شرکت-های-دانش-بنیان::خبرگزاری علم و فناوری
شرکت-های-دانش-بنیان

ضرورت هموار کردن مسیر برای حرکت شرکت‌های دانش‌بنیان

نماینده مجلس گفت: ضروری است مسیر حرکت شرکت‌های دانش‌بنیان هموار شود تا محققان در پیچ و خم‌های اداری اخذ تسهیلات و خدمات نمانند.

با وجود ضرورت رشد دانش بنیان ها در کشور؛

چگونه دانش بنیان شویم؟/ازایده تا ثبت تجاری

شــرکت‌های دانش بنیـــان (Knowledge-based Companies) به شرکت‌هایی گفته می‌شود که بر پایه‌ی دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی شکل می‌گیرند.

با ورود دانش بنیانی‌ها به دنیای وب؛

تحریم‌های اینترنتی بی‌اثر می‌شود / قوانین کار، چالش شرکت‌های دانش بنیان

نماینده یک شرکت دانش بنیان گفت: با بررسی سایت‌ها توانستیم تنها با چند تغییر کوچک در DNS، دسترسی کاربران به سایت‌های تحریم شده را بدون فیلترشکن باز کنیم.

شرکت های دانش بنیان پلی برای رسیدن به اهداف اقتصادی کشور

نقش این شرکت ها در ایجاد اشتغال و ارزآوری تا جایی پیشرفته که دولت ها تلاش دارند با ایجاد فضای کار به این شرکت ها بخشی از اهداف اقتصادی خود را از این طریق تحقق بخشند.

در جهت تامین نیاز صنعت؛

دستگاه فرمانتور به آلمان صادر شد

شرکت دانش بنیان طلایه داران صنعت فرایند در زمینه‌های مختلف خطوط تولید صنایع فرایندی فعالیت می‌کند، این شرکت دستگاه فرمانتور ایران‌ساخت را به آلمان صادر کرد.

علم و فناوری بررسی می کند؛

چرا برخی شرکت های دانش بنیان شکست می خورند؟

عمده دلیل شکست شرکت های دانش بنیان، عدم مدیریت صحیح بازپرداخت تسهیلات و مشکلات فروش و بازاریابی است.

تفاهم نامه همکاری فی مابین پارک علم و فناوری و سازمان بسیج علمی استان امضاء شد

این تفاهم نامه با رویکرد همکاری دوجانبه در زمینه های مختلف از جمله فعالیتهای علمی، حمایت از طرح ها و ایده های نو، برگزاری همایشهای مشترک علمی و آموزشی، برگزاری منظم جلسات، وارائه ی خدمات حمایتی و آموزشی به نخبگان منعقد گردیده است.

نانوکاتالیست‌های ایرانی مانع خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور می‌شوند

با تولید انبوه و عرضه نانوکاتالیست‌های ریفرمینگ و سولفورزدایی از گاز، بخشی از نیاز داخلی به این نوع کاتالیست‌ها تامین و مانع از خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور شد.

با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان؛

خلاء‌های موجود در حوزه دریایی شناسایی شدند

با برگزاری نخستین رویداد تقاضا محور صنایع دریایی کشور، نیاز‌ها و خلا‌های موجود در حوزه ساخت و تامین قطعات و سامانه‌های مورد نیاز حوزه دریایی شناسایی شد.

سنگ اندازی مسئولان در سال رونق تولید؛

سرمایه تولید انبوه نداشتم مجوز دانش بنیانی را لغو کردند/ در پیچ و خم هزار توی دانش بنیانی و اعطای تسهیلات، پشت پرده ها و چالشها چیست؟

بریکت سوختی یا ذغال با انرژی بالا یکی از این دستاوردهایی است که ارزش حرارتی هر کیلوگرم آن برابر ۹ متر مکعب گاز است، این محصول سال ۱۳۹۵ دانش بنیانی نوپا نوع یک را کسب کرد، اما در ارزیابی مجدد سال ۱۳۹۸ به دلیل عدم توانایی محقق در تامین سرمایه برای تولید انبوه و این که چند تحقیق دانشجویی وجود دارد، دانش بنیانی محصول لغو شده است،در واقع در پیچ و خم هزار توی دانش بنیانی و اعطای تسهیلات، پشت پرده ها و چالشهای زیادی وجود دارد.