سارس

بر اساس تحقیقات دانشمندان؛

امید وجود دارد: اکنون با داروهای مدرن کدام بیماری‌ها قابل درمان هستند

چند دهه پیش، مردم در سراسر جهانبر اثر بیماری‌ها جان خود را از دست می‌دانند اما امروزه با پیشرفت در علم پزشکی، افراد کمتری دچار مرگ و میر شده و بسیاری از بیماری‌های کشنده با داروهای کشف شده توسط محققان قابل درمان هستند، در این گزارش با بیماری‌های کشنده‌ای که امروزه توسط علم پزشکی درمان شده‌اند آشنا شوید.

بررسی علمی ۵ باور نادرست در مورد ویروس کرونای جدید (COVID۱۹)

ویروس کرونا تاکنون جان دست کم ۱۵۰۰ نفر را گرفته‌است. با عبور تعداد قربانیان ویروس کرونا از مرز ۱۰۰۰ نفر سازمان جهانی بهداشت برای بیماری ناشی آن نام رسمی انتخاب کرده است - کووید ۱۹ (۱۹-COVID) که اشاره‌ای دارد به «کرونا»، «ویروس»، «بیماری» و سال ۲۰۱۹. این نوع کرونا ویروس قبل از این همه‌گیری در انسان دیده نشده بود. در ادامه به ۵ باور نادرست در مورد این ویروس جدید اشاره می‌کنیم.

از «پانگولین» مورچه خوار منشاء ویروس کرونا چه می‌دانیم؟

دانشمندان دانشگاه کشاورزی چین جنوبی پس از آزمایش بیش از ۱۰۰۰ نمونه از حیوانات وحشی، دریافتند که توالی ژنوم ویروس‌ها در پنگولین‌ها ۹۹ درصد مشابه با بیماران مبتلا به کروناویروس است. بسیاری از حیوانات قادر به انتقال ویروس به گونه‌های دیگر هستند، و تقریباً همه گونه‌های ویروس کرونا‌ی مسری برای انسان از حیوانات سرچشمه گرفته ‌است. خفاش‌ها به عنوان ناقل جدیدترین نوع این بیماری، که موجب آلوده شدن ۳۱۰۰۰ نفر و مرگ بیش از ۶۳۰ نفر شده ‌است، شناخته‌ شده‌اند.

هشدار دانشمندان:‌ ویروس جدید شبه آنفلوانزا که می‌‌تواند همه‌گیر شود!

کمیسیون سلامت اعلام کرد که حال هفت بیمار از ۵۹ نفر وخیم است اما هیچ‌کدام از آن‌ها نمرده‌اند. تمامی این افراد در قرنطینه تحت درمان هستند. این بیماری بین ۱۲ و ۲۹ دسامبر شیوع پیدا کرد. برخی از بیماران در مغازه‌ی غذاهای دریایی شهر کار می‌کردند که از آن زمان به منظور رفع آلودگی بسته شده است. هنوز مدرک روشنی از انتقال انسان به انسان این ویروس یافت نشده است. نشانه‌های گزارش شده در افراد بیمار عموما تب هستند، و چندین بیمار در تنفس مشکل داشتند.