رادار

تشخیص اشیاء خارجی در مواد غذایی با سیستم جدید

مهندسان موسسه Fraunhofer در آلمان برای تکنیک های فیزیک و رادار با فرکانس بالا سیستم SAMMI را ایجاد کرده اند که اشیاء خارجی موجود در مواد غذایی را تشخیص می دهد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

آسمان کشور زیر چشمان تیز بین رادارهای ایرانی/ از رادار پیشرفته "کاشف ۹۹" چه می دانید ؟+فیلم و عکس

یکی از جدیدترین رادارهایی که توسط محققان کشورمان طراحی و ساخته شده است رادار سه بعدی و آرایه فازی و متحرک کاشف-۹۹ است که به منظور کشف همزمان ۳۰۰ هدف و ریزپرنده در مرکز تحقیقات فناوری های نوین نیروی پدافند هوایی ارتش طراحی و ساخته شده است.

به سرپرستی محقق ایرانی تحقق یافت؛

ساخت نمونه اولیه رادار کوانتومی

فیزیکدانان موسسه علوم و فناوری اتریش(IST) به سرپرستی محقق ایرانی نمونه اولیه راداری را اختراع کرده‌اند که از ذره درهم تنیدگی کوانتومی به عنوان روشی برای شناسایی اشیاء استفاده می‌کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

حاکمیت بلامنازع ارتش ایران بر محدوده هوایی شمال و جنوب کشور/ رادارهای مراقب و خلیج فارس چه ویژگی های دارند ؟

روز گذشته با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) و امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی، سامانه‌های راداری راهبردی خلیج فارس و مراقب رونمایی شد.

توسط دانشگاه صنعتی اصفهان؛

ششمین دوره کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران برگزار می شود

ششمین دوره کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران از ۲۹ آبان ماه تا ۱ آذرماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

در یک نوآوری جدید؛

برف پاک کن خودروها آب و هوا را گزارش می کنند.

یک شرکت خودروسازی در یک پروژه جدید از برف پاک کن خودروهای متصل به اینترنت برای بررسی میزان بارش استفاده می کند تا اطلاعات دقیق تری از وضعیت آب و هوا در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

علم و فناوری گزارش می‎دهد:

نامرئی بودن در میدان نبرد چگونه بدست می‎آید؟ / ویژگی‎های جنگنده‎های پنهان کار

یکی از ویژگی‎های جنگنده‎های نسل پنجم؛ توانایی پنهان‎کاری یا Stealth می‎باشد. این ویژگی به این جنگنده‎ها این امکان را می‎دهد تا از شناسایی و رهگیری توسط دشمن مخفی باشند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران در جمع ۸ کشور دارای رادارهای کمک ناوبری/ رادارهای بومی «معین ۴۰» و «ناصر ۴۰» چه ویژگی هایی دارند + فیلم و عکس

در روز های اخیر امیر علیرضا صباحی‌فرد، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص)، از دو سامانه راداری و کمک ناوبری معین ۴۰ و نیز سامانه راداری پسیو ناصر ۴۰ رونمایی کرد. فناوری ساخت این رادارها در اختیار کشورهای محدودی در جهان می باشد که ایران نیز با تکیه بر دانش بومی خود به جمع این کشورها پیوست.

گزارش خبرگزاری علم و فناوری از رادار جدید نداجا؛

رادار قدرتمند فرانسوی «APAR» بومی سازی شد / «چشم عقاب» ایرانی چه ویژگی هایی دارد ؟ + عکس

رادار «چشم عقاب» جدیدترین رادار ایرانی است که توسط محققان جوان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ساخته شده است این رادار می تواند تا ۲۰۰ هدف را در آسمان تا فاصله ۱۵۰ کیلومتری به صورت همزمان تعقیب کند و در بحث کنترل آتش نیز این رادار می تواند به صورت همزمان تا ۳۲ تیر موشک با سیستم هدایت نیمه فعال را به سمت اهداف خود هدایت کند.