سلول-های-بنیادی

التیام تنگی عروق خونی و ترمیم بافت های آسیب دیده با استنت هوشمند

محققان دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی یک استنت روکش شده با اگزوزوم را با یک ماشه "آزاد سازی هوشمند" ایجاد کرده اند که می تواند هم از تنگی عروق خونی باز شده جلوگیری کند و هم درمان مشتق شده از سلول های بنیادی را به بافت گرسنه خون یا ایسکمیک تحویل دهد.

خبری خوش برای افراد طاس :

یک قدم تا درمان طاسی سر با دستیابی به موفقیت در سلول های بنیادی

همه گیری COVID-۱۹ برنامه های بالینی انسانی را برای بازسازی مو به تأخیر انداخت، اما محققان به دنبال این هستند که همه چیز را به حالت قبل برگردانند.

خبری امیدوارکننده :

مدرکی جدید در درمان بیماران آسیب نخاعی به کمک سلول های بنیادی

تحقیقات جدید جزئیات ۱۳ مورد را نشان می دهد که سلول های بنیادی آزمایشی در درمان ضایعات نخاعی، ایمن و موثر است.

داروی احیا کننده، سلولهای بنیادی را برای بهبودی بدون التهاب احضار می کند

محققان دارویی تولید کرده اند که می تواند سیگنال های التهاب سلولهای بنیادی را به بافت آسیب دیده تقلید کند، بدون اینکه التهاب دیگری ایجاد کند.

از فعالیت در حوزه درمان ناباروری تا تولید کارخانه‌ای سلول‌های خورشیدی

جهاددانشگاهی ‌آذربایجان شرقی با ترسیم اهداف بلند مدت برای خود فعالیت های خود را از درمان ناباروری آغاز کرده و در ادامه با تولید کارخانه ای سلول های خورشیدی در این زمینه نیز قدم گذاشته است.

چاپ سه بعدی عضله قلب

محققان دانشگاه مینه سوتا آمریکا موفق به چاپ سه بعدی عضله پمپاژ خون در قلب از سلول‌های بنیادی پرتوان و یک ماتریس برون‌یاخته‌ای شده‌اند.

نخستین پیوند موفقیت آمیز کبد ساخته شده در آزمایشگاه+عکس

برای نخستین بار یک کبد کامل که سلول هایش در آزمایشگاه های سلولی ساخته شده بود با موفقیت به یک موش پیوند زده شد. برای پرورش کبدهای کوچک، محققان سلول‌های پوست اهداشده توسط داوطلبان را به وضعیت سلول‌های بنیادی برگرداند که از این طریق می‌توان سایر انواع سلول‌ها را کشت کرد. آن‌ها سپس به‌کمک هورمون‌ها و سایر مواد شیمیایی در سلول تغییر ایجاد کرده و آن‌ها را در آزمایشگاه پرورش دادند.

دانشمندان چینی یک جانور کاملا جدید و بی‌سابقه ساختند+عکس

اوایل امسال، روزنامه اسپانیایی «ال‌پایس» اعلام کرد محققان در چین با تزریق سلول‌های بنیادی انسان به جنین میمون، یک کایمرای انسان-میمون تولید کرده بودند. این جنین‌ها البته زنده نماندند تا به‌دنیا بیایند، اما «استرلا نونز»، زیست‌شناسی از دانشگاه «مورسیا» در اسپانیا، می‌گوید که نتایج اولیه بسیار امیدوارکننده بودند.

به همراه پیوند نخاع؛

نخستین پیوند سر انسان تا قبل از ۲۰۳۰ انجام می شود.

یک جراح مغز و اعصاب انگلیس روشی برای پیوند موفقیت آمیز سر انسان به بدن یافته است. به گفته او با پیشرفت‌های رباتیک و سلول‌های بنیادی چنین عمل جراحی تا قبل از ۲۰۳۰ میلادی انجام خواهد شد.

تحولی عظیم در علوم زیستی؛

سلول های کپسوله شده/مهندسین‎ ‎موفق به تولید بافت های تزریقی کپسوله گردیدند+فیلم‏

دستگاه جدیدی که سلول ها را از طریق وارد کردن به داخل میکروژل هایی (‏microgels‏) خاص ‏محافظت می نماید. تزریقی ساده که می تواند به بازسازی بافت های آسیب دیده کمک نماید و تحقق ‏بخش رویای دیرینه پزشکان و بیماران تلقی گردد