دانشگاه-هاروارد::خبرگزاری علم و فناوری
دانشگاه-هاروارد

مقاله جدید محققان هاروارد در Nature از نقش پررنگ «اسیدهای صفراوی» در سیستم ایمنی خبر می‌دهد

دانشمندان هاروارد در آزمایشات خود از لنفوسیت های تی خنثی موش استفاده کردند و آن‌ها را درمعرض متابولیک‌های مختلف اسیدهای صفراوی قراردادند. این آزمایشات نشان داد که دو مولکول اسیدهای صفراوی جداگانه بر روی سلول‌های تی اثرات متفاوتی دارند. «هاه»، استاد دانشگاه ایمونولوژی در موسسه‌ی «بلاواتنیک»، توضیح می‌دهد: «یافته‌های ما یک مکانیسم مهم تنظیم‌کننده‌ی ایمنی روده را نشان می‌دهد. طبق این یافته‌ها میکروب‌ها در روده‌ی ما می‌توانند اسیدهای صفراوی را تغییرداده و آن‌ها را به تنظیم‌کننده‌های التهاب تبدیل کنند.»

محققان «MIT و هاروارد» از «چاپ سه بعدی» برای کشت باکتری استفاده کردند

برخی از قسمت‌ها با استفاده از نوع دیگری از رزین ساخته شده است که قرار است موقتی باشد و وزن برخی قسمت‌های آویزان شده را تحمل کند. هنگامی که دیگر به آن نیازی نیست، حل شده و از بین می‌رود. تیم تحقیقاتی متوجه شد که این مواد رزین ثانوی جذب‌کننده هستند و می‌شود آن را پس از چاپ با مواد شیمیایی خاصی پر کرد. لایه‌ی آخر هیدروژلی است که با باکتری «ای.کولای» مهندسی‌شده پر شده است، و بر روی جسم نهایی اسپری می‌شود.

توســط محققان دانشگاه هاروارد ابداع گردید؛

پیش بینی آلزایمر با استفاده از الگوریتم هوش مصنوعی

پژوهشگران دانشگاه هاروارد یک الگوریتم هوش مصنوعی ابداع کرده اند که با شناسایی نشانه های اولیه بیماری آلزایمر می تواند به سرعت آن را پیش بینی کند.

خود را محک بزنید: آیا از پس آزمون ورودی ۱۵۰ سال پیش هاروارد برمی‌آیید؟

آيا آنقدر باهوش هستید که از پیش آزمون ورودی دانشگاه هاروارد در سال ۱۸۶۹ برآیید؟ سوالات آزمون ورودی دانشگاه هاروارد در سال ۱۸۶۹ است که سوالات آسانی محسوب می‌شد. در آن زمان، دانشگاه‌ها مجبور بودند برای جذب دانشجو تلاش ویژه‌ای بکنند. دانشگاه هاروارد در یک تبلیغ روزنامه‌ای ادعا کرد سال پیش از آن ۱۸۵ داوطلب از ۲۱۰ داوطلب آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر گذاشته و قبول شده‌اند. اما آن داوطلبان از آموزش متمرکز در مدرسه بهره برده بودند.

چرا آمریکا یک «دانشجوی مسلمان دانشگاه هاروارد» را اخراج کرد؟

متاسفانه آنچه رخ داده به نظر «منحصر به فرد» نمی رسد. یک کمیته ضدتبعیض به وبسایت تک‌کرانچ گفته که دانشجویان عرب و مسلمان در سال‌های اخیر تحت بررسی‌های شدید قرار گرفته‌اند. در موارد دیگری نیز مشاهده شده که محتواهایی که دیگران به اشتراک گذاشته‌اند برای یک دانش‌آموز مشکل ساز شده است.

با همکاری دانشگاه هاروارد؛

​طرح ۱۰۰ میلیون دلاری استیون هاوکینگ برای ساخت فضاپیماهای یک گرمی

این ابتکار عمل بسیار شگفت انگیز و البته عجیب و غریب به نظر می‌آید، تا جایی که حتی بسیاری باور نمی کنند که چندین سرمایه‌گذار در سیلیکون ولی حاضرند بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار برای پیشبرد آن هزینه کنند. مهندس ارشد این پروژه می‌گوید سرمایه‌گذاران بدون هیچگونه مانعی این مبلغ را برای تحقیقات و توسعه پروژه پرداخت کرده‌اند.