سیل-خوزستان::خبرگزاری علم و فناوری
سیل-خوزستان

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی خوزستان عنوان کرد:

مدیریت سیل در موقعیت‌ های بررسی شده از طریق GIS/انجام تحقیقات بر روی رودخانه کرخه

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان گفت: با استفاده از داده‌ های جمع ‌آوری شده می ‌توان از طریق GIS سیل را در موقعیت‌ های بررسی شده مدیریت کرد و در مواقع بحرانی مانند سیل از این اطلاعات استفاده، حرکت‌ ها مدل‌ سازی و از وقوع خسارت احتمالی جلوگیری شود.

معاون صنعت، معدن و تجارت خوزستان:

خسارات واحدهای صنعتی به صورت وام پرداخت می شود/۷۵۵ میلیارد تومان برآورد خسارات خوداظهاری بخش صنعت خوزستان

معاون طرح، برنامه و ‌سرمایه‌ گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در پاسخ به این سوال که آیا پرداخت خسارت به واحدهای صنعتی به صورت بلاعوض از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می شود، گفت: اقداماتی برای پرداخت خسارت ها به صورت بلا عوض انجام شد ولی با توجه به شرایط موجود در کشور این کار از سوی دولت میسر نشد و خسارات وارد شده به صورت وام در اختیارت خسارت دیدگان قرار می گیرد.

رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خوزستان:

بسیج سازندگی کشور را از بحران های بزرگ نجات می دهد/ جلوگیری از پیشروی سیل و ساخت سیل بندها در خوزستان توسط گروه های جهادی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان گفت: سازمان بسیج سازندگی دامنه کمک هایش را از یاری رساندن به محرومان و مستضعفان گسترش داد زیرا هر بلای طبیعی مانند سیل و زلزله در کشور به وجود می آید به صورت خودجوش و به وسیله گروه های سازماندهی شده جهادی وارد می شود و به مناطق بحران زده کمک می کند. این کمک ها بسیار بسیار هم مفید بوده که نمونه هایی از آن را برای مثال ذکر کردیم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی خوزستان:

سپاه پاسداران ۱۸ هزار خانه را در نقاط سیل ‌زده کشور احداث می کند/اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی به بیش از ۳۳۴ نفر

مسئول سازمان بسیج سازندگی خوزستان با یادآوری اقدامات انجام شده در مناطق سیل زده سراسر کشور نیز گفت: اطلاعات کل استان ‌ها جمع ‌آوری که سپاه پاسداران ۱۸ هزار خانه را در نقاط سیل ‌زده کشور احداث می کند.

هشدارهای بهداشتی رئیس مرکز بهداشت خوزستان درباره محل اسکان سیل زدگان؛

وضعیت چادرها برای مادران و کودکان مناسب نیست/زمان مورد نیاز جهت تبدیل اردوگاه اضطراری به موقت گذشته است

رئیس مرکز بهداشت خوزستان در جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان درباره محل اسکان سیل زدگان هشدار داد و گفت: از زمان مورد نیاز جهت تبدیل اردوگاه اضطراری به موقت گذشته است و باید اردوگاه‌ ها به شکل موقت تعیین تکلیف می‌شدند اما متاسفانه این کار صورت نپذیرفت.