خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان::خبرگزاری علم و فناوری
خبرگزاری-علم-و-فناوری-همدان

ساخت لاستیک هایی چرخنده که محدودیت پارک خودرو را از بین می برد!

به تازگی محققان نوعی لاستیک ساخته اند که با استفاده از ان در هر مکانی بدون محدودیت می توان خودرو را پارک کرد

علم و فناوری گزارش می دهد؛

متادون چیست و چه عوارضی دارد؟/ درمان معتادان به متادون با لیزر برای اولین بار در کشور

پژوهشگران ایرانی پژوهشکده لیزر و پلاسمای دانشکده شهید بهشتی با کمک متخصصان عصب شناسی برای نخستین بار در کشور، فناوری استفاده از لیزر برای درمان معتادان به ویژه معتادان به متادون را با موفقیت روی حیوانات آزمایش کردند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با برندگان جایزه نوبل شیمی ۲۰۱۹ آشنا شوید / دلیل انتخاب برندگان جایزه امسال چه بود ؟+فیلم

ساعاتی پیش مراسم اعلام برندگان جایزه نوبل ۲۰۱۹ در بخش شیمی به پایان رسید و جایزه نوبل امسال به طور مشترک به "جان بی گودایناف" دانشمند آلمانی، "استنلی ویتنگهام" دانشمند انگلیسی و "آکیرا یوشینو" محقق ژاپنی به دلیل ابداع باتری ‌های لیتیوم یونی تعلق گرفت.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

روزشمار راه اندازی اینترنت ۵G در کشور به حرکت افتاد / چرا ایران باید به دنبال راه اندازی اینترنت پرسرعت نسل پنجم در کشور باشد ؟

ساعاتی پیش محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات کشور با ارسال مطلبی در صفحه توئیترش خبر از راه اندازی اینترنت پرسرعت نسل پنجم در کشور در آینده نزدیک داد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با برندگان نوبل ۲۰۱۹ در بخش فیزیک آشنا شوید/ اهمیت تحقیقات برندگان جایزه بر علوم فیزیک و اخترشناسی+فیلم

ساعاتی پیش مراسم اعلام برندگان جایزه نوبل ۲۰۱۹ در بخش فیزیک به پایان رسید و "جیمز پیبلز" به دلیل اکتشافات نظری در کیهان ‌شناسی فیزیکی و نیم دیگر این جایزه به ‌طور مشترک به "میشل مایو" و "دیدیه کوئلُز" برای کشف سیارات فراخورشیدی که به دور یک نوع ستاره مدل خورشیدی می‌چرخد، اهدا شد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

در هر شبانه روز ۳۶ نفر به سرطان سینه در ایران مبتلا می شود/افزایش ۴ برابری بیماران سرطانی تا سال آینده در کشور

بر اساس آماری که افسانه اقبال نیا ، مؤسس کمپین آگاهی، پیشگیری و مبارزه با سرطان سینه امروز اعلام نمود در هر ۴۰ دقیقه یک زن در ایران به سرطان سینه مبتلا می ‌شود و در صورت عدم آگاهی بیماران ، آمار ۸ درصد امسال، طبق اعلام وزارت بهداشت در سال آینده به ٢٨ درصد افزایش خواهد یافت.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با برندگان جایزه نوبل پزشکی در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید/ تأثیر تحقیقات برندگان جایزه بر علوم پزشکی

کمیته برگزاری جایزه نوبل "ویلیام جی کائلین جونیور"، "سر پیتر جی راتکلیف" و "گرگ ال اسمنزا" برای اکتشافات خود درباره چگونگی فرایند احساس کردن و سازگاری سلول ها با میزان اکسیژن را به عنوان برنده جایزه نوبل پزشکی ۲۰۱۹ انتخاب کردند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

زمان اجرای پروژه های بارورسازی ابرها در سال ۹۸ در کشور مشخص شد/ مناطق نزدیک به نیروگاه های آبی در اولویت قرار دارند

با توجه به اعلام فرید گلکار، مدیر مرکز تحقیقات و مطالعات بارورسازی ابر‌ها ، قرار است پروژه بارورسازی ابرها در کشور از چند هفته دیگر و با روش ها و وسایل جدید آغاز گردد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اخلالگر گنبدی و جهتی شاهد جدیدترین دستاورد نزاجا/ با مهمترین سامانه های اخلالگر الکتریکی ایران آشنا شوید+عکس

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز گذشته از جدیدترین سامانه اخلاگر گنبدی و جهتی خود به نام شاهد رونمایی کرد، این سامانه این قابلیت را دارد که مانع ورود هرگونه ریزپرنده و پهپاد کوچک به یک محیط مشخص شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت اولین لباس هوشمند نظامی توسط محققان کشور/ با کشورهای دارنده تکنولوژی طراحی لباس نظامی آشنا شوید+عکس و فیلم

محققان کشورمان موفق به ساخت نوعی لباس هوشمند برای سربازان شده اند که دارای ویژگی های منحصر به فردی همچون قابلیت گرم کردن و خنک کردن بدن آن ها و همچنین دارای ۱۲ سنسور برای اندازه گیری ضربان قلب، فشار خون، رطوبت، دما، مختصات جغرافیایی، فاصله، نور، لیزر و مواد رادیواکتیو می باشد .