روسیه::خبرگزاری علم و فناوری
روسیه

چرا تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه و کشورهای آفریقایی اندک است؟

مطابق آخرین آمار تاکنون تنها نزدیک به ۵۰۰ نفر در کشور روسیه به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. این آمار در آفریقای جنوبی و مصر که بیشترین میزان مبتلایان ویروس کرونا را دارند از بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ مورد است. البته در خصوص کشور مصر این گمان نیز مطرح است که مقامات بهداشت و درمان آن کشور از ارائه آمارهای دقیق خودداری می‌‌کنند. اما از نظر علمی چرا اوضاع این کشورها در پاندمی کرونا این چنین است؟

روس‌ها نیروگاه اتمی شناور روی آب ساختند+عکس

آقای «روزاتوم»، مدیر این پروژه، می‌گوید که آن‌ها می‌خواهند حداقل هفت نیروگاه هسته‌ای شناور در روسیه بسازند. شرکت انرژی هسته‌ای دولت روسیه در حال حاضر مشغول تولید نسل دوم کشتی‌های هسته‌ای شناور خود است، کشتی‌هایی کوچکتر و قدرتمندتر. نیروگاه هسته‌ای به تأسیساتی صنعتی و نیروگاهی می‌گویند که بر پایهٔ فناوری هسته‌ای و با کنترل فرایند شکافت هسته‌ای، از گرمای آزاد شده آن اقدام به تولید انرژی الکتریکی می‌کند.

کشتی تدارکاتی روسیه با ایستگاه فضایی بین المللی پهلو گرفت

یک کشتی بدون سرنشین روسی حامل چندین محموله با موفقیت روز دوشنبه با ایستگاه فضایی بین المللی پهلو گرفت و به آن متصل شد.

اگر نمی‌دانستید؛

ژولای امسال گرم‌ترین ماه در تاریخ کره زمین بوده است

ژولای امسال به قدری گرم بود که یخ‌های اقیانوس‌های قطبی نیز ذوب شد

ویدئو؛

رونمایی از موشک ضد کشتی (ساحل به دریا) روسیه

رونمایی از موشک ضد کشتی (ساحل به دریا) روسیه؛ این موشک بعد از شلیک و قبل از اصابت به هدف، قابلیت تشخیص مسیر دارد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

هشدار پلیس فتا به کاربران ایرانی « FaceApp»/ آیا اپلیکیشن روسی از اطلاعات شما جاسوسی می کند ؟

بعد از آن که بسیاری از کارشناسان جهان در مورد جاسوسی بود اپلیکیشن « FaceApp» به کاربران این برنامه اخطار دادند و از آن ها خواستند که هرچه سریعتر این برنامه را از روی تلفن همراه خود پاک کنند ساعاتی پیش پلیس فتای کشورمان نیز به کاربران ایرانی این برنامه هشدار داد.

یک ربات هوش مصنوعی در روسیه مجری اخبار شد+عکس

آنچه جالب توجه می‌کرد این بود که در پایان این بخش خبری پس از آنکه اخبار مربوط به کنفرانس هوش مصنوعی را خواند با مخاطبان خود شوخی کرد. الکس، این ربات هوش مصنوعی، گفت: «لازم به ذکر است که قهرمان اصلی این کنفرانس هوش مصنوعی من، الکس، بودم.»

پوتین: روسیه با بحران زباله مواجه است

پوتین در جریان یک سخنرانی سالیانه برای تبیین اولویت‌های سیاست کرملین، اذعان داشت: «یک قرن است که در خصوص آنچه مشکل زباله در کشور نامیده می‌شود، صحبت نکرده‌ایم. در واقع هرگز این کار را نکرده‌ایم.»

فاجعه زیست محیطی در روسیه ؛

برف، سیبری را سیاه پوش کرد!

ساکنان ناحیه زغال سنگ سیبری روسیه فیلم‌هایی را به صورت آنلاین نشان می‌دهند که گویای بارش برف سیاه و سفید ترسناک در خیابان‌های مختلف این شهر است.

در راستای قطع ارتباط با اینترنت جهانی؛

روسیه اینترنت ملی راه‌اندازی می‌کند

وبسایت روسی زد‌دی‌نت می‌نویسد که در عصر متمرد ارتباطات بین‌المللی این برنامه یک یادآوری هوشمندانه است که اینترنت جهانی هیچ چیز را تضمین نمی کند. بروزرسانی قوانین ارتباطات در روسیه برای اجرای این خاموشی آزمایشی بزرگ ضرب‌الاجل تعیین کرده است.