خبرگزاری::خبرگزاری علم و فناوری
خبرگزاری

به همت مرکز آموزش عالی فنی و حرفه ای دختران کاشان فدک؛

تولید و تحویل بیش از ۷۰۰ گان تا خرید و اهدای یک دستگاه مانیتور علائم حیاتی به بیمارستان شهید بهشتی کاشان

نگین معزی گفت: به دنبال شیوع کرونا مرکز آموزش عالی فنی و حرفه ای دختران کاشان فدک اقدامات چشمگیری از جمله تولید و تحویل بیش از ۷۰۰ گان تا خرید و اهدای یک دستگاه مانیتور علائم حیاتی به بیمارستان شهید بهشتی کاشان و راه اندازی کارگاه تولید ماسک برای پاکبانان و خانواده های بی بضاعت انجام داده است.

به همت مرکز بسیج علمی فاطمه زهرا(س) مبارکه؛

۳۰۰۰ ماسک تولید و در پایگاههای سلامت توزیع شد

به همت مرکز بسیج علمی فاطمه زهرا(س) مبارکه ۳۰۰۰ ماسک تولید و در پایگاههای سلامت توزیع شد.

حاجی‌دلیگانی؛

فعالیت پزشکان بدون مرز فورا باید متوقف شود/ مشکل ما درمان نیست

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز فعالیت پزشکان بدون مرز در اصفهان گفت: این اقدام را به نوعی توهین به جامعه خدوم درمانی کشور می‌دانم، مشکل ما درمان نیست، مسأله پیشگیری را در اصفهان داریم، از استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی درخواست داریم که مانع فعالیت این پزشکان در اصفهان شود.

حضوری پررنگ؛

مرکز بسیج علمی محمد رسول الله شهرستان آران، در روزهای کرونایی با اقدامات میدانی و معنوی پای کار آمده ایم

مرکز بسیج علمی محمد رسول الله شهرستان آران در روزهای کرونایی با اقدامات میدانی و معنوی قرائت دعای توسل با پخش زنده در فضای مجازی، ضد عفونی و گندزدایی معابر و مکان های پرتردد و همچنین توزیع بسته های بهداشتی درب منازل پای کار آمده است.

گفتگوی علم و فناوری بایک تحلیلگر سیاسی؛

جنایاتی همچون بیوتروریسم در مرام و مسلک لیبرالیسم و سرمایه توجیه عقلانی دارد/ بنا به ناکامی آمریکا در مهار چین توسل به حربه بیولوژیک دور از ذهن نیست

بشیر اسماعیلی گفت:اگر از نظر گفتمانی و فکری به این مقوله بنگریم، جنایاتی همچون بیوتروریسم در مرام و مسلک لیبرالیسم و سرمایه توجیه عقلانی داشته و اساسا دور از ذهن نمی‌تواند باشد. بنا به ناکامی آمریکا در مهار چین در یک دهه گذشته و ناکامی در بکارگیری انواع جنگ با ایران دور از ذهن نیست اگر آمریکایی ها در نهایت به حربه بیولوژیک متوسل شده باشند.

با توجه به روند افزایشی کرونا؛

قرنطینه اصفهان؛ استاندار موافق، دولت مخالف

افزایش مبتلایان به کرونا در اصفهان سبب شده است استاندار اصفهان نامه‌ای به ستاد مبارزه با کرونا ارسال کرده و درخواست قرنطینه دهد اما این ستاد با قرنطینه مخالفت کرده است.

به همت محققان کشورمان؛

سامانه رهبری و مدیریت مراکز درمانی و ادارات، ROMA_Covide۱۹ طراحی و راه اندازی شد

به دنبال بیماری کووید ۱۹ و درخواست نیازها برای سامانه ای آنلاین، محققان کشورمان ROMA_Covide۱۹ را بر پایه چک لیستهای وزارت بهداشت طراحی و راه اندازی کردند، این سامانه سریعا و در یک نگاه پایش، آنالیز و برنامه های عملیاتی و اجرایی از نقاط مختلف بیمارستانی و غیر بیمارستانی را در اختیار مدیران و مسئولان قرار می دهد و تا حل مشکل آنها را راهنمایی می کند.

توسط شرکت بهیار صنعت سپاهان محقق شد؛

دستیابی به تکنولوژی ساخت دستگاه خط تولید ماسک

اولین دستگاه تولید ماسک در کشور توسط محققان شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شد.

محققان دانشگاه جان هاپکینز؛

میانگین زمان نقاهت کرونا ویروس جدید ۵.۱ روز است/ از هر ده هزار نفر، ۱۰۱ نفر بعد از ۱۴ روز علائم را نشان می دهند

آخرین تحقیقات می گوید میانگین زمان نقاهت برای کرونا ویروس جدید ۵.۱ روز است و ۹۷.۵ درصد علائم را طی ۱۱.۵ روز نشان می دهند، طبق این مطالعه از هر ده هزار نفرحدود ۱۰۱ نفر بعد از ۱۴ روز علائم را نشان می دهند.

بیماریهای کشنده قسمت سوم (سل)

مجموعه بیماریهای کشنده