خبرگزاری

وزیر علوم:

ظرفیت‌های عظیمی در استان اصفهان برای توسعه اکوسیستم نوآوری وجود دارد

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: ظرفیت‌های عظیمی در استان اصفهان برای توسعه اکوسیستم نوآوری وجود دارد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری:

عدم استفاده درست از استعدادهای کشورمان یکنوع خام فروشی است

وزیر علوم تحقیقات و فناوری امروز در آیین تودیع و معارفه رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با بیان این که توسعه پایدار در شهرک علمی تحققاتی اصفهان به معنای واقعی شکل گرفته اما در بخش‌های دیگر این کار انجام نمی‌شود، گفت: عدم استفاده درست از استعدادهای کشورمان یکنوع خام‌فروشی است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان:

دنبال این هستیم که سیاست‌گذاری نوآوری را با تعریفی دوباره رقم بزنیم

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در آیین افتتاحیه مرکز نوآوری فولاد مبارکه در دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: دنبال این هستیم که سیاست‌گذاری نوآوری را با تعریفی دوباره رقم بزنیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت مبتکران سطح پاسارگارد؛

دستیابی محققان اصفهانی به دانش خمیرهای لحیم‌کاری

رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان مبتکران سطح پاسارگارد با اعلام این خبر که برای اولین بار در کشور به تکنولوژی ساخت خمیر لحیم‌کاری یا بزیزینگ مس دست یافتیم، گفت: دوماه پیش چهارمین محصول «خمیر قلع» که مورد نیاز ۱۵ کارخانه معتبر صنعت لوازم الکترونیکی بود و همگی از چین وارد می‌کردند با قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی و نصف قیمت با موفقیت آزمایش کردیم و عرضه به بازار آغاز شد.

مدیر دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی اصفهان:

در بحث شناسایی و زنجیره‌های ارزش مشاغل خرد و خانگی ضعف داریم/شناسایی ۱۷ مزیت در استان اصفهان

مدیر دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی اصفهان با اشاره به این که در بحث شناسایی و زنجیره‌های ارزش مشاغل خرد و خانگی ضعف داریم، گفت:تقریبا برآوردی که از ۲۸ شهرستان استان و روستاها زیر مجموعه آن داشتیم؛ حدود ۱۷ مزیت شناسایی شده و اگر استان را بعنوان پهنه بزرگ از نظر مشاغل خانگی و مزیت‌ها در نظر بگیریم حدود ۵۰ تا ۶۰ تولید مزیت است.

مدیرخبرگزاری دانشجویی ایران در استان خوزستان منصوب شد

محمدعلی بنی سعید از فعالان انقلابی جنبش دانشجویی استان، طی حکمی از سوی مدیرعامل خبرگزاری ایسکانیوز کشور بعنوان مدیر باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران (ایسکانیوز) در استان خوزستان منصوب شد.

توسط دکتر حسین ابدالی؛

عمل جراحی نادر ترمیم جمجمه با مواد اولیه استخوانی در مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان

حسین ابدالی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در یک عمل جراحی در مرکز آموزش درمانی الزهرا(س)، به کمک اعضای هیئت علمی دانشکده های پزشکی و فناوری های نوین علوم پزشکی و با استفاده از مواد اولیه استخوانی و پرینت سه بعدی جمجمه و صورت بیماری را بازسازی و ترمیم کرد.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه خبرداد:

اختراع فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی

مدیر عامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه از موفقیت محققان این شرکت در طراحی و تولید یک محصول های‌تک (فناوری بالا) نانوکامپوزیتی در حوزه «پرتودرمانی بیماران سرطانی و ارتوپدی» با قابلیت‌های فوق‌العاده مهم خبر داد که در راستای چشم‌انداز ده ساله دوم نانوفناوری کاربردی ایجاد شد.

رئیس اندیشکده گردشگری بسیج اساتید استان اصفهان:

تاکید بر موضوع زیست‌پذیر کردن و توسعه انسانی شهر اصفهان

رئیس اندیشکده گردشگری بسیج اساتید استان اصفهان در نشست‌ تخصصی دانشگاه حل مسئله با عنوان « نشست‌ علمی خبری ویژه تبیین جشنواره شهید چمران» و آخرین مهلت ارسال آثار که به همت اندیشکده‌های علمی راهبردی بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، گفت: اولویت اول اصفهان در موضوع گردشگری زیست‌پذیر کردن و توسعه انسانی شهر است.

پیام وزیر علوم به مناسبت درگذشت پروفسور سیدعلیرضا اشرفی

در پی درگذشت پروفسور سید علیرضا اشرفی عضو هیات علمی دانشگاه کاشان بر اثر سانحه تصادف، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی درگذشت این استاد دانشگاه را تسلیت گفت.