خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

صفر تا صد تأسیس یک شرکت دانش بنیان/ دولت از بخش های علمی چه حمایت هایی می کند ؟+فیلم و عکس

طی ده های اخیر، ایران با تکیه بر دانش نخبگان علمی خود توانسته است علارغم تحریم های ظالمانه آمریکا ، بسیاری از نیازهای صنایع خود را تأمین نماید که خوشبختانه در سال های اخیر، با حمایت های دولت از شرکت های دانش بنیان این خودکفایی های سرعت بیشتری به خود گرفته است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت میز هوشمندی که می توان با تلفن همراه آن را کنترل کرد ! + فیلم و عکس

به تازگی محققان نوعی میز هوشمند ساخته اند که می توان با تلفن همراه ارتفاع آن را متناسب با قد کاربر تنظیم نمود و یا ارتفاع آن را به نحوی قرار داد که بتوان به صورت ایستاده از آن استفاده کرد .

این هدست می تواند افکار انسان را بخواند!

به تازگی محققین MIT نوعی دستگاه به نام "AlterEgo" طراحی نموده اند که این امکان را برای معلولین و افرادی که دچار اختلالات گفتاری هستند فراهم می آورد تا بتوانند افکارشان را به گفتار تبدیل نمایند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تور مجازی به آمستردام/ از ۵۰۰ اثر موزه ون گوگ به صورت رایگان بازدید نمایید

یکی از مکان‌های دیدنی که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند، موزه ونگوگ در آمستردام است که مجموعه‌ای از آثار ونسان ونگوگ، هنرمند برجسته هلندی و معاصرانش را به نمایش گذاشته است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

۵ دانشگاه از ایران جزء برترهای نظام رتبه بندی "کیو اس" در سال ۲۰۲۱ قرار گرفت + جدول

بر اساس جدیدترین رتبه بندی پایگاه "کیو اس" در سال ۲۰۲۱ ، پنج دانشگاه از ایران جزء ۱۰۰۰ دانشگاه برتر این رتبه بندی قرار گرفتند که در این بین دانشگاه صنعتی شریف به عنوان با ارزش ترین دانشگاه ایرانی انتخاب شده است .

ساخت صندوق پستی هوشمندی که میتوان آن را از راه دور کنترل کرد !

به تازگی نوعی صندوق پستی هوشمندی به نام "Minterbox" ساخته شده است که علاوه بر قابلیت گاوصندوق گونه ای که دارد می توان با تلفن هوشمند از راه دور آن را کنترل کرد .

این ربات هوشمند مانع ابتلای شما به ویروس کرونا در پمپ بنزین ها می شود !

بر اساس تحقیقات محققین ، یکی از محل هایی که احتمال ابتلای انسان ها در آن به بیماری کرونا بسیار زیاد است پمپ بنزین ها می باشد به همین دلیل برای جلوگیری از بیمار شدن افراد به تازگی ربات هوشمندی به نام "Fuelmatics" ساخته شده است که می تواند به صورت خودکار عمل سوخت گیری را بدون کمک انسان انجام دهد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

چند درصد از مردم اروپا برای درمان بیمارهای خود از طب کهن استفاده می کنند ؟ /گذراندن درس مبانی طب سنتی برای دانشجویان علوم پزشکی الزامی شد+جزئیات

با توجه به بخشنامه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش ، تمامی دانشجویان دوره دکتری عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) صرف نظر از سال ورود به تحصیل ملزم به گذراندن درس طب سنتی شدند.

ساخت اسکیت برقی مخصوص معلولین !

به تازگی دستگاه اسکیت برقی به نام "Wheelchairboarding" ساخته شده است که این امکان را برای معلولین فراهم می کند که ساعات ها بدون کمک کسی اسکیت سواری کنند .

این ربات می تواند بیماران مبتلا به کرونا را شناسایی کند!

محققان کره ای از رباتی به نام "Self-Driving" رونمایی کرده اند که علاوه بر پاک کردن محیط از ویروس کرونا می تواند افراد مبتلا به این ویروس را نیز شناسایی کنند .