خبرگزاری-علم-و-فناوری-یزد::خبرگزاری علم و فناوری
خبرگزاری-علم-و-فناوری-یزد

گزارش تصویری/

اجرای رزمایش دفاع بیولوژیک مدافعان سلامت در استان یزد

رزمایش مدافعان سلامت پیش از ظهر امروز در استان یزد با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان ارشد استان یزد برگزار شد.

مدیر مطالعات و برنامه ریزی بسیج علمی یزد خبر داد:

سال گذشته ۴۶ طرح کاربردی در مراکز رشد بسیج علمی یزد مورد بررسی قرار گرفته است

مدیر مطالعات و برنامه ریزی سازمان بسیج علمی یزد از دریافت و بررسی ۴۶ طرح نوآورانه در مراکز رشد این سازمان در سال گذشته خبر داد.

تشکیل کمیته بهداشت عمومی برای مقابله با کرونا در میبد

رئیس شبکه بهداشت و درمان میبد از تشکیل کمیته بهداشت عمومی در این شهرستان برای هماهنگی بیشتر دستگاه های اجرایی در مقابله با کرونا خبر داد.

بازرس کل سازمان نظام پزشکی کشور:

آمارهای رسمی بیانگر وضعیت ابتلا به کرونا نیست/اکنون بهترین زمان برای اصلاح ساختارهای پرهزینه و بدون کارآیی است

بیکی عنوان کرد: متاسفانه آزمایش های کرونا محدود به بیماران بستری شده بدحال در بیمارستان بوده و تشخیص قطعی بر اساس این معیار بوده پس آمارهای رسمی بیانگر وضعیت ابتلا نیست و احتمالاً این افراد چند روز قبل از بستری شدن عفونت را به دیگران منتقل کرده اند.

یادداشت/ عباس علوی راد؛

۱۰ دلیل برای هوشمندانه بودن انتخاب راهبرد "جهش تولید" برای سال ۱۳۹۹

برای موفقیت حتی نسبی جهش تولید در سال ۱۳۹۹ با وجود تحریم ها و شیوع کرونا ویروس در کشور، بهتر است دولت با رفع تعارض در سیاست گذاری برای عبور از کرونا و حمایت فوری، عملی و اثر بخش از کسب و کارهای در معرض نابودی برای پسا کرونا برنامه ریزی کند.

تولید روزانه دو هزار محلول ضد عفونی در بهاباد یزد

مدیر فنی شرکت آرون پاد بهاباد از راه اندازی خط تولید محلول ضد عفونی کننده در این واحد تولیدی خبرداد و گفت : روزانه ۲ هزار بسته محلول ضد عفونی کننده در این واحد تولید شده و میان مردم، ادارات ونهادهای دولتی به صورت رایگان توزیع می شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

روند ابتلا به کرونا در استان یزد صعودی است

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: متاسفانه هم اکنون روند ابتلا به کرونا در یزد یک روند افزایشی است و ظرفیت بخش هایی که در بیمارستان شهید صدوقی یزد برای بستری بیماران کرونایی تعیین شده بود، پر شده و لذا لازم است تا بخش دیگری برای بستری مبتلایان کرونا تخلیه و تجهیز شود.

اینترنت کلاس‌های درس دانشگاه‌ها رایگان می‌شود/ مکاتبه ۲ وزارتخانه‌‌ درباره لیست کلاس‌های مورد تایید

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: این وزارتخانه لیستی از همه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مورد تایید خود را که در حال ارائه آموزش مجازی به دانشجویان هستند به وزارت ارتباطات ارسال کرد تا هزینه اینترنت آنها رایگان شود.

رونمایی از "ربات پرستار" در یزد

طرح ربات پرستار با قابلیت خدمات توزیع دارو، ضد عفونی و اطلاع رسانی به بیمار در شورای اسلامی شهر یزد رونمایی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد هشدار داد

کوتاهی در رعایت اصول بهداشتی عواقب سنگینی برای جامعه دارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد هشدار داد: بی شک ترددهای غیرضروری و کوتاهی در رعایت اصول بهداشتی، عواقب سنگینی را برای تک تک ما به همراه خواهد داشت.