زایمان-طبیعی

مسؤول آموزش زایمان فیزیولوژیک بیمارستان امام خمینی(ره) ساری مطرح کرد:

۲۴ هفتگی بهترین زمان برای حضور در دوره‌های زایمان فیزیولوژیک/ اثرات اثبات شده ورزش بر روی مادر و جنین/ برگزاری رایگان دوره زایمان فیزیولوژیک در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری

مسؤول آموزش زایمان فیزیولوژیک بیمارستان امام خمینی(ره) ساری، گفت: ۲۴ هفتگی زمان بسیار مناسبی برای حضور مادران باردار در کلاس‌های زایمان فیزیولوژیک است.

آیا زایمان طبیعی واقعا بهتر از سزارین است؟ +عکس

فشرده‌شدن سر تنها یکی از تغییرات فیزیکی بسیار و عظیمی است که در جریان زایمان متوجه نوزاد می‌شود. زایمان برای نوزاد یک حالت گذار عظیم است که در نتیجه آن از زندگی حمایت ‌شده درون رحم وارد زندگی مستقل بیرونی می‌شود. این موضوع بسیاری از تغییرات سیستم‌های بدن را نیز منجر می‌‌شود.

کارشناس مامایی با سابقه ۲۳ سال خدمت:

عوارض زایمان سزارین ۶ سال پس از اتمام بارداری

کارشناس مامایی با سابقه ۲۳ ساله گفت: در برخی مواقع عوارض زایمان با سزارین تا ۶ سال پس از اتمام بارداری ادامه دارد.

رئیس هیأت مدیره جمعیت مامایی مازندران مطرح کرد:

نوزادان سزارینی در معرض خطر بهم ریختگی در ساختار دفاع ایمنی بدن/باکتری‌های روده‌ای کودکان سزارینی تغییر می‌کند

رئیس هیأت مدیره جمعیت مامایی مازندران، با اعلام اینکه نوزادانی که با روش سزارین بدنیا می‌آیند از نظر هورمونی، فیزیک و باکتری‌های موجود در بدن بصورت کلی ضعیف تر از نوزادان با شیوه زایمان طبیعی هستند، گفت: خطر‌هایی مانند بهم ریختگی در ساختار دفاع ایمنی بدن، تغییر در باکتری‌های روده از دیگر عوارض برای کودکان سزارینی می‌توان نام برد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

اظهارات دهان‌پرکن حمایت از ماما و آمار نگران کننده تعداد سزارین در مازندران

متولیان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حالی مدعی نقش اثرگذار ماماها در روند زایمان هستند که پنج سال بعد ازا جرای طرح تحول سلامت گام ارزنده‌ای برای کاهش سزراین برداشته نشده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ماهشهر:

آموزش مادران برای ترویج زایمان طبیعی یکی از برنامه‌ ھای مھم وزارت بھداشت است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر گفت: آموزش دادن مادران برای حفظ سلامت آنان و ترویج زایمان طبیعی یکی از برنامه‌ ھای مھم وزارت بھداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی گزارش می دهد؛

زایمان طبیعی؛ اولویت خانواده های آذربایجان غربی

پس از گذشت ۹ ماه از بارداری، یکی از مهم ترین مراحل نهایی تولد نوزاد موضوع چگونگی زایمان است که ذهن والدین را مشغول می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

سزارین‌های بار اول در مازندران ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: سزارین‌ بار اول در مازندران ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است ولی میزان سزارین در مازندران همچنان بالا است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان؛

موانع زایمان طبیعی و راهکارهای مقابله با آن

مهم ترین مانع زایمان طبیعی، افزایش سن مادر در اولین بارداری و مهم ترین راهکار جهت زمینه سازی زایمان طبیعی، مراقبت دقیق دوران بارداری است.