سرطان

نانوذرات کلسیم می تواند به مقاومت دارویی سرطان کمک کند

محققان دانشگاه ژنگژو دریافته اند که انفجار کلسیم می تواند مکانیسم دفاعی سلول های سرطانی را از درون تضعیف کرده و داروها را بار دیگر موثر سازد.

در جدیدترین تحقیقات دانشمندان بررسی شد:

تقویت ژنتیکی گوشت در آزمایشگاه با مواد مغذی گیاهی

ده ها میلیون نفر در سراسر جهان از کمبود ویتامین A رنج می برند. کمبود تغذیه یک مشکل به ویژه در کودکان است، زیرا هر سال حدود نیم میلیون کودک بینایی خود را به دلیل کمبود تغذیه از دست می دهند. سلول های گوشتی پرورشی در آزمایشگاه به طور ژنتیکی اصلاح شده تا بتا کاروتن را که یک ترکیب پیش ساز متابولیزه است به ویتامین A در بدن انسان تبدیل کند.

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد؛

چه زمانی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان باید به پزشک مراجعه کنیم؟

کارشناس برنامه سرطان در واحد بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مردم به منظور جلوگیری و به حداقل رساندن احتمال ابتلا به سرطان باید اصل ۱۰گانه پیشگیری از سرطان را رعایت نمایند.

در تحقیقات پژوهشگاه رویان به نتیجه رسید؛

شناسایی مهارکننده سرطان روده بزرگ

بتازگی و بنا به تحقیقات پژوهشگران ایرانی در پژوهشگاه رویان، موفق به معرفی hsa-miR-۳۶۵۸ به عنوان سرکوب‌کننده بیان ژن OCT۴ و مهارکننده تومورهای سرطان روده بزرگ شدند.

رشد نانوذرات طلا در داخل تومورها می تواند به از بین بردن سرطان کمک کند

محققان دانشگاه مریلند راهی برای رشد نانوذرات طلا به طور مستقیم در داخل سلول های سرطانی پیدا کرده اند که می تواند به تصویربرداری کمک کند و حتی برای از بین بردن تومورها گرم شود.

ایمنی درمانی سرطان ، HIV پنهان شده را در پژوهش روی موش کاوش می کند

اچ آی وی ویروسی موذی است که می تواند در داخل سلولهای آلوده آماده خوابیدن باشد و در صورت توقف درمان دوباره ظهور می کند.

در تازه ترین تحقیقات به دست آمد؛

کشف ویروس مخفی اچ آی وی بوسیله روش ایمنی درمانی

ویروس اچ ای وی ویروس پنهان کاری است که به هنگام توقف درمان فعالیت مخرب خود را آغاز می نماید وبتازگی به کمک یک روش درمان سرطان شناسایی آن تسهیل شده است.

براساس یک مطالعه جدید:

تزریق ویتامین C، قدرت ایمنی بدن در برابر سرطان را در موشها افزایش می‌دهد

براساس یک مطالعه جدید بر روی موش‌ها، نشان داد تزریق مقدار زیاد ویتامین C می‌تواند رشد بسیاری از انواع تومورهای سرطانی را به تأخیر اندازد و قدرت سیستم‌های درمانی تقویت کند.