خبر-علمی::خبرگزاری علم و فناوری
خبر-علمی

استاد کالج دانشگاه لندن؛

کورناویروس جدید مشابه آنفولانزا نیست/ ۴۱درصد موارد ابتلای شدید کرونا ویروس در افراد زیر ۵۰ سال رخ داده است

کروناویروس دقیقاً مثل آنفولانزا نیست، از کرونا ویروس سالمندان در معرض خطر بیشتری قرار دارند، اما موارد جدی در افراد نسبتاً جوان و بدون شرایط قبلی می تواند رخ دهد بطوری که طبق یک مطالعه در چین ۴۱ درصد موارد ابتلای کرونا ویروس جدی در افراد زیر ۵۰ سال رخ داده است.

فرمان فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح؛

سازماندهی خدمات در قالب یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا

فرمانده معظم کل قوا با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری بر لزوم سازماندهی خدمات در قالب یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تاکید کردند.

توسط شرکت بهیار صنعت سپاهان محقق شد؛

دستیابی به تکنولوژی ساخت دستگاه خط تولید ماسک

اولین دستگاه تولید ماسک در کشور توسط محققان شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شد.

محققان دانشگاه جان هاپکینز؛

میانگین زمان نقاهت کرونا ویروس جدید ۵.۱ روز است/ از هر ده هزار نفر، ۱۰۱ نفر بعد از ۱۴ روز علائم را نشان می دهند

آخرین تحقیقات می گوید میانگین زمان نقاهت برای کرونا ویروس جدید ۵.۱ روز است و ۹۷.۵ درصد علائم را طی ۱۱.۵ روز نشان می دهند، طبق این مطالعه از هر ده هزار نفرحدود ۱۰۱ نفر بعد از ۱۴ روز علائم را نشان می دهند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان کارا پژوهش پارس؛

مردم اگر می خواهند در اقتصاد کشورمان سهیم باشند نهال تولید کنند/ نهالهای رویشی، نیازی که باید در قالب یک طرح ملی محقق شود

مرضیه صباغ نکونام گفت: از ۵۰ میلیون نهال مورد نیاز کشور فقط ۵ درصد پایه های رویشی هستند، مردم اگر می خواهند در اقتصاد کشورمان سهیم باشند،نهال تولید کنند، نهالهای رویشی، نیازی که باید در قالب یک طرح ملی محقق شود

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان؛

سالهاست با خانواده ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنیم/ در آنفلولانزای فوق حاد پرندگان همین شرایط را داشتیم

دکتر شهرام موحدی مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با بیان این که سالهاست با خانواده ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنیم، به وضعیت فعلی کشور در رابطه با کرونا ویروس جدید اشاره و تصریح کرد: در آنفولانزای فوق حاد پرندگان همین شرایط را داشتیم.

یادداشت استاد تعلیم و تربیت دانشگاه تهران؛

ارسطو معلم اول؛ کرونا؛ ناتوانی علم و معلم آخر روزگار ماست

دکتر خسرو باقری استاد تعلیم و تربیت دانشگاه تهران در یادداشتی «با کشف دلالت نظری تربیتی در خصوص ویروس کرونا» آورده است: چنین نیست که اگر کسی گلیم خویش را از آب برگیرد، بتواند در گوشۀ عزلتی، مأوی بگیرد یا همه با هم زنده می‌مانید یا همه با هم می‌میرید؛ این است آموزه سترگ کرونا. با این آموزش، او کلید طلایی اخلاق را در دستان ما نهاد.

به همت محققان اصفهانی؛

نمونه اولیه دستگاه بخار با فشار بالا برای ضدعفونی و ویروس زدایی کرونا ویروس طراحی و ساخته شد

نمونه اولیه دستگاه بخار با فشار بالا برای ضدعفونی و ویروس زدایی کرونا ویروس جدید به همت محققان اصفهانی طراحی و ساخته شد.

توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان؛

مانور و تبلیغات شهری برای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا در اصفهان انجام شد

مانور و تبلیغات شهری برای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برای آگاه سازی شهروندان برگزار شد.

اختصاص دو مدال طلا و جایزه ویژه فستیوال MTE۲۰۲۰ به اختراع محققان ایرانی

سیستم ایرشیپ تصفیه هوا از تیم ژنرال تک اصفهان در جشنواره MTE۲۰۲۰ کشور مالزی موفق به کسب دو مدال طلا و جایزه ویژه اختراعات این جشنواره شد.