سرماخوردگی

محققان دانشگاه ییل ایالات متحده؛

ویروس راینو شایع‌ترین علت سرماخوردگی است/ چه عاملی می‌تواند از آلوده شدن مجاری هوایی به ویروس آنفولانزا جلوگیری کند؟

محققان دانشگاه ییل ایالات متحده در مجله The Lancet Microbe گزارش دادند: ویروس راینو که شایع‌ترین علت سرماخوردگی است می‌تواند از آلودگی ویروس آنفلوآنزا از طریق راه‌های هوایی پیشگیری کند و دفاعی در برابر این ویروس در بدن ایجاد کند.

عسل مؤثرترین درمان برای سرفه و سرماخوردگی

محققان دانشگاه آکسفورد، تأثیر کارایی عسل به عنوان یک روش درمانی اول برای عفونتهای دستگاه تنفسی فوقانی (URTI) را تأیید می کنند.

سرماخوردگی عامل کاهش احتمال ابتلا به کرونا

در جدیدترین یافته های محققان آلمانی به این نتیجه رسیده اند که اگر فردی به بیماری سرماخوردگی مبتلا شوند، آن فرد به سطحی از ایمنی برابر ویروس کرونای جدید می‌رسد .

چرا برخی دائما سرما میخورند؟‌ ؛ محققان دانشگاه کالیفرنیا پاسخ می‌دهد

دانشمندان الگویی در این مورد کشف کرده‌اند: افرادی که در کودکی اول به نوع ملایم‌تر ویروس، اچ۱ان۱، مبتلا می‌شوند، نسبت به کسانی که اول به اچ۳ان۲ مبتلا می‌شوند، احتمال کمتری به بستری شدن در بیمارستان را دارند اگر دوباره در سالیان آتی به اچ۱ان۱ مبتلا شوند. افرادی هم که ابتدا به اچ۳ان۲ مبتلا می‌شوند، ایمنی بیشتری در مقابل ابتلا به اچ۳ان۲ در آینده دارند.

آیا ممکن است یک سرماخوردگی ساده منجر به مرگ شود؟

مطالعات نشان داده است که بیمارانی که پیوند مغز استخوان انجام داده‌اند، احتمال بیشتری به عفونت شدید تنفسی دارند. راینوویروس عامل اصلی این موضوع نیست، اما سایر ویروس‌های عامل سرماخوردگی جزو عوامل اصلی به‌شمار می‌روند. البته آلودگی با ویروس تنفسی می‌تواند در کل بدن مانند مجاری معده-روده‌ای، مجاری ادراری و کبد مشکل‌ساز شود.

علم و فناوری بررسی می کند:

متخصصان: در فصول سرد سال بیشتر بیمار می شوید ولی نه دلایلی که فکر می کنید

در فصول سرد مردم بیشتر و طولانی تر محیط های بسته قرار می‌ گیرند و این امر موجب افزایش عفونت می شود. ویروس ها در سرما و رطوبت کم بیشتر عمر می کنند.

علم و فناوری بررسی می کند:

آیا پوشیدن ماسک از سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری می‌ کند؟

متخصصان برای سال های از تاثیر ماسک ها در جلوگیری از انتقال ویروس، مطمئن نبوده اند، ولی تحقیقات اخیر نشان می دهد که آن ها واقعا موثر هستند.

با حذف یک آنزیم در بدن؛

راه جلوگیری از ابتلا به سرما خوردگی کشف شد

دانشمندان متوجه شده اند با حذف آنزیمی در سلول های بدن می توان از ابتلای افراد به ویروس سرما خوردگی جلوگیری کرد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

کشف درمان قطعی بیماری سرماخوردگی برای اولین بار در جهان !

به تازگی محققان دانشگاه ‌های استنفورد و کالیفرنیا مدعی شده اند، که با دستکاری و متوقف کردن فعالیت پروتئین "۳SETD" در سلول ‌های انسانی می تواند ویروس سرماخوردگی را از فعالیت بیاندازد .

استفاده از «ویروس سرماخوردگی» برای درمان سرطان ؛ درمانی انقلابی که سرطان را ریشه کن خواهد کرد؟

استفاده از این درمان علاوه بر اینکه منجر به کاهش اندازه تومورها شد، با ایجاد یک کاتتر (فروکاو) در مثانه، از بروز هرگونه عوارض جانبی قابل ذکری در تمامی بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. سرطان مثانه دهمین سرطان شایع در میان مردم انگلستان است و ۱۰ هزار نفر سالانه به این بیماری مبتلا می‌شوند. دانشمندان می‌گویند امیدوارند این درمان بتواند تا ۳ سال آینده در دسترس مردم قرار گیرد.