رنگ

محققان گزارش کردند:

نور خورشید بر واژه‌ای برای رنگ "آبی" تأثیر می‌گذارد

زبان شناس تکاملی در دانشگاه لومیر لیون ۲ چالش طیف رنگی (رنگ آبی) را مورد بررسی قرار داده، یک پاسخ غیر منتظره پیدا کرده‌اند که نور خورشید بر واژه‌ای برای رنگ "آبی" تأثیر می‌گذارد.

ویروس جدیدی که باعث می‌شود مبتلایان رنگ‌های جدید ببیند+عکس

ویروس جدیدی شناسایی شده که عامل نوعی توهم رنگی در افراد می شود.

پژوهشگران :

مطالعات نشان می دهد کرم ها حتی بدون چشم می توانند رنگ را ببینند

محققان آزمایش می کنند که چگونه نور متفاوت رنگ بر رفتار جستجوی کرم ها تأثیر می گذارد.

زیست‌شناس دانشگاه «پرینستون» از رنگ‌هایی می‌گوید که ما انسان‌ها حتی نمی‌توانیم تصور کنیم+عکس

مرغ‌های مگس‌خوار به‌لطف وجود یک سلول مخروطی اضافی در چشمانشان که چشم انسان فاقد آن است، می‌توانند رنگ‌هایی را درک کنند که چشم ما نمی‌بیند. این یافته‌ها که در آزمایش‌هایی با استفاده از مرغ‌های مگس‌خوار دم‌پهن وحشی در کلرادو آمریکا به‌دست آمد، نشان می‌دهد که توانایی تشخیص رنگ‌های غیرطیفی می‌تواند در رفتارهای جانوران ازجمله جفت‌گیری، تغذیه و فرار از شکارچیان نقشی حیاتی ایفا کند.

یک تیم تحقیقاتی بین المللی کشف کردند:

ابزار جدید پیش بینی رنگ مو،چشم و پوست با استفاده از" DNA"

یک تیم بین المللی، به رهبری دانشمندان علوم و پزشکی ، یک ابزار جدید را برای پیش بینی دقیق چشم، مو و رنگ پوست از مواد بیولوژیکی انسان با استفاده از DNA ایجاد کرده است. این قابلیت کاملا قابل دسترسی، آنلاین و بدون هزینه است.

توسط محققان کشور محقق شد؛

تولید مواد رنگی و ضد آب برای پوشش دادن سطوح

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید مواد رنگی و ضد آب برای پوشش دادن سطوح و مصنوعات پارچه ای شدن که از تخریب و خورندگی های محیطی و رطوبتی حرارتی جلوگیری می کند.

بانک رنگ دانه های نادر جهان

آزمایشگاه دانشگاه هاروارد از نایاب ترین رنگهای موجود در جهان نگهداری می کند. غیر معمولترین رنگها از آزمایشگاه رنگدانه های داستانی هاروارد شامل موادی است که از سوسکها، فلزات سمی و همینطور مومیایی انسانها استخراج شده است. رنگدانه ها در کلکسیون فوربز از سراسر جهان گرد آمده اند، و برخی از آنها در ظروف شیشه ای اولیه خودشان که بسیار ظریف هم هستند نگهداری می شوند