به تازگی از نوعی اسکوتر برقی رونمایی کرده است که با اتصال آن به ویلچر معلولین می تواند ویلچر را به موتور سیکلت قدرتمند تبدیل کند .

برای اولین بار انجام شد؛

سوآپ نمونه گیر بیماری کرونا با ۵۰ درصد قیمت وارداتی در کشور بومی سازی شد

خوشبختانه بار دیگر محققان کشورمان با عملیاتی سازی شعار "ما می توانیم" توانستند برای اولین بار ، سواپ نمونه گیری از ته حلق برای افراد مشکوک به کرونا را در کشور بومی سازی نمایند .

ساخت پیاده‌رو هوشمندی که می تواند برق تولید نماید !

شرکت انگلیسی Pavegen موفق به طراحی و ساخت نوعی پیاده رو تعاملی هوشمند شده است که با حرکت کردن عابران پیاده بر روی آن می توان برق تولید نماید.

این وسیله کوچک می تواند تا ۵۵ درصد بر گنجایش کیف مسافرتی شما بیافزاید !

"Airdot" نام وسیله برقی شارژی کوچکی است که این امکان را برای شما فراهم می آورد که به کمک آن و ایجاد مکندگی تا ۵۵ درصد بر گنجایش کیف های مسافرتی خود بیافزاید .

سرعت تولید خودرو در جهان شکسته شد؛

ساخت خودرو در ۳ روز و به کمک چاپگر سه بعدی+فیلم و عکس

کمپانی چینی "polymaker" به تازگی از نوعی خودرو هوشمند به نام "LSEV" رونمایی کرده است که می توان آن را تنها در مدت تنها ۳ روز و با کمک چاپگر سه بعدی طراحی و ساخت .

علم و فناوری بررسی می کند؛

طاعون خیارکی چیست و چه علائمی دارد ؟/آیا بیماری جدید چینی ها وارد خاک ایران شده است ؟

مینو محرز، عضو کمیته کشوری کرونا و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص شایعات ورود طاعون خیارکی به کشور گفت: موضوع ورود طاعون خیارکی به کشور اساساً کذب است و هیچ گزارش رسمی در مورد ابتلای افراد به این بیماری در کشور طی هفته‌های گذشته نداشته‌ایم.

با این ماسک می توانید احساسات خود را بادیگران به اشتراک بگذارید !

به تازگی نوعی ماسک ساخته شده که علاوه بر محافظت فرد در مقابل بیماری کرونا، می تواند نسبت به تغییر حرکت لب کاربر واکنش از خود نشان دهد و حالت های صورت مانند شادی و غم را با روشن شدن چراغ هایی به دیگران نشان دهد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اولین بیمار مبتلا به ایدز بعد از ۴۸ هفته ، با دارو بهبود یافت/ آیا HIV را باید از لیست بیماری های بدون درمان خارج کرد ؟

بر اساس تحقیقات جدید دانشگاه سائو پائولو در برزیل، محققین موفق به ساخت ترکیب دارویی شده اند که با استفاده از آن توانسته اند برای اولین بار در جهان، بیمار مبتلا به ایدز را با دارو درمان نمایند .