دانشگاه-تهران

چهارمین دورۀ طرح شهید احمدی‌روشن افتتاح می‌شود

مراسم افتتاحیۀ چهارمین دورۀ طرح شهید احمدی‌روشن با حضور سورنا ستاری؛ رئیس بنیاد ملی نخبگان، محمود سعادت فومنی؛ قائم مقام بنیاد، محمود نیلی؛ رئیس دانشگاه تهران و دانشجویان و اساتید شرکت‌کننده در دوره چهارم برگزار می‌شود.

نظام رتبه‌بندی تایمز منتشر کرد:

دانشگاه تهران قله افتخار ایران/ تجارت و اقتصاد از حقوق و آموزش هم سبقت گرفت

در جدیدترین گزارش منتشر شده از نظام رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه تهران در شاخص‌هایی همچون آموزش، تجارت و اقتصاد و علوم اجتماعی توانسته است جزء برترین دانشگاه‌های دنیا باشد.

ایمانیان خبر داد؛

امسال هفته جهانی کارآفرینی استان اصفهان توسط دانشکده فنی حرفه ای سمیه برگزار می شود

رئیس دانشکده فنی حرفه ای سمیه نجف آباد با بیان این که دانشکده فنی حرفه ای سمیه و انجمن حمایت از ایده ها ونخبگان شهرستان نجف آباد پتانسیل فوق العاده قویی در بحث کارآفرینی دارد، اظهار داشت: امسال هفته جهانی کارآفرینی در استان اصفهان توسط دانشکده فنی حرفه ای سمیه برگزار می شود.

خبرگزاری علم و فناوری از علوم غریب و منزوی می‌گوید:

دانشگاه تهران طلایه‌دار علوم انسانی ایران/ پشتوانه ثروت و ذخیره بانکی خود را محکم‌تر کنید

باتوجه به نقش مهم علوم انسانی در جهت‌بخشی و حرکت جامعه به سمت مقصد خود و تاکید چند ساله اخیر مسئولین بر رشد این علوم در سطح دانشگاهی، در جدیدترین رتبه‌بندی موضوعی تایمز در گروه هنر و علوم انسانی، دانشگاه تهران در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت.

طی اطلاعیه‌ای اعلام شد

دانشجویان ورودی جدید دانشگاه تهران باید در طرح «سنجش سلامت» شرکت کنند

دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای از الزام شرکت دانشجویان ورودی جدید در طرح سنجش سلامت خبر داد.

اندام‌های مصنوعی کمک حرکتی تولید شد

محققان دانشگاه تهران در جهت توانبخشی معلولان با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اندام های کمک حرکتی را تولید کردند.

خبر گزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

رتبه بندی ۲۰۱۹ دانشگاه های جهان/ آکسفورد همچنان در صدر

رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۹ با ۱۳ معیار انجام گرفت که برخی از دانشگاه های ایران نیز در این میان به چشم می خورند

دانشگاه های برتر جهان

۲۶ دانشگاه ایران در جمع دانشگاه های برتر جهان

قزوین-علم و فناوری: نظام رتبه بندی لایدن نتایج رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا در سال ۲۰۱۹ میلادی خود را منتشر کرد و در رتبه بندی امسال، تعداد ۲۶ دانشگاه از ایران در جمع ۹۶۳ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.

علم وفناوری بررسی می کندُُ:

فرهنگ مطالبه گری زیر تیغ آشوب/بی قانونی دانشگاه ها را تهدید می کند

فرهنگ مطالبه‌گری و آشنایی به ویژگی‌های آن، ازجمله نکته‌ای بود که دانشجویان معترض دانشگاه تهران آن را فراموش کرده و موجب شکل‌گیری حوادث تلخ و زننده شدند.

برای اولین بار درجهان؛

ساخت وسیله ای که مانع هدر رفتن انرژی دوندگان می شود/ شگفتی استاد دانشگاه کلرادو آمریکا از اختراع دانشجویان دانشگاه تهران

پژوهشگران دانشگاه تهران برای اولین بار در جهان موفق به ساخت وسیله ای شده اند که می تواند مانع هدر رفتن انرژی در هنگام دویدن شود.