خبرگزاری-علم-و-فناوری-یزد::خبرگزاری علم و فناوری
خبرگزاری-علم-و-فناوری-یزد

امام جمعه یزد:

مطالعه؛ کلید دانایی و بصیرت

آیت الله ناصری امام جمعه یزد اظهار کرد: بصیرت، دانایی و آگاهی وسیله رسیدن به هدف انسانیت بوده که کلید این ها هم مطالعه است.

استاندار یزد خبر داد:

یزد به دنبال کسب عنوان پایتخت کتاب جهان

استاندار یزد با اشاره به کسب عنوان پایتخت کتاب ایران توسط یزد از تلاش برای کسب عنوان پایتخت کتاب جهان خبرداد.

مشاور وزیر ارشاد:

میزان مطالعه در جامعه متناسب با پیشینه فرهنگی ما نیست

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تحقیقات حوزه کتاب عنوان کرد: آسیب شناسی آمارهای حوزه کتاب نشان می دهد که میزان مطالعه در جامعه ما متناسب با فرهنگ غالب ما نیست.

یادداشت/

کیفیت توان الکتریکی چیست؟

همانطور که هر چیزی دارای کیفیت است و شاخص‌های برای سنجیدن کیفیت آن‌ها وجود دارد در مورد برق نیز کیفیت وجود دارد و اصطلاح کیفیت توان الکتریکی کاربرد دارد.

افتتاح فاز دوم دانشکده علوم انسانی دانشگاه میبد

با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دانشکده علوم انسانی دانشگاه میبد افتتاح و کلنگ احداث فاز ۳ ساختمان دانشکده علوم انسانی این دانشگاه به زمین زده شد.

مسابقه هوش برتر و محاسبات ذهنی در بافق برگزار شد

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر نخستین دوره مسابقات هوش برتر و محاسبات ذهنی در بافق برگزار شد.

اعزام کاروان سلامت به مناطق محروم روستایی در دهه فجر

رئیس هلال احمر شهرستان مهریز گفت: همزمان با دهه فجر امسال هلال احمر مهریز بیش از ۱۰ ویژه برنامه اجرا می کند که مهم ترین آن اعزام کاروان سلامت به مناطق محروم و ارائه خدمات در این روستا ها است.

درس های گزارش مجمع جهانی اقتصاد از شاخص تحرک اجتماعی جهانی

عضو انجمن اقتصاددانان ايران بیان داشت: شاخص تحرک اجتماعی جهانی با ارزیابی ۱۰ رکن و مولفه های مرتبط با آن توسط مجمع جهانی اقتصاد اندازه گیری می شود و اکثریت ارکان اندازه گیری با متغیر های اقتصادی مرتبط هستند.

ساز و کار حل مسائل در طرح "شمسا"

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان یزد عنوان کرد: بر اساس طرح "شمسا" بسیج دانشجویی به سمت نقش آفرینی تخصصی و ارائه راهکار برای حل مسائل استان و کشور پیش می رود.

شکل گیری نهضت مساله محوری در بسیج دانشجویی استان یزد

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد از شکل گیری نهضت مساله محوری به منظور احصا مسائل و مشکلات استان و ارائه راه حل های علمی در بسیج دانشجویی یزد خبرداد.