خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان::خبرگزاری علم و فناوری
خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

توسط محقق ایرانی انجام شد؛

ساخت محلولی برای از بین بردن یخ های جاده ها با استفاده از مواد ارگانیک

یکی از محققان جوان ایرانی برای اولین بار در جهان موفق به ساخت نوعی محلول برای آب کردن یخ های سطح جاده و راه ها با استفاده از پسماند میوه ها شده است که دوست دار محیط زیسط است و آثار تخریبی برای منابع طبیعی و گیاهان ندارد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت اولین مسواک تمام اتوماتیک جهان که دندان ها را به صورت اصولی تمیز می کند +فیلم و عکس

به تازگی محققان نوعی مسواک ساخته اند که می تواند دندان ها ر ا بدون دخالت انسان و به صورت اتوماتیک تمیز نماید . البته این مسواک قابلیت اتصال به تلفن همراه و انجام تنظیمات شخصی را نیز دارد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

آخرین آمار مبتلایان به ویروس آنفلوآنزا در کشور / دلیل گستردگی شیوع این بیماری نسبت به سال های گذشته چیست ؟

دکتر "علیرضا رییسی" معاون وزیر بهداشت صبح امروز در مورد آخرین آمار مبتلاین به ویروس آنفلوآنزا در کشور گفت: با توجه به آمارهای موجود تاکنون بیش از ۴۰۰۰ نفر به خاطر ابتلا به ویروس آنفلوآنزا در بیمارستان ها بستری شده اند و دلیل شیوع گسترده این بیماری نسبت به سال های گذشته مهاجم ‌تر شدن و تغییر یافتن ژنتیک های ویروس این بیماری می باشد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت صندلی های هوشمند که می توانند به صورت خودکار در جای خود قرار گیرند+فیلم و عکس

یک شرکت چینی برای اولین بار توانسته است نوعی صندلی هوشمند طراحی کند که در کمتر از چند ثانیه و به صورت خودکار می توانند در محل تعیین شده خود قرار گیرند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ابزاری هوشمند که انگشتان شما را به هدفونی پیشرفته تبدیل می کند+فیلم و عکس

به تازگی شرکت Innomdle Lab، از دستبند هوشمندی به نام " Sgnl " رونمایی کرده است که کاربران با استفاده از آن می توانند نوک انگشتان خود را به هدفون پیشرفته برای پاسخگویی به تلفن همراه تبدیل نمایند.

برای اولین بار در جهان؛

ساخت دستگاه لارنگوسکوپ با باطری و تیغه یکبار مصرف توسط مخترع همدانی+فیلم و عکس

مخترع همدانی نوعی دستگاه لارنگوسکوپ جدید ساخته است که علاوه بر آن که دارای تیغه یکبار مصرف می باشد و مانع انتقال بیماری های واگیر دار می شود ، با نصب باطری بر روی تیغه آن دیگر احتیاجی به شارژر ندارد و در تمام نقاط می توان از آن استفاده کرد.

به مناسبت هفته بسیج انجام شد؛

افتتاح غرفه سازمان علمی پژوهشی استان همدان با حضور خبرنگاران/ از ۴۰ طرح مخترعین بسیجی رونمایی شد+فیلم و عکس

نمایشگاه دستاوردهای مخترعین بسیجی با حضور استاندار همدان، مسئولان استانی و شهرستانی، مخترعین و مبتکرین در تالار قرآن این استان افتتاح شد.

ساخت کمربند ایمنی مخصوص زنان باردار!

محققان موفق به ساخت نوعی کمربند ایمنی برای زنان باردار در خودروها شده اند که می تواند در هنگام تصادف مانع صدمه به نوزادان و مادران آن ها گردد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان همدان با رونمایی از ۳ طرح پزشکی برگزار شد+ فیلم و عکس

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان همدان با حضور نخبگان علمی، فرهیختگان، اساتید برتر دانشگاهی و مخترعین برتر بسیجی در تالار قرآن این استان برگزار شد.

نظام رتبه بندی W۳Tech اعلام کرد؛

زبان فارسی محبوب ترین زبان خاورمیانه و هشتم جهان در شبکه جهانی وب + جدول و نمودار

طی سال های اخیر استفاده از زبان فارسی در وب با رشد چشمگیری روبه رو بوده است و طبق آخرین آمار ، استفاده از زبان فارسی با رشد یک پله ای نسبت به سال ۲۰۱۸ در رتبه هشتم جهان و اول خاورمیانه قرار گرفت.