سبک-زندگی

در گفت و گو با کارشناس حوزه اقتصاد و کسب و کار بررسی شد؛

نقش زنان در اقتصاد کشور

خانواده سازماني است كه توليد و توزيع كالاهاي مورد نياز را فراهم مي‌سازد و زن به عنوان يكي از ۲ ركن اساسي خانواده در اين سازماندهي و مديريت، نقش اساسي را ايفا مي‌كند.

محققان می‌گویند خیلی از ما انسان‌ها درست نفس کشیدن را بلد نیستیم!

در طول چندین سال گذشته، افزایش قابل توجهی در افسردگی دانشجویان، اضطراب و تقاضا برای خدمات بهداشت روان وجود داشته است. استرس، اضطراب، بی‌خوابی و… همگی نشانه‌هایی از روان ناسالم هستند. پژوهشگرانی از دانشگاه ییل باور دارند بسیار از افراد درگیر استرس و نگرانی باید به سراغ تمرین درست نفس کشیدن بروند.

اگر قند، چربی، فشار یا کلسترول خون بالا دارید حتما این رژیم غذایی را امتحان کنید

نتایج بدست آمده از اجرای این رژیم روی بیماران کلینیک‌های «سن دیگو» که داوطلب به شرکت در این آزمایش شده بودند، بسیار رضایت‌بخش بود. بسیاری از آن‌ها به مقدار کمی کاهش وزن پیدا کرده بودند و قند خون افراد دیابتی کاهش یافته بود. همچنین فشار خون و میزان کلسترول این بیماران نیز تعدیل شده بود.

آیا وقت نداشتن دلیل خوبی برای «ورزش نکردن» است؟

دکتر «کوهن» در مورد بهانه آوردن برای ورزش کردن می‌گوید: «من کاملاً متعجب شدم که چند ساعت اوقات فراغت مردم هر روز در مقابل صفحه نمایش می‌گذرانند.» این یافته‌ها ممکن است نشان دهد که اگر برنامه‌های خود را تنظیم کرده و تلویزیون، تلفن یا رایانه را خاموش کنیم، بیشتر ما وقت زیادی برای ورزش کردن داریم. وی افزود: «ما باید بخشی از اوقات‌فراغت خود را به فعالیت‌های بدنی اختصاص دهیم.»

دانشمندان می‌گوید موفقیت بدون شکست خوردن غیرممکن است

وانگ معتقد است که این یافته ها با باورهای قدیمی درباره پیروزی و شکست تناقض دارند. او میگوید: «باورهای قدیمی شانس یا چگونه کار کردن را عناصر اصلی پیروزی میبینند. آنچه ما ثابت کرده ایم که حتی با نبود اینها، شما ممکن است به نتیجه های متفاوتی دست یابید. چیزی که اهمیت دارد این است که چگونه با شکست کنار می آییم، از آنها درس میگیریم و آن شکستها مارا به کجا میکشانند.»

محققان عنوان می کنند؛

حضور در طبیعت موجب کاهش استرس می شود.

مطالعات نشان می دهد تنها ۲۰ دقیقه سپری کردن وقت در طبیعت موجب کاهش میزان هورمون استرس می شود.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

سایه شوم سبک زندگی ناسالم بر سر بیماری قلبی/ فشار خون توسط تلفن هوشمند اندازه‌گیری می‌شود

باتوجه به گسترش بیماری‌های قلبی-عروقی بویژه فشار خون بالا با توجه به عادت‌های غلط زندگی، محققان توانستند با اختراع ابزاری در تلفن‌های هوشمند، فشار خون افراد را اندازه‌گیری و از بروز این بیماری پیشگیری کنند.

این توصیه‌ها را برای «جلوگیری از آلزایمر و زوال عقل» جدی بگیرید!

نکته مهم آنکه این محققان دریافتند که در نتیجه یک سبک زندگی سالم عوامل آلزایمر و دمانس به طور قابل توجه‌ای کاهش پیدا می‌کند؛ حتی درخصوص افرادی که پیش‌زمینه‌های ژنتیکی دارند. در حقیقت این مطالعه نشان داد که رفتارهای سالم در بین افرادی که ضریب ژنتیکی ابتلا در آنها بالا است، تا ۳۲ درصد می‌تواند از بروز آلزایمر و دمانس جلوگیری کند.

سبک زندگی مدرن تعداد «اسپرم‌های مردان» را به بیش از نصف کاهش داده است

در میان کشورهای اروپایی متوسط تعداد اسپرم بین ۴۱ تا ۶۷ میلیون عدد در هر میلی‌لیتر است که البته در کشورهای مختلف متفاوت است. آنطور که سازمان بهداشت جهانی می‌گوید اگر در مایع منی یک مرد کمتر از ۱۵ میلیون اسپرم در هر میلی‌لیتر وجود داشته باشد، آن فرد عقیم یا نابارور است.