دانشگاه-صنعتی-شریف::خبرگزاری علم و فناوری
دانشگاه-صنعتی-شریف

درخشش دانشجویان ایرانی در کنفرانس رباتیک ICSR ۲۰۱۹ اسپانیا

روبات‌های اجتماعی برای همزیستی با انسان‌ها و درگیر شدن در روابطی که آن‌ها را به سمت کیفیت بهتر زندگی سوق می‌دهد، ساخته می‌شوند. موفقیت این روابط به درک مثبت ربات‌ها وابسته است. این مهم را می‌توان با کنترل رفتار آن‌ها از طریق هوش مصنوعی، مدل‌های محاسباتی یا تجسم‌های ربات به دست آورد.

دریافت بالاترین جایزه کنفرانس بین‌المللی رباتیک اجتماعی توسط آزمایشگاه رباتیک دانشگاه شریف

طرح "ربات اجتماعی هوشمند فیلي شکل مایا" موفق به دریافت جایزه برگزیده ویژه کنفرانس بین‌المللی رباتیک اجتماعی (ICSR-۲۰۱۹) در حوزه سخت افزار و نرم افزار شد.

پهپادها در خدمت مطالعات ژئوفیزیک در می‌آیند/شکست انحصار تجهیزات زمین‌شناسی

تفاهم‌نامه همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با دانشگاه صنعتی شریف در راستای بهره‌برداری از پهپادها در پروژه‌های ژئوفیزیک هوایی به امضای طرفین رسید.

آغاز به کار سومین همایش ملی پیشرفت‌های معماری سازمانی

سومین همایش ملی پیشرفت‌های معماری سازمانی با حضور متخصصین و دانشمندان داخلی و خارجی در دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد. این همایش تا روز پنج شنبه ۲۳ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

دانشگاه شریف میزبان بیست و یکمین مسابقه‌ی بین‌المللی برنامه‌نویسی دانش‌جویی ICPC

بیست و یکمین مسابقه‌ی بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی با حضور ۸۰ تیم سه‌نفره از دانشگاه‌های مختلف کشور و منطقه، آذرماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود. یک تا دو تیم برتر این مسابقه به مسابقات جهانی برنامه‌نویسی ICPC که در کشور روسیه برگزار می‌شود راه خواهند یافت.

نهال ایده‌های نو باغبانی می‌شود

عصر روز گذشته مرکز رشد و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد. مرکزی که قرار است برای فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان و باغبانی از ایده‌های نو و فناورانه به عرصه کارآفرینی و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان قدم بگذارد.

ساخت دستگاهی به منظور عارضه یابی زیر بخش‌های برق و الکترونیک خودروهای تولید داخل

پژوهشگران دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف موفق به به طراحی و ساخت "دستگاه عیب یاب و شبیه ساز خودکار کامپیوتری برای صحه گذاری/عارضه یابی پلتفرم اکومکس خودرو" شدند.

ساخت دستگاهی به منظور پایش سلامت احشام و هوشمندسازی دامداری‌ها

پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف موفق به ساخت دستگاهی شده‌اند که با نظارت هوشمندانه سبب افزایش کیفیت حفاظت از دام می‌شود.

به اشتراک گذاشتن تجربیات پژوهشگران داخلی و خارجی به منظور بررسی چالش‌های نمک زدایی

«کارگاه بین المللی استحصال املاح و مواد شیمیایی از آبهای شور برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند» با حضور پژوهشگران و دانشمندان داخلی و خارجی و به منظور گسترش همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد.

دانشگاه صنعتی شریف میزبان ششمین جشنواره برند محبوب

در آیین اختتامیه ششمین جشنواره برند محبوب از ۴۴ برند منتخب بر اساس نظر سنجی مردمی در سال ۹۸ تقدیر شد.