خبر-علمی::خبرگزاری علم و فناوری
خبر-علمی

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا؛

دورنمای کرونا در جهان دورنمای مشخص و روشنی نیست/ واکسن آنفولانزا جزو ضروریات پاییز امسال خواهد بود

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این که دورنمای کرونا در جهان دورنمای مشخص و روشنی نیست و تصور این که در پاییز امسال واکسن کرونا داشته باشیم واقعا تصور خوشبینانه و شاید دور از دسترسی باشد، گفت: واکسن آنفولانزا به موازات رفتارهای پیشگیرانه کرونا جز ضروریات پاییز امسال است،

توسط محققان دانشگاه بینگهمتون؛

اولین شبکه فلزی مایع در جهان ساخته شد

محققان دانشگاه بینگهمتون از ساخت اولین شبکه فلزی مایع در جهان خبر داده و می گویند: این کلاس جدید از مواد مشبک کاربردهای امیدوارکننده ای در هوافضا، روباتیک، متاموادهای قابل تنظیم و غیره دارد بهترین نمونه آن یک دست فلزی مایع است.

مجله پزشکی نیوانگلند؛

ساز و کار جدید سکته مغزی با انگشتان کووید

لخته شدن خون در بیماران کروناویروس بعنوان سازوکار جدید سکته و در این میان انگشتان Covidیک علامت عجیب از عفونت کوروویروس است و افراد باید سریعا آزمایش ویروس را انجام دهند.

رئیس دانشگاه‌‌های آزاد اسلامی استان و واحد اصفهان؛

تیمهای دانشگاه آزاد در سخت‌ترین شرایط و در اوج کرونا اقدامات تحقیقاتی را پیگیری کردند

رئیس دانشگاه‌‌های آزاد اسلامی استان و واحد اصفهان در ویژه‌برنامه گرامیداشت شهدای جبهه سلامت، گفت: تیمهای دانشگاه آزاد استان اصفهان در سخت‌ترین شرایط و در اوج بیماری کرونا اقدامات تحقیقاتی را پیگیری کردند.

در ویژه‌برنامه گرامیداشت شهدای جبهه سلامت؛

دکتر متولیان، شهدای سلامت را مدافعان مظلوم و بدون سنگر خواند

دکترابراهیم متولیان رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در ویژه‌برنامه گرامیداشت شهدای جبهه سلامت که به صورت بر خط برگزار شد، شهدای سلامت را مدافعان مظلوم و بدون سنگر خواند

توسط بسیج اساتید استان اصفهان؛

فردا، ویژه برنامه پاسداشت شهدای جبهه سلامت در اصفهان برگزار می شود

ویژه برنامه پاسداشت شهدای جبهه سلامت به همت بسیج اساتید استان اصفهان و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان اصفهان فردا دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

با تلاش دانشجویان دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان و سمیه نجف آباد؛

دستگاه ایمن ساز تکنولوژی لامپ های فرابنفش طراحی و بومی سازی شد

دستگاه ایمن ساز تکنولوژی لامپ های فرابنفش(UV) به منظور استفاده از این تکنولوژی بدون آسیب به انسان و در همه مکانها عمومی با تلاش و همکاری دانشجویان دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان و دانشکده فنی و حرفه ای سمیه نجف آباد و طراحی و بومی سازی شد.

چه علمی از نظر دین اهمیت بیشتری دارد؟

به نظر شما از نظر دین چه علمی اهمیت بیشتری دارد؟ علم دین یا علمی که مربوط به امور دنیوی است ؟ تحصیلات دانشگاهی در دین چه جایگاهی دارد؟؟

پزشکان هشدار دادند؛

والدین نسبت به علائم نادر التهابی در کودکان مبتلا به COVID-۱۹ هوشیار باشند

کودکان اکثراً از بیماری COVID-۱۹ در امان مانده اند، اما ممکن است یک عارضه نادر وجود داشته باشد - یک سندرم التهابی که یک پزشک آن را توصیف کرده و باعث می شود که بیماران احساس کنند که " رگ خونی در بدن آنها ملتهب می شود".

توسط دانشجویان دانشگاه فنی شهید مهاجر اصفهان؛

دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک سطوح عابربانکها و نازلهای پمپ بنزین طراحی و تولید شد

یک تیم سه نفره از دانشجویان مرکز رشد دانشگاه فنی شهید مهاجر اصفهان دستگاه اتوماتیک ضد عفونی کننده سطوح مخصوص عابربانکها و نازلهای پمپ بنزین را با دقت بسیار بالایی طراحی و نمونه اولیه آن را ساختند.