خبر-علمی::خبرگزاری علم و فناوری
خبر-علمی

در راستای پیشگیری؛

اعضای مرکز بسیج علمی شهید احمدی روشن مبارکه با اقدامات ضد کرونایی به میدان آمده و تا شکست کامل کرونا پای کار هستند

نخبگان مرکز بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهید احمدی روشن مبارکه برای اقدامات پیشگیرانه از شیوع کرونا اقدام به طراحی و نصب پوستر پیشگیری از کرونا جهت رعایت اصول بهداشتی در محل عابر بانک های شهرستان مبارکه کردند و البته این اقدامات مقطعی نیست و تا شکست کامل کرونا ادامه خواهد داشت.

محققان چینی گزارش کردند:

افراد مبتلا به گروه خونی A در برابر COVID-۱۹ آسیب پذیرترند

محققان چینی بر طبق یک مطالعه موردی گزارش کردند که افراد مبتلا به گروه خونی A ممکن است در برابر COVID-۱۹ آسیب پذیر باشند.

گفتگویی با مسئول بسیج اساتید شهرستان کاشان؛

روزهای کرونایی کاشان و نقش پررنگ استادان بسیجی

این روزها شیوع کرونا ویروس استان اصفهان را تقریبا صدر نشین کرده و در این میان راهبرد مقابله با کرونا در کاشان از مرحله دفاعی به مرحله تهاجمی وارد شده است، حالا در روزهای کرونایی کاشان، استادان بسیجی نیز با تمام توان پای کارآمده و نقش پررنگی ایفا می کنند.

دکتر احمدزاده گفت؛

کرونا موجب تعطیلی آموزش دروس مهندسی در دانشگاه صنعتی اصفهان نخواهد شد/ برای پوشش کامل دروس به صورت آنلاین از نظر تکنولوژی مشکلی نداریم

معاون آموزشی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: کرونا موجب تعطیلی آموزش دروس مهندسی در دانشگاه صنعتی اصفهان نخواهد شد و برای پوشش کامل دروس به صورت آنلاین هم از نظر تکنولوژی مشکلی نداریم.

مهناز نیکبخت؛

۲۰ هزار ماسک در آموزشکده سما اصفهان تولید و عرضه شده است

به دنبال شیوع کروناویروس و افزایش مصرف ماسک در کشور آموزشکده سما اصفهان خط تولید ماسک را راه اندازی کرده و با کمک اساتید و دانشجویان تا به حال ۲۰ هزار ماسک تولید و عرضه شده است.

با توجه به روند افزایشی کرونا؛

قرنطینه اصفهان؛ استاندار موافق، دولت مخالف

افزایش مبتلایان به کرونا در اصفهان سبب شده است استاندار اصفهان نامه‌ای به ستاد مبارزه با کرونا ارسال کرده و درخواست قرنطینه دهد اما این ستاد با قرنطینه مخالفت کرده است.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان گفت؛

اولین نشست کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید۱۹) برگزار شد/ مبارزه با کرونا در کمیته های تخصصی با محوریت اساتید

بسیج استادان استان اصفهان اولین نشست کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید۱۹) را بصورت ویدیو کنفرانس برگزار کرد. تشکیل چهار کمیته تخصصی اجتماعی، بهداشتی، معنوی و بیوتروریسم از مهمترین مصوبات این نشست برای مبارزه با کرونا بود.

به همت محققان کشورمان؛

سامانه رهبری و مدیریت مراکز درمانی و ادارات، ROMA_Covide۱۹ طراحی و راه اندازی شد

به دنبال بیماری کووید ۱۹ و درخواست نیازها برای سامانه ای آنلاین، محققان کشورمان ROMA_Covide۱۹ را بر پایه چک لیستهای وزارت بهداشت طراحی و راه اندازی کردند، این سامانه سریعا و در یک نگاه پایش، آنالیز و برنامه های عملیاتی و اجرایی از نقاط مختلف بیمارستانی و غیر بیمارستانی را در اختیار مدیران و مسئولان قرار می دهد و تا حل مشکل آنها را راهنمایی می کند.

کووید ۱۹با بدن چه می کند؟

کرونا ویروس جدید انسانی یا همان سندرم حاد تنفسی حاد که در دسامبر سال ۲۰۱۹ در چین پیدا شد، اکنون فقط در کشور ما بیش از ۱۱ هزار نفر را آلوده کرده و بیش از ۵۰۰ نفر از این افرادهم جان خود را از دست داده اند، اما COVID-۱۹ چه کاری با بدن انجام می دهد؟

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا؛

هزاران لیتر مواد ضد عفونی تولید و توزیع کرده ایم/ موانعی برای ایفای نقش پررنگ تردانشگاه وجود دارد

سرپرست دانشگاه آزاداسلامی واحدشهرضا با اعلام این خبر که هزاران لیتر مواد ضد عفونی دست و سطوح تولید و توزیع کرده ایم، دستیابی به دانش تولید مواد ضد عفونی غیر الکی دست هم محقق شده است، گفت: آماده تولید حجم های بالا هستیم اما موانعی برای ایفای نقش پررنگ تردانشگاه وجود دارد.