خبرگزاری-علم-و-فناوری-واحد-همدان::خبرگزاری علم و فناوری
خبرگزاری-علم-و-فناوری-واحد-همدان

علم و فناوری گزارش می دهد ؛

از اولین خودرو برقی کشور به صورت رسمی رونمایی شد/ تولید انبوه خودروهای برقی در ایران به چه زیرساخت هایی نیاز دارد ؟

ساعاتی پیش همزمان با برگزاری يازدهمين همايش موتورهای درون‌سوز و نفت از اولین خودروی تمام برقی ایرانی توسط فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو رونمایی شد؛ تولید این خودروها کاهش آلودگی و مصرف سوخت در کشور را در پی خواهد داشت .

ابزاری ساده برای جلوگیری از لرزش دست بیماران پارکینسون !

محققین نوعی ابزارساده ساخته اند که با نصب آن بر روی دستتان بیماران پارکینسون مانع لرزش دستان آن ها و بهبود کیفیت زندگیشان می گردد .

از نمونه اولیه ربات پستچی رونمایی شد !

به تازگی نوعی ربات پستچی ساخته شده است که قرار است برای تحویل بسته های پستی در آینده به کار بروند .

اولین تاکسی پرنده جهان با موفقیت آزمایش شد

تاکسی پرنده لیلیوم (Lilium) نخستین پرواز آزمایشی خودش را با موفقیت پشت سر گذاشته است؛ این تاکسی با سرعتی بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت پرواز می‌کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

رشد ۲۰ درصدی ویروس های اندرویدی در سال ۲۰۱۹ / چگونه می توان مانع نفوذ بدافزارها به داخل گوشی شد ؟

سیستم ایمن سازی گوگل پلی پروتکت اعلام کرد در سال ۲۰۱۹ موفق به شناسایی بیش از ۱.۹ میلیارد بدافزار اندرویدی شده که به طور پیش فرض بر روی گوشی‌های هوشمند نصب شده بودند؛ این تعداد نسبت به سال ۲۰۱۸ رشد ۲۰ درصدی داشته است.

دانشگاه MIT از رباتی با قابلیت های سگ واقعی رونمایی کرد !

محققین دانشگاه MIT رباتی ۹ کیلوگرمی ساخته اند که می تواند کار‌های خارق العاده‌ای انجام دهد که به طور معمول از حیوانات چهارپا انتظار می‌رود.

با این دوربین کوچک از راه دور یخچال خود را چک کنید!

به تازگی نوعی دوربین کوچک مخصوص یخچال فریزر ساخته شده که با آن می توانید از راه دوربین محتویات یخچال خود را با تلفن همراه تان چک کنید و وسایل مورد نیاز خود را تهیه کنید .

ساخت کابل ویژه برای شارژ گوشی های هوشمند !

به تازگی نوعی کابل شارژ برای گوشی های هوشمند ساخته شده است که علاوه بر سرعت بالا برای شارژ کردن گوشی ها به آسانی خراب نمی شود.

ساخت چاپگری قابل حمل برای گوشی های هوشمند !

به تازگی نوعی چاپگر قابل حمل ساخته شده است که به راحتی می تواند به تلفن های هوشمند وصل شود و اسناد شما را در هر مکانی با کیفیت بالا چاپ نماید .

قفل هوشمند دوچرخه با قابلیت شارژ تلفن همراه ساخته شد !

به تازگی نوعی قفل هوشمند برای دوچرخه ها ساخته شده است که کاربر می تواند با اثر انگشت و یا تلفن همراه آن را قفل و یا باز کند و همچنین می توان از آن به عنوان پاوربانک استفاده کرد.