روز-دانشجو

ریاست دانشگاه پیام نور در پیامی خطاب به جامعه علمی و دانشگاهی

تبریک رئیس دانشگاه پیام نور قم بمناسبت حماسه ۱۶ آذر

دکتر محمد علی حسینی ریاست دانشگاه پیام نور استان قم طی پیامی مناسبت حماسه ۱۶ آذر خطاب را به جامعه علمی و دانشگاهی تبریک گفت .

دیدار نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و استاندار آذربایجان‌غربی با اساتید دانشگاه

در آستانه روز دانشجو، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و استاندار آذربایجان‌غربی با اساتید دانشگاه و نمایندگان تشکلهای مختلف دانشجویی دیدار و گفتگو کردند کردند.

یک قدم مانده تا جذب ۷۵هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های ایران/ در جلسه ستاد نقشه جامع علمی چه گذشت؟

دانشگاه‌های ایران با توجه به جایگاه علمی و جغرافیایی که دارند، از ظرفیت بالایی در جذب دانشجوی غیرایرانی دارند؛ اما این جذب نیازمند تدبیر مسئولان در معرفی این دانشگاه‌ها به جهانیان و فراهم سازی زیر ساخت‌های لازم دارد.

معایب و مزایای چاپ اجباری مقاله برای دانشجویان دکتری

به دلیل سیاست‎ نظام آموزشی فعلی، انتشار مقاله برای فارغ‌التحصیلی دانشجوی دکتری همچنان الزامی است؛ در این گزارش به بخشی از معایب و مزایای چاپ اجباری مقاله با توجه به نظرات کارشناسان و نمایندگان مجلس پرداخته شده است.

فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز:

برچسب زنی، خوداپوزوسیونی و حزب گرایی، پدیده های رایج عصر انتخابات

مصطفی قائم پور گفت: هرساله در ایام انتخابات و در فضای سیاسی کشور شاهد پدیده های تلخ و در عین حال جالبی هستیم. پدیده هایی که عوام از شناخت آن عاجزند و هر ساله در دام آن ها گرفتار می شوند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان گفت؛

دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان در تربیت دانشجویان با روحیه استکبار ستیزی پیشتار است

دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان امسال روز دانشجو را در تاریخ ۱۸ آذرماه و با حضور بیش از۵۰۰ نفر از دانشجویان، اساتید و روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان، برگزار کرد، دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان در تربیت دانشجویان با روحیه استکبار ستیزی پیشتار است.

در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

پاسخ ضرغامی در خصوص ادعای ۹۴۷ میلیون دلار پول گمشده

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در جمع دانشجویان علوم پزشکی به سوالات آنها و ادعای ۹۴۷ میلیون دلار پول گمشده واکنش نشان داد.

گزارش تصویری؛

جشن روز دانشجو در فراشبند

هم زمان با روز دانشجو، جشن دانشجویی با حضور دانشجویان دانشگاه های پیام نور و آزاد فراشبند در تالار معلم شهر فراشبند با حضور امام جمعه فراشبند، فرماندار، شهردار و شورای شهر و تنی چند از مسئولان ادرات شهرستان فراشبند برگزار گردید. در پایان این مراسم با برگزاری کرسی آزاد اندیشی دانشجویان از دغدغه ها و مشکلات دانشگاه های فراشبند برای مسئولان گفتند. (عکس: سعید رحیمی)

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان:

برخی اجازه برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها را نمی دهند/ روزشماری برای حضور در جمع دانشجویان

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به مطالبات رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: معظم له بر برگزاری کرسی ‌های آزاد‌اندیشی در دانشگاه ها تاکید فراوانی دارند و بنده نیز بر این مسئله اصرار دارم تا دانشجو حرف خود را بزند اما متاسفانه برخی اجازه چنین فضایی را به دانشجویان نمی ‌دهند.

پیام تبریک مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام بمناسبت روز دانشجو

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام در پیامی فرا رسیدن روز دانشجو را به دانشجویان و اساتید کشور تبریک گفت