رئیس-جمهور

آيا کشورهایی که مسئولان زن دارند در مهار کرونا موفق‌تر بوده‌اند؟

داده های به دست ‌آمده نشان می دهد کشورهایی که مسئولان زن اداره ‌آن را در اختیار دارند، عملکرد بهتری در کنترل همه گیری کووید-۱۹ داشته اند. البته این موضوع جای بررسی بیشتری دارد. چرا که هنوز مدت زیادی تا پایان همه گیری باقی مانده و هم چنین تفاوت های میان کشورها از جنبه های مختلف دیگر نیز قابل بررسی است.

در نشست ملی مقابله با بیماری کرونا مطرح شد

از قدردانی رئیس جمهور تا ابراز نگرانی وزیر بهداشت از وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

حسن روحانی از اقدامات خوب مردم، استاندار و ستاد مقابله با بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد قدردانی کرد.ضمن اینکه وزیر بهداشت از وضعیت کرونا در این استان با توجه به همجواری با سه استان دارای وضعیت قرمز ابراز نگرانی کرد.

رئیس جمهور برای الکترونیکی شدن خدمات چندین دستگاه  دولت به آنها مهلت یه ماهه داد

به گفته دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات طبق دستور ویژه رئیس جمهور به چند دستگاه اجرایی مقرر گردید ظرف یه ماهه آینده چندین خدمت از خدمات دولت به صورت الکترونیکی و غیر حضوری انجام گیرد

دولت برای آبادانی خراسان شمالی عزم راسخ دارد

رئیس جمهور در نشست خبری با قدردانی از دیدار صمیمی مردم و استقبال آنان از خادم خود در روز گرم تابستان و ایستادگی آنان مقابل دشمنان گفت: دشمنان گمان نکنند با ترفندهای خود، ملت ما را به زانو در می آورند.

آیا ربات‌های هوشمند رئیس‌جمهورهای آینده خواهند بود؟

یک نظرسنجی در میان ۲۵۷۶ فرد بالغ بین ۱۸ تا ۹۹ سال در کشورهای فرانسه، آلمان، ایرلند؛ ایتالیا، اسپانیا، هلند و بریتانیا انجام شده است. یک نظرسنجی بسیار محدود که محققان آن وعده انجام وسیع‌تر آن را داده‌اند. آنها درصدد بودند تا دریابند جامعه اروپا نسبت به دستاوردهای فناورانه کشوهایشان چه احساسی دارند؛ چیزی که محققان از آن تحت عنوان «انقلاب صنعتی چهارم» یاد می‌کنند.

اقدامی مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی؛

تبدیل زراعت برنج به کشت فراسرزمینی تهدیدی بزرگ برای امنیت غذایی کشور است

برنج از محصولات کشاورزی راهبردی بوده که در صورت عدم مدیریت بهینه و برنامه ریزی آینده نگرانه برای افزایش کمی و کیفی تولید آن در داخل کشور، امنیت غذایی ایران اسلامی با تهدیداتی جدی مواجه خواهد شد.

متن و حاشیه جلسه سوال از رئیس جمهور؛

پاسخ های سیاسی رئیس جمهور به سوالات علمی نمایندگان/مجلس از توضیحات روحانی قانع نشد

در نشست علنی امروز مجلس از پنج سوالی که از رئیس‌جمهور پرسیده شد، تنها یک پاسخ روحانی برای نمایندگان‌ قانع‌ کننده بود.

نشست خبری رییس‌جمهور در بندرعباس:

برای توسعه زیرساخت ها بخش خصوصی ظرفیت خوبی است

روحانی گفت: در سفر به استان هرمزگان تصمیم گرفته شد که راه‌آهن را ادامه بدهیم و از بندرعباس به کنار اسکله های بندر شهید رجایی برسانیم که بار به صورت مستقیم از کشتی روی قطار منتقل شود.

رئیس جمهور در نشست با نخبگان هرمزگانی:

امروز زمان ارتقا پهنای باند و ارتباطات فراملی است

رئیس جمهور گفت:صنعت و فناوری امروزه تاثیرات زیادی بر لایه لایه زندگی ما دارند که نمی توان منکر حضور و نفوذ ان شد بنابراین باید تلاش کنیم تا موانع را برداریم نه اینکه مانعی بسازیم.

روحانی در مراسم اختتامیه سی‌و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی:

علم اسلامی و غیر اسلامی نداریم/امسال در خشکسالی هستیم

رئیس جمهور: عده ای می خواستند ثابت کنند اول همه علوم در اسلام بوده اما این حرف درست نیست، خود پیامبر (ص) هم می گفت دانش را بیاموزید، حتی اگر در چین باشد.