خبر-علمی::خبرگزاری علم و فناوری
خبر-علمی

همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی؛

سازمان بسیج علمی استان اصفهان «مرکز بسیج علمی برادران شهید حاج قاسم سلیمانی» خمینی شهر را افتتاح کرد

همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان «مرکز بسیج علمی برادران شهید حاج قاسم سلیمانی» خمینی شهر را افتتاح کرد.

همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی؛

سازمان بسیج علمی استان اصفهان مرکز بسیج علمی خواهران احمدی روشن خمینی شهر را افتتاح کرد/ با حمایت این سازمان جشنواره بین المللی خیام برگزار می شود

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان مرکز بسیج علمی خواهران احمدی روشن خمینی شهر را افتتاح کرد. با حمایت این سازمان جشنواره بین المللی خیام ۱۷ اسغندماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

مسئول بانک ژن مرکز تحقیقات کشاورزی استان اصفهان :

تعداد ۱۸۰۰ نمونه بذر گیاهی در بانک ژن استان اصفهان ذخیره شده است/ قابلیت نگهداری ۳۰ هزار نمونه بذر وجود دارد

مسئول بانک ژن مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان با بیان این که «پروژه بانک ژن استان اصفهان» با درک لزوم حفاظت از منابع ژنتیکی گیاهی و جمع ‏آوری بذر گونه ‏هاي مرتعي، جنگلی، دارویی و بیابانی از سال ۱۳۷۱ آغاز گردیده و در طي بيش از دو دهه فعاليت با الهام از مراكز جهاني بذر مانند ISTA و IPGRI و بررسي اولويت‌هاي تحقيقاتي در استان فعاليت خود را گسترش داده است، گفت: در حال حاضر تعداد ۱۸۰۰ نمونه بذر در سردخانه‏ های بانک ژن (ژرم پلاسم فعال و پایه) مرکز تحقیقات کشاورزی استان اصفهان ذخیره سازی شده وقابلیت نگهداری تا ۳۰ هزار نمونه بذر نیز وجود دارد.

توسط عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان؛

تولید «تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک» محقق شد

محمد رضا عبادی محقق و مجری تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک با بیان این که تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک محصولی فراسودمند است،گفت: میانبری برای ارتقاء سلامت جامعه با هزینه بسیار اندک است، هیچ بار اضافی بر صنعت وارد نمی شود بلکه ظرفیت مرغداریهای کشور را که معطل مانده بکار می گیرد و هیچ مشکلی هم برای تولید وجود ندارد اما حمایت و پشتیبانی وزارت صمت برای تجارت و بازرگانی و وزارت جهاد کشاورزی برای تولید ضرورت دارد.

در نشست بیانیه گام دوم بسیج اساتید استان اصفهان در دانشگاه هنر مطرح شد؛

رویکرد پیش روی دانشگاه هنر اصفهان بیشتر در ارتباط با جامعه است/ جشنواره شهید بهروز مرادی برگزار می شود

محمد باقری در نشست بیانیه گام دوم در دانشگاه هنر گفت؛

حلقه ها و گروههای صالحین گفتگو محور در دانشگاهها تشکیل می شود

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این که طرح اعتلای بسیج اساتید در راستای تحقق معنویات رهبر معظم انقلاب بویژه در دانشگاهها است، گفت: در همین راستا حلقه ها و گروههای صالحین گفتگو محور در دانشگاهها تشکیل می شود.

علیرضا سواد کوهی گفت؛

خروجی همایش ملی «گام دوم انقلاب اسلامی، رسالت دانشگاه‌ها» مقالاتی کاربردی، پرمحتوا و نوآورانه بود

دبیر اولین همایش ملی «گام دوم انقلاب اسلامی، رسالت دانشگاه‌ها» گفت:خروجی اولین همایش ملی «گام دوم انقلاب اسلامی، رسالت دانشگاه‌ها» مقالاتی کاربردی، پرمحتوا و نوآورانه بود.

با حضور مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان؛

سند توسعه مهارت و ۲۱ تفاهم نامه عملياتي،آموزشي، پژوهشي و علمي رونمايي شد

امروز و در همزمان با ایام الله مبارک دهه فجر سند توسعه مهارت استان اصفهان و ۲۱ تفاهم نامه عملياتي،آموزشي، پژوهشي و علمي با شركاي مهارتي در سال ۱۳۹۸ استان اصفهان با حضور مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان رونمايي شد.

پی بردن به رازهای نهفته اعماق اقیانوس ها

پی بردن به رازهای نهفته اعماق اقیانوس ها

پرتاب ماهواره ظفر

همه چیز در مورد ماهواره ظفر