دیابت-نوع-۱

دیابت از دیدگاه طب سنتی/ بایدهاو نبایدها تغذیه ای مبتلایان دیابت

معینی متخصص طب سنتی گفت: بدن انسان مجموعه ای از ارگان های مختلف بوده و این تصور که با خوردن یک غذا یا داروی گیاهی بتوان از بیماری پیشگیری کرد صحیح نیست بلکه باید سبک زندگی را عوض کرد.

طبق تحقیقات جدید دانشمندان،

انسولین جدید Ultrafast برای مدیریت سریعتر قند خون در دیابت

طبق تحقیقات جدید دانشمندان، یک فرمول جدید و فوق العاده سریع انسولین را تولید نموده‌اند که تقریبا بلافاصله پس از تزریق به خوک‌های دیابتی شروع به کار می‌کند، و به طور بالقوه دو برابر سریعتر از گزینه تجاری موجود عمل می‌کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

درمان بیماری دیابت با داروی محقق ایرانی آسان تر می شود/ تولید نوعی انسولین از سم حلزون دریایی که عوارض جانبی ندارد

محقق ایرانی همراه گروهی از پژوهشگران دانمارکی با استفاده از زهر نوعی حلزون، انسولینی ساخته اند که سرعت تاثیرگذاری آن نسبت به انسولین های موجود در بازار بیشتر است و عوارض جانبی داروهای فعلی دیابت را نیز ندارد.

دیابت نوع یک سرنخ‌هایی برای توسعه واکسن کرونا در اختیار محققان قرار می‌دهد!

دیابت یک بیماری مادام­العمر است. تقریبا ۱۸.۲ میلیون نفر از آمریکایی­‌ها به این بیماری مبتلا هستند و حدود یک سوم (یا ۵.۲ میلیون نفر) از داشتن این بیماری اطلاع ندارند. به­‌علاوه، ۴۱ میلیون نفر نیز به پیش­‌دیابت مبتلا هستند. با این­‌حال، هنوز درمانی برای این وضعیت وجود ندارد. افراد مبتلا به دیابت باید برای حفظ سلامتی خود بیماری را کنترل نمایند.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز عنوان کرد

پرادراری، پرنوشی، پرخوری و کاهش وزن علائم مهم ابتلا به دیابت/ ضرورت افزایش فعالیت بدنی، مصرف مقادیر فراوانی فیبر و ارتقای مصرف غلات کامل

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با تاکید بر این نکته که با بالاتر رفتن قند خون، علائم دیابت آشکارتر می‌ شوند، گفت: پرادراری، پرنوشی، پرخوری، کاهش وزن با وجود اشتهای زیاد، خستگی و تاری دید از علائم اولیه شایع دیابت هستند که در افراد به وجود می آید.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

ناگفته هایی درباره انسولین/ نقش حیاتی انسولین در سیستم ایمنی

انسولین نقش اساسی در کنترل قندخون در تمام بیماران دیابتی بازی می‌کند و با افزایش شیوع روز افزون دیابت، مصرف انسولین نیز روبه افزایش است.

توسط مجموعه تفریحی فرهنگی شهرداری اصفهان و حمایت شرکتهای رایان تشخیص طب و نونورودیسک؛

همایش دیابت و نسل جدید دستگاههای اندازه گیری قند خون برگزار می شود/ خودکفایی کشور در دستگاههای اندازه گیری قند خون و تحول اساسی با تولید دستگاههای CGMS

همایش دیابت و نسل جدید دستگاههای اندازه گیری قند خون، ۱۵ شهریورماه در اصفهان برگزار می شود، در حال حاضر با تلاش محققان، کشور از نظر دستگاههای اندازه گیری قند خون به خودکفایی رسیده است، همچنین این محققان با دستیابی به تکنولوژِی بومی ساخت دستگاههای CGMS تحولی اساسی در اندازگیری قند خون ایجاد خواهند کرد.

پاهایی که در اثر بی توجهی مسئولین نظام سلامت کشور قطع می شوند؛

پایان کابوس قطع پای دیابتی ، معجزه طب سنتی /قطع پای ۲۱ هزار نفر سالانه در کشور،ناکارآمدی پزشکی نوین

در بیمارستان های کشور سالانه ۲۱ هزار نفراز افراد مبتلا به زخم دیابت دچار قطع عضو می شوند،این درحالی است که به روش طب سنتی زخم های دیابتی بدون قطع عضو درمان می شود، برخی از بیماران که در بیمارستان رضایت به قطع عضو نداده اند به کمک طب سنتی درمان شده اند.

با تغذيه مناسب مي توان ديابت را كنترل كرد

پيشگيري بهترين راهكار مقابله با ديابت

ديابت يك بيماري افزايش قند خون و يك بيماري مزمن و پيش رونده است كه اگر كنترل نشود مي تواند منجر به بروز عوارض مختلف مانند، عوارض چشمي، كليوي و حتي آسيب به اعصاب محيطي شود.