خبرگزاری-علم-و-فناوری-واحد-همدان

با این موس مکعبی بی سیم می توانید تمام وسایل خود را کنترل نمایید !

به تازگی موس مکعبی شکل بی سیمی به نام "masta box" ساخته شده است که با استفاده از آن می توان تمام وسایل الکترونیکی که قابلیت WiFi Direct را دارند کنترل کرد .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اولین مودم ۵G جهان ساخته شد/ بارگذاری اطلاعات با سرعت ۷.۵ گیگابیت با کمک فناوری ۵ نانومتری

شرکت کوالکوم از تولید مودم جدید اسنپ دراگون ایکس ۶۰ خود خبر داده که با فناوری پنج نانومتری طراحی شده و قادر به بارگذاری اطلاعات با سرعت ۷.۵ گیگابیت در ثانیه است.

از نمونه اولیه ربات پستچی رونمایی شد !

به تازگی نوعی ربات پستچی ساخته شده است که قرار است برای تحویل بسته های پستی در آینده به کار بروند .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ماسک تنفسی N۹۵ چیست و چه کاربردی دارد ؟

محققین کشورمان با استفاده از تکنولوژی نانو ، موفق به تولید ماسک تنفسی N۹۵ شده اند که به دلیل کیفیت بالای تولید آن ، با درخواست ۲۰۰ میلیونی خرید آن توسط کشورهای خارجی روبه رو شده است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اپلیکیشن شناسایی افراد مبتلا به کروناویروس ساخته شد

دولت چین به منظور کاهش افراد مبتلایان به کروناویروس نوعی اپلیکیشن ساخته اند که به کاربران در مورد افرادی که به این بیماری دچار شده اند هشدار می دهد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات هوشمندی که می تواند ۱۰۰ نوع غذای مختلف بپزد+فیلم و عکس

به تازگی محققین نوعی ربات آشپز ساخته اند که می تواند در کمترین زمان غذای مورد نظر شما را با استفاده از تلفن هوشمندتان و از راه دور طبخ نماید .

علم و فناوری گزارش می دهد ؛

از اولین خودرو برقی کشور به صورت رسمی رونمایی شد/ تولید انبوه خودروهای برقی در ایران به چه زیرساخت هایی نیاز دارد ؟

ساعاتی پیش همزمان با برگزاری يازدهمين همايش موتورهای درون‌سوز و نفت از اولین خودروی تمام برقی ایرانی توسط فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو رونمایی شد؛ تولید این خودروها کاهش آلودگی و مصرف سوخت در کشور را در پی خواهد داشت .

اولین تاکسی پرنده جهان با موفقیت آزمایش شد

تاکسی پرنده لیلیوم (Lilium) نخستین پرواز آزمایشی خودش را با موفقیت پشت سر گذاشته است؛ این تاکسی با سرعتی بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت پرواز می‌کند.

دانشگاه MIT از رباتی با قابلیت های سگ واقعی رونمایی کرد !

محققین دانشگاه MIT رباتی ۹ کیلوگرمی ساخته اند که می تواند کار‌های خارق العاده‌ای انجام دهد که به طور معمول از حیوانات چهارپا انتظار می‌رود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

رشد ۲۰ درصدی ویروس های اندرویدی در سال ۲۰۱۹ / چگونه می توان مانع نفوذ بدافزارها به داخل گوشی شد ؟

سیستم ایمن سازی گوگل پلی پروتکت اعلام کرد در سال ۲۰۱۹ موفق به شناسایی بیش از ۱.۹ میلیارد بدافزار اندرویدی شده که به طور پیش فرض بر روی گوشی‌های هوشمند نصب شده بودند؛ این تعداد نسبت به سال ۲۰۱۸ رشد ۲۰ درصدی داشته است.