سیاه-چاله::خبرگزاری علم و فناوری
سیاه-چاله

آیا می‌توان از سیاه‌چاله فرار کرد؟ ؛ دانشمند ناسا پاسخ می‌دهد

یک مطالعه مبتنی بر شبیه‌سازی‌ها برای اولین بار یک تئوری را که توضیح می‌دهد که چگونه جریان‌های الکتریکی اطراف یک سیاهچاله‌ میدان‌های مغناطیسی را تاب می‌دهند تا این فوران‌ها را به‌وجود بیاورند با تئوری دیگری که توضیح می‌دهد که چگونه ذراتی که از افق رویداد سیاهچاله‌ها عبور می‌کنند بنظر یک ناظر از دوردست طوری دیده می‌شوند که دارای انرژی منفی هستند و سطح انرژی چرخشی کلی سیاهچاله‌ را پایین‌تر می‌آورند، ادغام می‌کند.

با ۳.۳ برابر خورشید؛

کوچکترین سیاهچاله رصد شد

طی یک تحقیق سیاهچاله ای با ۳.۳ برابر حجم خورشید رصد شده است. این کوچکترین سیاهچاله رصد شده است و نشان دهنده دسته جدیدی از این اجسام آسمانی است.

بی‌فرهنگی در غرب؛

ترول‌های آنلاین، دانشمندی که اولین تصویر از سیاه‌چاله منتشر کرده بود را آزار می‌دهد

کتی بومان، دانشمند ۲۹ ساله کامپیوتر که برای اولین بار تصویر یک سیاه‌چاله را دیده بود، تصویرش در اینترنت منتشر شد که واکنش‌های مختلفی را در پی داشت.

عکاس تصویر معروف سیاه‌چاله ام۸۷ چه کسی است؟+عکس

بومن در ام‌آی‌تی مسئول الگوریتم مورد استفاده برای ایجاد اولین تصاویر سیاهچاله‌ای است. تیم ۲۰۰ نفره‌ای که بومن بخشی از این بود بر روی یک شبکه‌ ۸تایی از تلسکوپ ‌های رادیویی در قاره‌های مختلف جهان، موسوم به تلسکوپ افق رویداد کار می‌کردند.

با استفاده از تلسکوپ افق رویداد؛

ستاره‌شناسان برای نخستین بار توانستند از یک سیاه‌چاله عکس بگیرند+عکس

تصویری که ثبت شده است به نظر یک دونات نارنجی‌رنگ تار است. اما ما دقیقا به چه نگاه می‌کنیم؟ سیاهچاله در مرکز تصویر قار دارد. باید اشاره کرد که آنچه می‌بینیم خود سیاهچاله نیست، بلکه افق رویداد آن است. به دلیل نیروی جاذبه بسیار عظیم سیاهچاله هیچگونه تشعشع نور قابل شناسایی از آن خارج نمی‌شود، به همین دلیل است که مرکز تصویر کدورت بالایی دارد.