دانشگاه-تهران

رتبه سوم گروه آزمایشی علوم انسانی؛

کنکور خیلی راحت‌تر از آن بود که فکر می‌کردم/ رشته حقوق دانشگاه تهران را انتخاب می‌کنم

رتبه سوم گروه آزمایشی علوم انسانی از شاهین شهر اصفهان، با بیان این که کنکور امسال به نظرم خیلی راحت‌تر از آن چیزی بود که فکر می‌کردم ، گفت رشته حقوق دانشگاه تهران را انتخاب می‌کنم.

اولین سخنرانی چالشی HSE در دانشگاه تهران برگزار می شود

کارشناس مسئول بهداشت و پایش سلامت دانشگاه تهران، از تمدید مهلت ارسال آثار به اولین دوره مسابقات سخنرانی های چالشی علمی در حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست خبر داد.

ام بی ای دانشگاه تهران

فیلم آموزشی نگاه کنید و مدرک معتبر بگیرید

بدرالزمان قریب، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی :

بانویی میان خطوط کهن

بدرالزمان قریب نویسنده، پژوهشگر، ایران‎شناس، زبان‌شناس، سُغدی‎پژوه، ادیب، شاعر، مترجم و مدرس دانشگاه بود. قریب از اعضای پیوسته فرهنگستان زبان و ادب‌ فارسی است. وی چهره ماندگار و مشاور رئیس این فرهنگستان بود.

گزارش//

نخبگانی که نه دل ماندن دارند و نه پای رفتن/آقایان مسوول صدای نخبگان کهگیلویه و بویراحمد را می‌شنوید؟

پیمان دانشی از مخترعین جوان استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اختراع موتور احتراق داخلی گفت: تلاش کردم با تجاری سازی این طرح برای بچه های استان اشتغال ایجاد کنم اما اجازه ندادند واذیتم کردند.

یادداشت استاد تعلیم و تربیت دانشگاه تهران؛

ارسطو معلم اول؛ کرونا؛ ناتوانی علم و معلم آخر روزگار ماست

دکتر خسرو باقری استاد تعلیم و تربیت دانشگاه تهران در یادداشتی «با کشف دلالت نظری تربیتی در خصوص ویروس کرونا» آورده است: چنین نیست که اگر کسی گلیم خویش را از آب برگیرد، بتواند در گوشۀ عزلتی، مأوی بگیرد یا همه با هم زنده می‌مانید یا همه با هم می‌میرید؛ این است آموزه سترگ کرونا. با این آموزش، او کلید طلایی اخلاق را در دستان ما نهاد.

پیشرفته ترین ربات انسان نما ایران رقیب Asimo هوندا است

این ربات انسانی به اسم Surena IV به روز شد تا در مرحله جهانی روباتیک های برش رقابت کند.

نیلی: همچنان رئیس دانشگاه تهرانم/ نمی‌توانم بی‌اجازه هیات جذب، استخدام کنم

رئیس دانشگاه تهران گفت: با توجه به اینکه هیات جذب دانشگاه با جذب بورسیه‌ها مخالفت کرده، به عنوان رئیس دانشگاه نمی‌توانم خلاف رای هیات جذب عمل کنم.

چهارمین کنفرانس ملی مدیریت منابع انسانی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

دبیر علمی چهارمین کنفرانس ملی مدیریت منابع انسانی گفت: امسال در این کنفرانس ۴۰ سخنران و بیش از ۸۰۰ مخاطب خواهیم داشت که بزرگترین کنفرانس در کشور است و همزمان در ۳ سالن اجرا می‌شود.

رونمایی از ۴ فناوری پارک دانشگاه تهران/ سرویس بومی هوشمند موسیقی آنلاین معرفی شد

رئیس دانشگاه تهران در مراسم رونمایی از ۴ محصول فناورانه پارک علم و فناوری این دانشگاه، گفت: یکی از محورهای کار دانشگاه تهران، مسئولیت اجتماعی در راستای تأثیر دانشگاه بر جامعه است.