خبر-علمی::خبرگزاری علم و فناوری
خبر-علمی

توسط بسیج اساتید استان اصفهان؛

فردا، ویژه برنامه پاسداشت شهدای جبهه سلامت در اصفهان برگزار می شود

ویژه برنامه پاسداشت شهدای جبهه سلامت به همت بسیج اساتید استان اصفهان و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان اصفهان فردا دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

با تلاش دانشجویان دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان و سمیه نجف آباد؛

دستگاه ایمن ساز تکنولوژی لامپ های فرابنفش طراحی و بومی سازی شد

دستگاه ایمن ساز تکنولوژی لامپ های فرابنفش(UV) به منظور استفاده از این تکنولوژی بدون آسیب به انسان و در همه مکانها عمومی با تلاش و همکاری دانشجویان دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان و دانشکده فنی و حرفه ای سمیه نجف آباد و طراحی و بومی سازی شد.

چه علمی از نظر دین اهمیت بیشتری دارد؟

به نظر شما از نظر دین چه علمی اهمیت بیشتری دارد؟ علم دین یا علمی که مربوط به امور دنیوی است ؟ تحصیلات دانشگاهی در دین چه جایگاهی دارد؟؟

پزشکان هشدار دادند؛

والدین نسبت به علائم نادر التهابی در کودکان مبتلا به COVID-۱۹ هوشیار باشند

کودکان اکثراً از بیماری COVID-۱۹ در امان مانده اند، اما ممکن است یک عارضه نادر وجود داشته باشد - یک سندرم التهابی که یک پزشک آن را توصیف کرده و باعث می شود که بیماران احساس کنند که " رگ خونی در بدن آنها ملتهب می شود".

توسط دانشجویان دانشگاه فنی شهید مهاجر اصفهان؛

دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک سطوح عابربانکها و نازلهای پمپ بنزین طراحی و تولید شد

یک تیم سه نفره از دانشجویان مرکز رشد دانشگاه فنی شهید مهاجر اصفهان دستگاه اتوماتیک ضد عفونی کننده سطوح مخصوص عابربانکها و نازلهای پمپ بنزین را با دقت بسیار بالایی طراحی و نمونه اولیه آن را ساختند.

توسط موسسه PEI؛

آلمان آزمایش واکسن کرونا را در انسان آغاز می کند/ بعید است واکسن در سال ۲۰۲۰ آماده استفاده شود

آلمان از آغاز آزمایش واکسن کرونا در انسان خبر داده و تاکید می کند: در حالی که آزمایش در حال انجام است، بعید است که واکسن در سال ۲۰۲۰ آماده استفاده شود.

مردان بیشتر از زنان در اثر بیماری COVID-۱۹ می میرند، چرا؟

مردان بیشتر از زنان در اثر بیماری COVID-۱۹ می میرند، دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که چرا این مورد اتفاق می افتد، اما برخی از سرنخ ها از انتخاب سبک زندگی تا قرار گرفتن در معرض تستوسترون وجود دارد،.

متخصصان تغذیه می گویند؛

هیچ ماده غذایی یا مکمل های معجزه آسایی برای در امان ماندن از COVID-۱۹ در دسترس نیست

از زمان شیوع جهانی کرونا ویروس جدید در رسانه های اجتماعی ادعاهای گسترده ای مبنی بر وجود برخی غذاها و مکمل ها برای جلوگیری و یا درمان ماندن از COVID-۱۹ مطرح شده است، اما متخصصان تغذیه مبنای علمی دارند و می گویند: هیچ ماده غذایی یا مکمل های معجزه آسایی برای در امان ماندن از COVID-۱۹ در دسترس نیست.

هشدار ؛

هشدار پزشکان، کروناویروس ممکن است باعث سکته مغزی ناگهانی در بیماران جوان شود

افراد مسن و افراد دارای شرایط پزشکی در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید کروناویروس ( COVID-۱۹) هستند، حالا پزشکان هشدار می دهند،کروناویروس ممکن است باعث سکته مغزی ناگهانی در بیماران جوان شود.

عضو هيات علمي مهندسي پزشکي دانشگاه اصفهان؛

باز طراحی خلاقانه دستگاه تنفس مصنوعی با تکیه بر دانش ایرانی/ پتنت دانشگاه MIT چگونه جهان علم را سیاه کرد؟

عضو هيات علمي مهندسي پزشکي دانشگاه اصفهان با تصریح این که باز طراحی خلاقانه دستگاه تنفس مصنوعی با تکیه بر دانش ایرانی در دانشگاه اصفهان با موفقیت به پایان رسیده و وارد مرحله تولید شده است، گفت: تولید ونتیلاتور بر اساس پتنت آزاد شده‌ دانشگاه MIT خطرناک و تبلیغ سیاه است.