روش-تشخیص-بیماری

با هدف تسریع شناسايي مبتلايان و جلوگيري از پخش ويروس؛

آزمایشات تشخیص کرونا بصورت سرپایی هم اکنون در چهارمحال و بختیاری در حال انجام است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاري گفت: از ۳ ، ۴ روز گذشته تعداد زيادي نمونه گيري سرپايي با هدف شناسايي افراد آلوده به ويروس کرونا و آغاز درمان بيماران و رعايت قرنطينگي اطرافيان آنها و جلوگيري از پخش ويروس و حفظ آمادگي براي عادي سازي فرايند زندگي افراد در حال انجام است.

تشخیص ۱۳ نوع سرطان تنها با آزمایش یک قطره خون

«کار قبلی ما نشان داد که روش‌های مبتنی بر متیلاسیون از روش‌های قدیمی توالی دی.ان.ای در تشخیص انواع سرطان از طریق نمونه‌ی خونی، بهتر عمل می‌کنند. مطالعات جدید نشان می‌دهد این فناوری روشی ممکن برای تشخیص سرطان است. تشخیص سریع و به‌موقع حتی درصد کمی از سرطان‌های معمول در صورت استفاده‌ی گسترده از این آزمایش می‌تواند به بسیاری از بیماران این امکان را دهد که درمان مورد نیاز را به موقع دریافت کنند.»

کاربرد سیستم‌های خبره در حوزه پزشکی بررسی می‌شود؛

جدال هوش مصنوعی و پزشکان/ برای تشخیص وضعیت بیماری به کدام مراجعه کنیم؟

درمان و تشخیص بیماری یکی از مهم‌ترین کاربردهای هوش مصنوعی است که طبق یافته محققان در ۸۷ درصد مواقع، وضعیت بیماری توسط هوش مصنوعی صحیح تشخیص داده می‌شود.

بیمارستان کودکان بوستون کشف کرد :

هوش مصنوعی اوتیسم را قبل از بروز بیماری،تشخیص می دهد

اوتیسم و دیگر اختلالات در رشد عصبی اغلب قبل از اینکه کودک چند سالی بزرگ شده است و رفتار درمانی و کلام درمانی تاثیر گذار نشوند ،قابل تشخیص نیستند . اما تحقیق جدید که این هفته توسط آکادمی علم آمریکا (PNAS) منتشر شد، نشان می دهد که دو کمیت قابل اندازه گیری ساده -نوسانات خودجوش مرمک چشم و ضربان قلب- امکان تشخیص زودهنگام سندروم رت و دیگر اختلالات مشابه اوتیسم فراهم می کند .

دانشمندان گوگل مدعی شدند:

تشخیص بیماری با الگوریتم جدید هوش مصنوعی

الگوریتم جدید هوش مصنوعی گوگل میتواند بانگاه کردن به چشم شما بیماری های قلبی شما را تشخیص دهد.