خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

مالزی و گرجستان مشتری محصول باکیفیت ایرانی؛

محققین ایرانی بر انحصار آمریکا در تولید پانسمان شبیه پوست انسان پایان دادند

محققین کشورمان موفق به ساخت نوعی پانسمان شبیه پوست انسان برای درمان زخم های خاص شدند که تاکنون تکنولوژی ساخت آن تنها در اختیار کشور آمریکا بوده است .

این ربات هوشمند می تواند موی سر شما را به بهترین روش کوتاه نماید !

یک مخترع خوش ذوق به تازگی از اولین ربات هوشمند آرایشگر به نام "Hair Cutting" رونمایی کرده است که در شرایط کنونی که پزشکان انسان ها را از حضور در جمع منع می کند می تواند موی سر شما را در سریعترین زمان کوتاه نماید .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با ۱۰ بیماری کشنده که از حیوانات به انسان ها منتقل می شود آشنا شوید + عکس

بر اساس تحقیقات دانشمندان تاکنون ۳۰ نوع بیماری مشترک بین حیوانات و انسان کشف شده است که می تواند جان هر دو گونه را تحدید کند؛ آخرین نمونه این بیماری ها که به مرحله همه گیری جهانی رسیده است بیماری "کرونا" با منشاء حیوانی خفاش می باشد .

این ماسک می تواند تا ۹۹/۹۹ درصد ویروس کرونای موجود در هوا را نابود کند !

به تازگی نسل جدیدی از ماسک های ضدکرونا به نام "UVMask" ساخته شده که علاوه بر آنکه خودش را به طور خودکار استریلیزه کرده و می توان چندین بار از آن استفاده کرد، تا ۹۹/۹۹ درصد ویروس کرونای موجود در هوا را که توسط کاربر استنشاق می شود را نیز می تواند نابود نماید .

با این دستبند می توان ساعت و تلفن همراه هوشمند خود را بدون لمس کردن کنترل کرد !

به تازگی نوعی دستبند هوشمند به نام "Mudra" توسط کمپانی اپل ساخته شده است که این امکان را برای کاربران خود فراهم می آورد که بدون نیاز به لمس ساعت و تلفن همراه شان بتوانند این وسایل هوشمند را کنترل نمایند .

این خودروی هیبریدی می تواند بدون نیاز به سوخت ساعت ها حرکت کند !

"PodBike" نام خودرو هیبریدی است که به تازگی ساخته شده است و رانندگان آن می توانند بدون هیچ گونه سوخت گیری و تنها با رکاب زدن با آن ساعت ها رانندگی کنند .

با این وسیله می توان عینک خود را به صفحه نمایش لب تاپ و یا تلفن همراه تبدیل کرد!

به تازگی دستگاهی به نام "Vufine" ساخته شده است که با اتصال آن به عینک می توان صفحه نمایش لب تاپ، تلویزیون و حتی گوشی هوشمند را به شیشه های عینک منتقل کرد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت دستکشی که می تواند به جای ناشنوایان صحبت کند ! + فیلم و عکس

به تازگی محققین کالیفرنیا نوعی دستکش هوشمند ساخته اند که افراد ناشنوا و افرادی که دچار اختلالات گفتاری هستند می توانند با استفاده از آن، زبان اشاره را به گفتار تبدیل نمایند .

این جاروبرقی هوشمند می تواند خانه شما را به صورت خودکار تمیز کند!

به تازگی جاروبرقی هوشمندی به نام "Neabok" ساخته شده است که می تواند بدون دخالت انسان و به صورت بی سیم خانه شما را تمیز و پاک نماید .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات نمونه گیری که مانع ابتلای پزشکان به بیماری کرونا می شود+فیلم و عکس

محققین کره ای از نوعی ربات رونمایی کرده اند که می تواند از افراد مشکوک به بیماری کرونا آزمایش بگیرد .