خوددرمانی::خبرگزاری علم و فناوری
خوددرمانی

جایگزینی رگ‌های خونی با نخ‌های زیستی قابل بافت

ترمیم رگ‌های خونی آسیب دیده با مواد مناسب یک چالش جدی در علم پزشکی است که تولید نوعی نخ زیستی قابل بافت می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.

رئیس اداره تحقیق معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

دسترسی آسان به دارو یکی از دلایل مهم خوددرمانی است

رئیس اداره تحقیق، توسعه و آموزش‌های مردمی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دسترسی آسان به دارو را یکی از دلایل مهم خوددرمانی دانست.

ژن درمانی چیست؟

در این کلیپ به بررسی ژن درمانی و تاثیر آن بر درمان های مختلف می پردازیم.

زن چینی که به رگ‌های خود آبمیوه تزریق کرد+عکس

خشک شدن و احساس خارش در پوست و افزایش دمای بدن از نخستین علائمی بودند که این فرد با آنها مواجه شده است. پس از آن پزشکان آسیب‌هایی را به کبد، کلیه، قلب و شش‌ها را در این زن ۵۱ ساله تشخیص داده‌اند. این زن به مدت ۵ روز در بیمارستان دانشگاه ژیانگنان تحت مراقب بوده است.

محققان کالج کینگ لندن پاسخ می‌دهند:

چرا مصرف خودسرانه آسپیرین خطرناک است‌؟

در این مطالعه که بر روی حدود ۱۶۵ هزار نفر از افراد پنجاه، شصت و هفتاد ساله به انجام رسیده است، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که مصرف خودسرانه و منظم داروهای ارزان‌قیمت می‌تواند می‌تواند احتمال خونریزی‌های عمده را تا ۴۰ درصد افزایش دهد.

مرد ایرلندی برای درمان کمردرد به مدت یکسال به خود اسپرم تزریق کرد+عکس

پس از بررسی اولیه کارکنان بیمارستان متوجه شدند که بازوی راست این مرد دچار تورم و قرمزی زیاد و غیرمعمولی شده است. به علاوه نشانه‌هایی از یک تزریق زیر پوستی جدی نیز دیده می‌شد. عکسبرداری‌های اشعه ایکس متعاقب از وجود یک آبسه در زیر پوست خبر می‌داد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

رتبه اول ایران در مصرف آنتی بیوتیک ها و قرص های مسکن در جهان / دلایل خوددرمانی ایرانیان چیست ؟ + فیلم

بر اساس تحقیقات انجام شده، هر ایرانی سالانه ۳۳۹ عدد دارو مصرف می کند که بیش از استاندارد جهانی است. همچنین بر اساس این تحقیقات، ایرانی ها ۱۰ تا ۱۵ درصد مجموع داروهای کشور را بدون مشورت با پزشک مصرف می کنند و مُسکن ها، قطره های چشمی و آنتی بیوتیک ها بیشترین میزان مصرف خودسرانه را به خود اختصاص می دهند.