روسیه

موشک روسی حامل ماهواره راداری "Kondor-FKA" به فضا پرتاب شد

موشک "سایوزـ ۲.۱ آ" (Soyuz-۲.۱a) حامل ماهواره راداری Kondor-FKA از پایگاه فضایی وستوچنی (Vostochny) روسیه به فضا پرتاب شد.

دانشگاه تهران و روسیه ماهواره مشترک می سازند

رییس دانشگاه تهران: با مجموعه گروه دانشکده هوافضای دانشگاه مسکو توافقاتی را انجام دادیم و بازدیدی از موزه فضایی روسیه داشتیم که به زودی شاهد این باشیم که ماهواره مشترکی را دانشگاه تهران با روس ها در زمینه علمی تحقیقاتی به صورت مشترک عملیاتی کند. رییس دانشگاه تهران از ساخت ماهواره مشترک علمی تحقیقاتی این دانشگاه با دانشکده هوافضای دانشگاه مسکو خبر داد و گفت:‌ اجرای برنامه‌های عملیاتی این طرح از ۲ هفته آینده آغاز می‌شود.

زیردریایی کلاس یاسن؛ نگین نیروی دریایی روسیه و کابوس غربی ها

در شرایطی که تعداد زیردریایی های روسیه به اندازه زیردریایی های آمریکا نیست، اما زیردریایی های جدید کلاس یاسن (Yasen-class) روسیه به طور قطع جزو بهترین ها در جهان هستند.

همه چیز درباره جدیدترین جنگنده نسل ۵ روسیه؛ سوخو ۷۵

رونمایی ازهواپیمای تاکتیکی و راهبردی جدید روسیه در آینده نزدیک

فضاپیمای آسیب دیده از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شد

سرانجام پس از حاشیه ها و رویدادهای عجیب و غریب بسیار زیادی، فضاپیمای ترابری Progress MS-۲۰ از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شده و به زمین باز می گردد. این فضاپیما که قرار بود فضانوردان را با خود به زمین بیاورید، به دلیل برخورد یک شهاب سنگ آسیب دیده بود.

بمب خلاء چیست و چگونه عمل می کند؟/ مشاهده پرتابگر بمب های خلاء روسیه در نزدیکی اوکراین

اوکراین روسیه را به استفاده از بمب های خلاء طی تهاجم خود به این کشور متهم کرده است. استفاده از این تسلیحات که از قدرت تخریب بسیار زیادی برخوردار هستند در مناطق پر جمعیت و برای هدف قرار دادن افراد غیرنظامی ممنوع است.

سمپ؛ هدیه موشکی ایتالیا و فرانسه برای اوکراین

ایتالیا و فرانسه به تازگی از نهایی شدن ارسال سامانه موشکی سمپ/تی (SAMP/T) به اوکراین خبر داده اند.