سرطان-پوست

زوج محققان ایرانی ارزان‌ترین دستگاه «تشخیص سرطان پوست» را توسعه دادند

آمارها نشان می‌دهد در ایالات متحده سالانه ۹۵۰۰ مورد جدید در تشخیص سرطان پوست گزارش می‌شود. میربیک سبزواری، یکی از نویسندگان این مقاله که در ژورنال IEEE Transactions on Medical Imaging چاپ رسیده است، می‌گوید: «هیچ تکنولوژی دیگری چنین ظرفیت‌هایی ندارد. کار ما می‌‌تواند همه چیز را دگرگون کند.»

دانشمندان سرانجام به ماهیت «خارش پوست» پی بردند

در بیماری‌هایی نظیر اگزما، دیابت و حتی برخی از سرطان‌ها افراد دچار خارش‌های مزمن می‌شود. از همین رو درک بهتر این پدیده می‌تواند برای کمک کردن به آنها بسیار راه‌گشا باشد. نتایج این مطالعه در مجله معتبر Cell Reports به چاپ رسیده است.

چه بخوریم تا از «سرطان پوست» در امان باشیم؟

«اونیانگ کن»، استادیار درماتولوژی دانشگاه براون، در این زمینه می‌گوید: «مطالعه ما یک دلیل دیگر برای مصرف زیاد میوه و سبزیجات در یک رژیم غذایی سالم ارائه می‌دهد. سرطان پوست از جمله کارسینومای سلول‌های سنگفرشی، را به سختی می‌توان پیشگیری کرد. با این حال مطالعه ما نشان می‌دهد که داشتن یک رژیم غذایی غنی از ویتامین آ، در کنار استفاده از ضدآفتاب و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، می‌تواند این احتمال را کاهش دهد.»

اگر این علامت را روی ناخن‌تان دارید، ممکن است سرطان داشته باشید+عکس

جین اسکینر، مانیکیوریست حرفه‌ای سابقه مشاهده این علامت بر روی ناخن را دارد. او می‌گوید:‌«چندین هفته پیش یک مشتری سرویس ناخن‌گیر داشتم. او یک نوار نازک و سیاه بر روی ناخن خود داشت. او برای پوشاندن این نوار به سراغ من آمده بود.»

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت عنوان کرد

بهره برداری از مراکز پیشگیری و تشخیص زود هنگام سرطان/مراکز خدمات جامع بیماران خاص در ۵۹ دانشگاه راه اندازی شد

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افتتاح و بهره برداری از مراکز ترک اعتياد الکل و مراکز دیابت، تجهیز مراکز مراقبت جامع بیماران خاص و صعب العلاج را در دستور كار دارد.

سرطان چیست؟

در این قسمت به این پرداخته می شود که در اصل سرطان چه نوع بیماری است، چگونه در بدن به وجود می آید و چگونه توسعه پیدا میکنه. همچنین به بررسی دلایل اصلی سرطان و مرحله های مختلفش پرداخته میشه و درنهایت هم راه های پیشگیری و درمان رو به اختصار میشنویم

محققان به تازگی دریافتند:

آزمایش خون جدید؛تشخیص سرطان پوست

آزمایش خون جدید که می تواند سرطان پوست را بهتر از نمونه برداری از بافت

محققان دانشگاه نوروآستر گزارش کردند؛

آسپرین روزانه خطر ابتلا به سرطان پوست در مردان را دو برابر می کند

یک مطالعه جدید پزشکی توسط محققان دانشگاه نوروآستر نشان داد که خطر ابتلا به ملانوما (سرطان پوست) در مردانی که یک بار در روز آسپرین مصرف می کنند تقریبا دو برابر مردانی است که آسپرین مصرف نمی کنند.

کالیفرنیا،سن دیگو

باکتری هایی برای محافظت از سرطان پوست!

محققان دانشگاه کاليفرنيا در سن ديگو طی آزمایشات خود به این نتیجه رسیدن که بعضی از باکتری ها دارای وظایفی عجیب و باورنکردنی هستند "استافیلوکوک اپیدرمیدیس "نام باکتری هایی هستند که پوست را در مقابل سرطان محافظت می کنند.

مصاحبه با مخترع مایسل های هوشمند

اختراع سیستم دارویی هوشمند برای درمان سرطان

اختراع سیستم دارویی هوشمند برای درمان سرطان با استفاده از شیمی درمانی و لیزر درمانی عرضه شده که با کمترین آسیب به سلول های سالم قادر به درمان بیماری سرطان است.