دانش-آموزان::خبرگزاری علم و فناوری
دانش-آموزان

باخرید کالای ایرانی چرخ رونق تولید را با سرعت بیشتر به چرخش در می آوریم/انیماتورهای رسانه ملی در معرفی قهرمانان کشور به دانش آموزان تاثیرگذار هستند

قدرت کودکان در یادگیری آنچه که مشاهده می کنند بسیار زیاد است و انتقال فرهنگ و تربیت فرزندان و به تبع آن الگو پذیری کودکان قطعاً از طریق نوشت افزار امکان پذیر است و ماحصل این فرهنگ و یادگیری غلط ، در نوجوانی بروز خواهد کرد .

آغوش باز آینده فناوری اطلاعات کشور برای دانش‌آموزان خلاق:

طرح‌ها و ایده‌های برتر دانش‌آموزان خلاق در حوزه فناوری اطلاعات معرفی شدند

با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هفتمین رویداد کارآفرینی و برنامه‌نویسی در حوزه فناوری اطلاعات با معرفی دانش‌آموزان خلاق برگزار شد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

فرسودگی تحصیلی، پیامد آموزش محوری و کمیت‌گرایی

باتوجه به کمیت‌گرایی در دانشگاه‌ها و سیستم آموزش محوری در مدارس، فرسودگی تحصیلی یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که گریبانگیر محصلین خواهد شد که توجه خاص مسئولین آموزشی کشور را می‌طلبد.

امتحان، کابوس دانشجویان و دانش‌آموزان/

افسردگی و پرخاشگری، ارمغان مصرف خودسرانه دارو در ایام امتحانات

با قرارگیری در فصل امتحانات بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان و به تبع آن خانواه‌ها با مشکلات مربوط به استرس و اضطراب شب‌های امتحان و گاها مصرف خودسرانه دارو مواجه می‌شوند.

 مسابقات سازه های ماکارونی در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

در این رقابت‌ها که با شور و نشاط خاصی همراه بود، دانش آموزان با استفاده از ماکارونی، سازه‌هایی را طراحی کرده و ساختند

رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه فنی و حرفه ای و کاردانش استان اصفهان، خبرداد؛

۴۰ درصد دانش آموزان به سمت رشته های فنی و مهارتی هدایت شده اند/ اعتبار برای تجهیز هنرستان ها بسیار پایین است

رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه فنی و حرفه ای و کاردانش، اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، با بیان این که در تدوین برنامه های کلان کشور شاخصها به سمتی برده شده که بتوانیم سهم بیشتری از دانش آموزان متوسطه دوم را به سمت رشته های فنی و مهارتی هدایت کنیم، اعلام کرد: در کل کشور میانگین هدایت به این سمت ۳۴ درصد، اما در استان اصفهان ۴۰ درصد دانش آموزان به سمت رشته های فنی و مهارتی هدایت شده اند، اعتبار تخصیص یافته برای تجهیز ۴۰۰ هنرستان این استان سالانه حدود ۴ میلیارد تومان، اعتبار مورد نیاز بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه بیش از ۳۲۵ هزار دانش آموز دارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با بیان اینکه سال گذشته ۱۰ هزار مرگ در استان ثبت شده است، گفت: از این تعداد ۴۵ درصد مربوط به بیماری های قلبی، ۱۲ درصد دیابت، ۱۰ درصد سرطان و بقیه مربوط به حوادث و سوانح و سایر موارد بوده است.

هشتم اردیبهشت ماه برگزار می شود :

همایش علوم و فناوری نانو ، ویژه دانش آموزان

اولین همایش علوم و فناوری نانو ، ویژه دانش آموزان هشتم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد .

تأکید بر ضرورت آشنایی دانش آموزان با دستاوردهای انقلاب اسلامی

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان ایلام، گفت: دهه فجر فرصت مناسبی در راستای تبیین دستاوردها و آرمان‌های و اندیشه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری در بین دانش آموزان است.

گزارشی از اضطراب فصل امتحانات؛

راههای پیشگیری و کاهش اضطراب امتحان در دانش‌آموزان/اضطراب میزان یادگیری را کاهش می دهد

استرس به خود خود نه مثبت است نه منفی و در حقیقت پاسخ طبیعی بدن در بحث ها، جدل ها، تهدیدها و تحریک‌ها می باشد از طرف دیگر اضطراب یک ناراحتی دردناک ذهنی است و از ویژگیهای مهم آن ترس و ناراحتی ا ست که راه فرار ندارد و ا اضطراب می تواند نا شی از عوامل مختلف باشد.