شرکت-های-دانش-بنیان::خبرگزاری علم و فناوری
شرکت-های-دانش-بنیان

بررسی دلایل شکست شرکت های دانش بنیان :

فقدان بازار برای محصول،توهم موفقیت و نبود امکانات متناسب عامل شکست شرکت های دانش بنیان

امروزه دانش و نوآوری اساسی ترین عوامل پیشرفت و پایداری در عرصه های صنعتی و اقتصادی هستند.کشورهایی از نظر اقتصادی پایدار هستند که اساس اقتصاد آنها بر محور دانش باشد.در این بین شرکت های دانش بنیان، بعنوان یکی از منابع مهم اشتغال، درآمد و توسعه اقتصادی کشورها محسوب می شوند.

نمایش توانمندی‌ها؛

دانش‌بنیان‌های علوم شناختی به نمایشگاه «ایران ساخت» می‌روند

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی از حضور فناوران و واحد‌های فناور فعال حوزه‌های علوم شناختی در هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران حمایت می‌کند.

در گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه صنعت غذایی صورت گرفت

انعقاد ۱۷۴ قرار داد با حجم ۳۷۵ میلیارد تومان

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از انعقاد ۱۷۴ تفاهم نامه و قرارداد با حجم ۳۷۵ میلیارد تومان در سه روز "گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه صنعت غذایی" خبر داد.

به مناسبت هفته دولت؛

رونمایی ازسه محصول دانش بنیان و بهره برداری از چهار طرح عمرانی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

بمناسبت هفته دولت رونمایی از سه محصول دانش بنیان ایکس ری چمدانی، سیستم پردازش گندله های فولاد و لیزرهای حکاکی و پزشکی و بهره برداری از چهار طرح عمرانی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، با حضور استاندار و فرماندار انجام شد.

در نشست مواجهه نیازهای فناورانه محقق شد؛

۲۱ شرکت دانش بنیان و فناور در رفع هجده نیاز فناوری شهرداری اصفهان درگیر می شوند

نشست مواجهه نیازهای فناوری شهرداری اصفهان و ارائه توانمندی شرکتهای دانش بنیان با همت مدیریت پژوهش، خلاقیت و فناوری های نوین و معاونت عمران شهرداری اصفهان با همکاری فن بازار منطقه ای استان اصفهان و شرکت شهرکهای صنعتی اصفهان در محل سالن اجلاس سران برگزار شد. در این رویداد ۱۸ نیاز فناوری شهرداری اصفهان ارائه و ۲۱ شرکت دانش بنیان و فناور استان با ارائه توانمندیها آمادگی خود را برای رفع نیازهای این سازمان اعلام کردند.

در گردهمایی هم‌آفرینی در ناحیه نوآوری شریف مطرح شد:

دانشگاه صنعتی شریف با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، نیازهای روز جامعه را شناسایی و رفع می‌کند

در گردهمایی هم‌آفرینی در ناحیه نوآوری شریف که امروز با حضور مسئولین و شرکت‌های فناور در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف برگزار شد، موافقت‌نامه‌های انتفاع متقابل بین دانشگاه صنعتی شریف و شرکت‌های فناور به امضا رسید.

موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید داروی ایرانی

مدیر کارگروه توسعه نیروی انسانی ستاد فناوری نانو از موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید داروی ایرانی خبر داد.

توسط محققان شرکت فنی مهندسی سپاهان مکاترونیک:

کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) طراحی و بومی سازی شد

کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) با امکان برنامه ریزی با انواع کامپایلر ها و گسترش کارت های جانبی، توسط محققان شرکت فنی مهندسی سپاهان مکاترونیک، مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان طراحی و بومی سازی شد.

با تلاش یک شرکت دانش بنیان؛

دستگاه‌های طیف‌سنج با فناوری پیشرفته بومی‌سازی شد

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی موفق شده است دستگاه‌های طیف‌سنج را که دارای فناوری پیشرفته‌ای هستند و در صنایع مختلف کاربرد دارند، با دانش فنی و قطعه‌های ساخت داخل، بومی سازی کند و به مرحله تجاری‌سازی برساند.

وجود ۴۰۰ شرکت فعال در عرصه اقتصاد دانش‌بنیان/شبکه‌سازی برای توسعه همکاری در بخش سلامت

معاون سیاست‌گذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با اشاره به ایجاد ۴ هزار و ۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور، گفت: از این تعداد ۴۰۰ شرکت به عنوان بازیگران اصلی اقتصاد فعال هستند.