سازمان-غذا-و-دارو::خبرگزاری علم و فناوری
سازمان-غذا-و-دارو

بخشنامه های بی سرانجام؛

حمایت سازمان غذا و دارو از محصولات ضدعفونی کننده غیر الکلی به کجا رسید؟

سازمان غذا و دارو در شرایط به وجود آمده در اثر شیوع کرونا سیاست حمایت از تولید محصولات ضدعفونی کننده غیر الکلی را در پیش گرفت، سیاستی که به نظرمی رسد این روزها کمتر به آن توجه می شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران نیز تولید و پخش داروی رانیتیدین را در کشور متوقف کرد / NDMA عامل سرطان زا بودن داروهای Zantac + سند

روز گذشته سازمان غذا و دارو کشور طی نامه ای اعلام کرد کلیه محصولات رانیتیدین از اشکال دارویی قرص و آمپول تزریقی از تاریخ صدور این نامه به‌طور کامل متوقف و از توزیع محصولات تولید شده موجود در کارخانه به شرکت‌‌های پخش خودداری شود.

داروهای وارداتی

داروهای وارداتی چگونه .ارد کشور میشوند؟

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

شایعه تا واقعیت ایجاد کانال ویژه مالی انتقال دارو به کشور/ کاهش نیازمندی‌های واردات دارو نسبت به سال گذشته

وزیر بهداشت اعلام کرد اگر کانال مالی که غربی‌ها در ارتباط با انتقال دارو درباره آن بزرگ نمایی می‌کنند هم ایجاد نشود ما دارو و تجهیزات خودمان را وارد می‌کنیم

داروی ضد سرطان چینی ساخته شد

سازمان غذا و داروی ایالات متحده یک داروی ضد سرطان را که توسط شرکت چینی تهیه شده بود، تأیید و اجازه فروش آن در بازار این کشور را صادر کرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خبر داد

جمع آوری دو فرآورده پرمصرف در عطاری ها/ شهروندان موارد مشکوک را به ۱۹۰ اطلاع دهند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: دو فرآورده پرمصرف در عطاری ها به نام های پودر چاقی رویال و کپسول چاقی فرشته موجود بوده است که جمع آوری شدند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پشت پرده ورود داروهای داروخانه ای به بازار آزاد چیست ؟ / همکاری دلالان با پزشکان و داروخانه ها دلیل کمبود داروهای خارجی بیماران+فیلم

طی ماه های اخیر ، تعدادی از داروهای دولتی که با ارز اختصاصی وارد کشور شده اند به جای داروخانه ها، سر از بازار آزاد در آورده اند و بیماران مجبورند برای تهیه داروهای خود به جای داروخانه به بازارهای آزاد مراجعه کنند و داروی موردنیازشان را به چند برابر قیمت خریداری کنند.

دانش‌آموخته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران گفت:

جایگاه مناسب کشور از لحاظ کیفیت دارویی/ اجرای شفاف قوانین، مسیر استارتاپ‌ها را هموار می‌کند

رامین فاضل دانش‌آموخته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران با توجه به ارتقاء سطح کمیت و کیفیت داروهای ایرانی، عنوان کرد: در شرایط تحریم با تکیه بر توان داخلی توانسته‌ایم جایگاه مناسبی در زمینه دارویی داشته باشیم.

قائم مقام مدیرعامل سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت گفت:

چتر محکم «تی‌تک» بر سر تخلفات سازمان غذا و دارو/ چه کسی می‌خواهد جلوی تخلفات این سازمان را بگیرد؟

محسن جلواتی با اشاره به فضای سنگین فساد در سازمان غذا و دارو، عنوان کرد: سامانه «تی‌تک» یکی از مهم‌ترین عوامل بروز تخلفات سهمگین در این سازمان بوده که رفع این معضل، تغییر و تحولات عظیمی در این سامانه را می‌طلبد.

رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد

کمبود ۲۱ قلم دارو در کشور/قیمت داروها تا ۶۰ درصد کاهش می یابد

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: قطعا تحریم‌ ها مشکلاتی ایجاد می ‌کند به طوری که در حال حاضر با کمبود ۲۱ قلم دارو مواجه هستیم، اما تمام دست‌ اندرکاران صنعت دارویی کشور تلاش می‌ کنند تا کمترین اختلاف ایجاد شود.